ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
20.06.2024м. СумиСправа № 920/129/19
Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши подання приватного виконавця Боруци Тетяни Миколаївни від 05.06.2024 №б/н про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку (вх №2682 від 05.06.2024) у справі №920/129/19
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Ростагросвіт» (код за ЄДРПОУ 40031432; вул. Київська, буд. 42-А, м. Миргород, Полтавська область, 37606),
до відповідачаТовариство з обмеженою відповідальністю «Свіжий продукт» (код за 38397306; вул. Герасима Кондратьєва, буд. 127/1, кв. 15, м. Суми, 40021),
про стягнення 1949239 грн. 89 коп.,
установив:
Рішенням Господарського суду Сумської області від 25.03.2019 у справі №920/129/19 позов задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Угроїдський цукровий завод» (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 127/1, кв. 15, м. Суми, 40021, код 37053194) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Ростагросвіт» (вул. Київська, буд. 42-А, м. Миргород, Полтавська область, 37606, код 40031432) 1732130 грн. 40 коп. основного боргу, 140089 грн. 01 коп. - пені, 38106 грн. 87 коп. інфляційних збитків, 38913 грн. 61 коп. 10 % річних, 14619 грн. 30 коп. витрат по сплаті судового збору.
10.06.2019 на примусове виконання судового рішення від 25.03.2019 видано відповідний судовий наказ.
19.08.2019 ТОВ «Ростагросвіт» звернулось до суду із заявою (вх. № 2547к від 19.08.2019) про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно до якої просило суд замінити боржника (відповідача) у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Господарського суду Сумської області від 25.03.2019 у справі № 920/129/19 Товариство з обмеженою відповідальністю «Угроїдський цукровий завод» його правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю «Свіжий продукт».
Ухвалою від 29.08.2019 у справі №920/129/19 задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ростагросвіт» (вх. № 2547к від 19.08.2019) про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 920/129/19; замінено боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Угроїдський цукровий завод» (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 127/1, кв. 15, м. Суми, 40021, код 37053194), у виконавчому провадженні з примусового виконання судового наказу Господарського суду Сумської області від 10.06.2019 у справі № 920/129/19 на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Свіжий продукт» (вул. Герасима Кондратьєва, буд. 127/1, кв. 15, м. Суми, 40021, код 38397306).
05.06.2024 приватний виконавець Боруца Т.М. через систему «Електронний суд» надіслав подання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку (вх №2682 від 05.06.2024), за яким приватний виконавець просить звернути стягнення на нерухоме майно боржника ТОВ «Свіжий продукт», (код за ЄДРПОУ 38397306), право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку, а саме на: комплекс загальною площею 733,9 кв.м., що в цілому складається з: будинку механізатора під літ. «А», веранди під літ. «а», навісу з оглядовою ямою під літ. «Б», майстерні під літ. «В», літнього душу під літ. «Г», убиральні під літ. «Е», заправки під літ. «З», складу під літ. «И», складу ПММ під літ. «Л», навісу під літ. «М», столової під літ. «Н», ангару під літ. «О», башні Рожновського під літ. «Д», огорожа № 1, розподільча колонка під літ. «К», резервуару ПММ під літ. «Р», що знаходиться за адресою: Сумська область, Лебединський район, село Олександрівка, вулиця Шевченко, будинок під номером 60 «А» (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 416046959229).
У зазначеному поданні приватний виконавець зауважує, що відповідно до інформації з підсистеми Електронний суд ЄСІТС встановлено, що ТОВ «Свіжий продукт» та ТОВ «Ростагросвіт» не мають зареєстрованих електронних кабінетів в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, а тому, на думку приватного виконавця, відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України заявник звільняється від обов`язку направлення копій документів таком учасникам справи.
Відповідно до ч. 10-11 ст.336 ГПК України питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця. Суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.
Суд наголошує, що статтею 170 ГПК України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Згідно з ч. 5-7 ст. 42 ГПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до ст. 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи. При розгляді вимог у наказному провадженні учасниками справи є заявник та боржник. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. У справах про оскарження рішення третейського суду та про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду учасниками справи є учасники третейського розгляду, а також особи, які не брали участі у третейському розгляді, якщо третейський суд вирішив питання про їхні права та (або) обов`язки. У справах про банкрутство склад учасників справи визначається Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З огляду на зазначені норми, суд дійшов висновку про помилковість тверджень приватного виконавця щодо відсутності у заявника обов`язку дотримання вимог ст.170 ГПК України про надання доказів надсилання іншим учасникам справи (провадження) відповідного подання.
Суд звертає увагу приватного виконавця, що від обов`язку направлення іншим учасникам справи заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення звільняються саме учасники справи в порядку абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України, в той час як в розумні ст. 41 ГПК України приватний виконавець не є учасником справи і зобов`язаний виконати норму ч. 2 ст. 170 ГПК України, надавши суду при зверненні з відповідним поданням в порядку ст. 336 ГПК України докази направлення такого подання іншим учасникам справи.
Таким чином, приватний виконавець, звернувшись з поданням, доказів направлення зазначеного подання позивачу та відповідачу, в порушення вимог ч. 2 ст.170 ГПК України, суду не надав.
Враховуючи зазначене, відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України, суд повертає без розгляду подання приватного виконавця Боруци Тетяни Миколаївни від 05.06.2024 №б/н про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку (вх №2682 від 05.06.2024) у справі №920/129/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ростагросвіт» до Товариство з обмеженою відповідальністю «Свіжий продукт» про стягнення 1949239,89 грн.
Ураховуючи, що подання приватного виконавця від 05.06.2024 №б/н (вх №2682 від 05.06.2024) до суду надіслане через систему "Електронний суд", повернення позивачу паперового варіанту подання судом не здійснюється.
Керуючись статтями 41, 42, 170, 234, 235, 255, 336 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1.Повернути без розгляду подання приватного виконавця Боруци Тетяни Миколаївни від 05.06.2024 №б/н про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку (вх №2682 від 05.06.2024) у справі №920/129/19.
2.Звернути увагу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ростагросвіт» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Свіжий продукт» на їх обов`язок як юридичних осіб та сторін у справі №920/129/19 зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами (ст. 6 ГПК України).
3.Копію ухвали надіслати учасникам справи та приватному виконавцю відповідно до вимог ч. 6-7 ст. 6 ГПК України
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст.255-256 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.Л. Котельницька
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119870300 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Котельницька Вікторія Леонідівна
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні