Справа № 953/7400/22
н/п 1-кс/953/4507/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" червня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого слідчого управлінняГоловного управлінняНаціональної поліціїв Харківськійобласті майораполіції ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12021220000000549 від 15.04.2021 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова Харківської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 204, ч.1 ст. 204, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204, ч.3 ст.28 ч.1 ст.204, ч.1 ст.209 КК України, -
встановив:
19.06.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання про застосування до підозрюваного ОСОБА_4 , запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 60560 грн.
На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021220000000549 від 15.04.2021 за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв, зберігання з метою збуту, транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а також легалізації (відмивання) коштів здобутих внаслідок вчинення зазначеної злочинної діяльності.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , не будучи зареєстрованим як суб`єкт підприємницької діяльності, не маючи спеціальних дозволів (ліцензій) на виготовлення алкогольних напоїв, всупереч вимог п. 11 ст. 226 Податкового кодексу України, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою КМУ № 833 від 15.06.2006, маючи на меті отримання доходів за рахунок засобів, здобутих в результаті здійснення незаконного виготовлення алкогольних напоїв, всупереч вимог чинного законодавства України, яке визначає порядок виробництва та обігу алкогольних напоїв, зокрема ст.ст. 1, 11, 15, 15-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 482/95-ВР від 19.12.1995 (зі змінами та доповненнями), Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 (зі змінами та доповненнями), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, діючи умисно, з корисливих мотивів, для досягнення злочинної мети, направленої на збагачення шляхом виготовлення алкогольних напоїв невідомої якості, які не відповідають вимогам та стандартам, що затверджені та зареєстровані у встановленому законодавством порядку, нормативних документів, що діють в Україні, порушуючи вимоги законодавства України про обіг підакцизних товарів, до яких згідно з вимогами п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями) відносяться алкогольні напої, маючи злочинний намір займатися діяльністю, спрямованою на незаконно виготовлених алкогольних напоїв без сплати акцизного податку, всупереч вимог п.п. 226.1, 226.2, 226.6, 226.11 ст. 226, п. 228.9 ст. 228 Податкового кодексу України, вважаючи, що виготовлення алкогольних напої є легким та швидким способом покращити своє матеріальне становище, свідомо й достовірно знаючи про ознаки незаконності виготовлених алкогольних напоїв, за формою, видом та відмінними ознаками, у період часу з квітня 2021 року по 29.12.2022, здійснював незаконне виготовлення алкогольних напоїв при наступних обставинах.
Так, на виконання злочинного умислу та керуючись корисливим мотивом, ОСОБА_4 , з метою забезпечення здійснення незаконної діяльності у період часу з квітня 2021 року по 29.12.2022 придбав у невстановлених у ході досудового розслідування осіб обладнання для незаконного виготовлення алкогольних напоїв, а саме: пакувальну тару типу «Beg-in-Box» із дозаторами та картонні коробки до них; полімерні пляшки об`ємом 5 та 10 літрів; полімерну ємність, 1605 літрів сировини для незаконного виготовлення алкогольних напоїв спирту етилового ратифікованого; лійку; електронасос та електро- помпу для перекачування рідин та шланги, які в подальшому перевіз до заздалегідь орендованого приміщення гаражного типу (гаражний бокс) № НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , який на праві приватної власності належить ОСОБА_6 , де за допомогою вищевказаного обладнання, складових та сировини здійснював незаконне виготовлення алкогольних напоїв шляхом розведення у поліетиленових ємностях, спирту з водою (до приблизної концентрації спирту 40%), які у подальшому, з метою збуту помістив до картонних коробок в яких знаходяться полімерні тари типу «Beg-in-Box» із дозаторами, сірого кольору об`ємом по 10 літрів кожна.
29.12.2022 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова проведено обшук приміщення гаражного типу (гаражний бокс) № НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого го виявлено та вилучено: картонна коробка із зазначеним на ній номером НОМЕР_2 в якій знаходяться полімерні тари типу «Beg-in-Box» із дозаторами, сірого кольору; полімерний пакет в якому знаходяться пластикові пляшки об`ємом 10 літрів кожна, в кількості 30 шт.; полімерний пакет в якому знаходяться пластикові пляшки із зеленими кришками та ручками об`ємом 10 літрів кожна, в кількості 15 шт.; полімерний пакет в якому знаходяться пластикові пляшки об`ємом 5 літрів кожна, в кількості 33 шт.; полімерний пакет в якому знаходяться пластикові кришки та пластикові ручки синього кольору; синя полімерна бочка з рідиною з характерним запахом спирту; 17 картонних коробок в яких знаходяться полімерні тари типу «Beg-in-Box» із дозаторами, сірого кольору з рідиною з характерним запахом спирту; картонні коробки пофасовані в 4 чорних полімерних упаковки; 156 пластикові пляшки синього кольору об`ємом по 10 літрів кожна, наповнені рідиною з характерним запахом спирту; 3 пластикові пляшки синього кольору об`ємом 5 літрів кожна, наповнені невідомою рідиною з характерним запахом спирту; 24 скляні пляшки об`ємом 8 мл із надписом «Коньяк, ароматизатор харчовий»; 2 пластикові каністри білого кольору об`ємом 20 літрів кожна, наповнені рідиною з характерним запахом спирту; лійку білого кольору; пластикова пляшка із зеленою кришкою наповнена невідомою речовиною коричневого кольору більш ніж на половину; картонна коробка в якій знаходиться частково заповнені флакони із написом «Септил плюс»; електронасос «Водолей «БЦ-1,6-20У1.1» синього кольору; електро помпа «Pedrol» РКМ 60 із приєднаними до неї шлангами.
Вищевказані незаконно виготовлені ОСОБА_4 алкогольні напої згідно висновку експерта № СЕ-19/121-23/3673-ФХД від 18.04.2023 за результатами проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей» проведеного експертом Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, являються спиртовмісними рідинами водно-етанольною (спиртовою) сумішшю та не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2021 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
Також досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , не будучи зареєстрованим як суб`єкт підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, маючи на меті отримання доходів за рахунок засобів, здобутих в результаті незаконного виготовлення алкогольних напоїв, у порушення вимог чинного законодавства України, яке визначає порядок виробництва та обігу алкогольних напоїв, маючи умисел на незаконне зберігання з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв з метою отримання неконтрольованого державою доходу, шляхом незаконного здійснення роздрібної торгівлі незаконно виготовленими алкогольними напоями під виглядом горілки та коньяку, у період часу з квітня 2021 року до 29.12.2022 у пристосованому для незаконного виготовлення алкогольних напоїв приміщенні гаражного типу (гаражний бокс) № НОМЕР_1 , розташований за адресою: АДРЕСА_2 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливімотиви, зберігав з метою збуту незаконно виготовлені алкогольні напої.
Подальші протиправні злочинні дії ОСОБА_4 , пов`язані з незаконним зберіганням з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв без марок акцизного податку були припинені працівниками правоохоронних органів в ході проведення обшуку 29.12.2022 приміщення гаражного типу (гаражний бокс) № НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , яке останній використовував у своїй злочинній діяльності, під час якого виявлено та вилучено залишки незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а саме 17 (сімнадцять) картонних коробок із поміщеними до них упаковками типу «bag-in-box», об`ємом 10 літрів кожна, з пристроями для розливання, заповнені рідиною із характерним запахом спирту, які останній зберігав з метою збуту.
Відсутність позначення на вилучених алкогольних напоїв відповідними марками акцизного податку свідчить про їх незаконне виготовлення.
Вищевказані незаконно виготовлені ОСОБА_4 алкогольні напої згідно висновку експерта № СЕ-19/121-23/3673-ФХД від 18.04.2023 за результатами проведення експертизи, являються спиртовмісними рідинами водно-етанольною (спиртовою) сумішшю та не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2021 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , не будучи суб`єктом підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу на право здійснення торгівлі підакцизними товарами, всупереч вимог п. 11 ст. 226 Податкового кодексу України, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою КМУ № 833 від 15.06.2006, не бажаючи займатися законною трудовою діяльністю, не маючи будь-яких законних джерел прибутку, маючи умисел на вчинення протиправної діяльності, оцінивши зручність та переваги вчинення злочинів у складі організованої групи, що надасть змогу об`єднати зусилля декількох осіб для успішного планування, підготовки, вчинення та приховування злочинної діяльності, направленої на досягнення загального злочинного результату, перебуваючи на території Харківської області вирішив створити та очолити організовану групу.
Реалізуючи спільний умисел на створення організованої групи, підбираючи її учасників, ОСОБА_4 , в період з 29.12.2022 по 27.09.2023, запропонував раніше знайомим ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з якими мали приятельські та довірчі відносини вступи до складу учасників організованої групи, на що останні погодилися та надали згоду на участь у спільній злочинній діяльності на постійній основі.
У подальшому ОСОБА_4 , ОСОБА_7 ,та ОСОБА_8 спільно розробили та погодили план злочинної діяльності, який полягав у придбанні спирту етилового в якості сировини, транспортуванні та зберіганні його у заздалегідь підготовленому місці, в якому виготовляли алкогольні напої, які реалізовували шляхом незаконної роздрібної торгівлі.
На виконання злочинного плану організованої групи ОСОБА_7 за вказівкою ОСОБА_4 , здійснював придбання спирту етилового у невстановлених осіб на території Харківської області. В подальшому ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_7 здійснювали транспортування придбаного спирту етилового на територію заздалегідь орендованих ОСОБА_8 складських приміщень, які на праві власності належать ТОВ «СХІДНО-УКРАЇНСЬКА ЛІСОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 30360195), розташованих за адресою: АДРЕСА_3 , де у подальшому здійснювали незаконне виготовлення алкогольних напоїв, які з метою подальшої реалізації зберігали як на території вказаних складських приміщень, так і у автомобілях, які перебували у користуванні учасників злочинної групи.
Незаконно виготовлені алкогольні напої, всіма учасниками організованої групи, згідно з розподілом функцій, без будь-яких дозвільних документів збувалися кінцевим споживачам на території міста Харкова.
ОСОБА_4 , як організатор і активний учасник організованої групи відповідно до узгодженого плану та розробленими між усіма учасниками організованої групи функціями злочинної діяльності виконував наступне:
- створив та очолив організовану групу, підшукав її учасників та здійснював керівництво злочинним угрупуванням, координував дії кожного з учасників організованої групи;
- розподіляв та узгоджував зі співучасниками функції та обов`язки кожного з них, спрямовуючи їхню діяльність на досягнення єдиного результату незаконного збагачення;
- спільно з ОСОБА_7 здійснював транспортування спирту етилового, як сировини, необхідної для незаконного виготовлення алкогольних напоїв до місця незаконного виготовлення, фасування та тимчасового зберігання з метою збуту мешканцям міста Харкова;
- спільно з ОСОБА_8 незаконно виготовляв та збував кінцевим споживачам на території міста Харкова;
- