Ухвала
від 19.06.2024 по справі 921/289/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

19 червня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/289/23 Господарський суд Тернопільської області у складі судді Руденка О.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортуна Систем Інвест"

до відповідача 1: ОСОБА_1

до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопіль Онлайн"

до відповідача 3: Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК")

про визнання недійсною угоди

без виклику представників сторін

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Господарського суду Тернопільської області заходиться справа за позовом ТОВ "Фортуна Систем Інвест" до відповідачів: ОСОБА_1 , ТОВ "Тернопіль Онлайн" та ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК") про визнання недійсною угоди.

19.04.2024 Тернопільське відділення КНДІСЕ звернулося до суду з клопотаннями №386/169/24-22/22 (вх. №3157) від 07.03.2024 та №490/250-4-24/22 (вх.№3156) від 27.03.2024, в яких для проведення експертизи, серед іншого, просить надати вільні зразки відтиску печатки ТОВ "Тернопіль Онлайн" у будь - яких документах (договорах, рахунках, податкових накладних тощо), виготовлених у період з 15.07.2021 по 13.10.2021.

Для розгляду перелічених клопотань, ухвалою суду від 22.04.2024 року поновлено провадження у справі та призначено судове засідання.

За наслідками його проведення, клопотання судового експерта були задоволені та зобов`язано ТОВ "Фортуна Систем Інвест", громадянина ОСОБА_1 , ТОВ "Тернопіль Онлайн", ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК") протягом 30-ти днів з дня отримання ухвали від 01.05.2024 року надати Господарському суду Тернопільської області вільні зразки відтиску печатки ТОВ "Тернопіль Онлайн" у будь - яких документах (договорах, рахунках, податкових накладних тощо), виготовлених у період з 15.07.2021 по 13.10.2021.

Копію цієї ухвали направлено рекомендованою кореспонденцією ТОВ "Фортуна Систем Інвест", яка повернулося на адресу суду з відміткою "вручено за довіреністю". Поштові відправлення, що надсилалися решті учасникам цього спору повернулися на адресу суду без їх вручення із відміткою: "адресат відсутній за вказаною адресою".

Як наслідок, станом на 19.06.2024 витребувані документи до суду не надійшли.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати заходи процесуального примусу, а саме вилучення держаним виконавцем доказів для дослідження судом, з огляду на наступне.

В силу статті 102 ГПК України, матеріали необхідні для проведення експертизи експерту надає суд. Збирати їх з власної ініціативи експерт не має права.

При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

З огляду на перелічені процесуальні норми, ухвалою суду від 01.05.2024 клопотання судового експерта про надання необхідних для проведення експертизи матеріалів було задоволене та витребувані відповідні докази в учасників судового процесу.

При цьому суд зазначає, що порядок витребування доказів законодавцем врегульовано у статті 81 ГПК України. Зокрема, у частинах 6-8 цієї статті обумовлено, що будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Досліджуючи питання обізнаності учасників цього спору про покладені на них процесуальні обов`язки, суд враховує порядок вручення судових рішень, що визначений у статті 242 ГПК України. За змістом її пункту 4 частини шостої днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування.

Таким чином, в розумінні законодавця, учасники цієї справи вважаються повідомленими про прийняте судове рішення - ухвалу від 01.05.2024 року. Незважаючи на це, станом на 19.06.2024 року, витребувані документи сторонами суду надані не були.

Згідно зі ст.131 ГПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.

Одним із видів заходів процесуального примусу, у відповідності до п.3 ч.1 ст.132 ГПК України є тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.

Статтею 134 ГПК України встановлено, що у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин, суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом. В ухвалі про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом зазначаються: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, в якої знаходиться доказ, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти, за наявності; 2) назва або опис письмового, речового чи електронного доказу; 3) підстави проведення його тимчасового вилучення; 4) кому доручається вилучення. Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

У рішеннях від 28 жовтня 1998 у справі "Осман проти Сполученого королівства" та від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) роз`яснив, що реалізовуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя, держави-учасниці цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких полягає в запобіганні безладного руху в судовому процесі. Вказаними рішеннями ЄСПЛ визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. У рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії" ЄСПЛ вказав, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Враховуючи викладене, у зв`язку із невиконанням учасниками цієї справи без поважних причин вимог суду щодо надання необхідних для проведення судової експертизи документів, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для застосування заходів процесуального примусу у виді тимчасового вилучення державним виконавцем у ТОВ "Фортуна Систем Інвест", громадянина ОСОБА_1 , ТОВ "Тернопіль Онлайн", ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК") доказів, що витребовувались ухвалою суду від 01.05.2024.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби.

В силу ч. 1 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження", виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна.

Таким чином, вилучення доказів в даному випадку слід доручити державним виконавчим службам за місцезнаходженням, відповідно, ТОВ "Фортуна Систем Інвест", громадянина ОСОБА_1 , ТОВ "Тернопіль Онлайн" та ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК").

За приписами п. 3 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, якщо виконавчий документ надійшов від суду у випадках, передбачених законом. У такому випадку окремої заяви про примусове виконання не вимагається.

Оскільки ухвала про вилучення доказів як виконавчий документ є способом виконання судового рішення, в якому вказано що і кому, в який строк суд зобов`язує виконати, стягувач щодо виконання таких виконавчих документів не зазначається (правова позиція викладена в п.48 постанови КАС ВС від 27.01.2020 № П/811/236/16 (К/9901/13367/18).

Керуючись ст. 18, 42, 131, 132, 134, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Застосувати заходи процесуального примусу, а саме тимчасове вилучення державним виконавцем доказів для дослідження судом.

2. Тимчасово вилучити у ТОВ "Фортуна Систем Інвест" (пр. Свободи, 39, офіс 4а, м. Львів, 79007, ід. код 43628994); громадянина ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ід. код НОМЕР_1 ); ТОВ "Тернопіль Онлайн" (вул. Валова, буд.5, м. Тернопіль, 46001, ід. код 24628068); ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК", ід. код 25935890) (вул. Качали, буд. 1, м. Тернопіль, 46001) будь-які документи (договори , рахунки, податкові накладні тощо), котрі виготовлені у період з 15.07.2021 по 13.10.2021, на яких міститься відтиск печатки ТОВ "Тернопіль Онлайн", .

4.Доручити Галицькому відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (79019, м. Львів, пр. Чорновола, 39) вилучення доказів у ТОВ "Фортуна Систем Інвест" (пр. Свободи, 39, офіс 4а, м. Львів, 79007, ід. код 43628994).

5.Доручити Тернопільському міському відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) вул. Князя Острозького, буд. 14, м. Тернопіль, 46001 вилучення доказів у: громадянина ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ід. код НОМЕР_1 ); ТОВ "Тернопіль Онлайн" (вул. Валова, буд.5, м. Тернопіль, 46001, ід. код 24628068); ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК", ід. код 25935890) (вул. Качали, буд. 1, м. Тернопіль, 46001).

6.Вилучені Галицьким відділом державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та Тернопільським міським відділом державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) докази направити на адресу Господарського суду Тернопільської області (вул. Кн. Острозького, 14а, м. Тернопіль, 46002).

7. Строк пред`явлення ухвали суду до виконання 3 (три) місяці.

Боржники: ТОВ "Фортуна Систем Інвест" (пр. Свободи, 39, офіс 4а, м. Львів, 79007, ід. код 43628994); громадянин ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ід. код НОМЕР_1 ); - ТОВ "Тернопіль Онлайн" (вул. Валова, буд.5, м. Тернопіль, 46001, ід. код 24628068); - ТОВ "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК", ід. код 25935890) (вул. Качали, буд. 1, м. Тернопіль, 46001).

8. Копію ухвали направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення :

- Товариству з обмеженою відповідальністю "Фортуна Систем Інвест" (пр. Свободи, 39, офіс 4а, м. Львів, 79007);

- ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 );

- Товариству з обмеженою відповідальністю "Тернопіль Онлайн" (вул. Валова, буд.5, м. Тернопіль, 46001);

- Товариству з обмеженою відповідальністю "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАJІЬНИЙ ЗАКJІАД (дитячий ясла-садок "ЗАТИШОК") (вул. Качали, буд. 1, м. Тернопіль, 46001);

- Галицькому відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (79019, м. Львів, пр. Чорновола, 39)

- Тернопільському міському відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), вул. Князя Острозького, буд. 14, м. Тернопіль, 46001.

- Тернопільському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, вул. Січових Стрільців, 4, м. Тернопіль.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 20.06.2024 та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя О.В. Руденко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення19.06.2024
Оприлюднено24.06.2024
Номер документу119870311
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/289/23

Ухвала від 19.06.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 07.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 07.02.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 05.12.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні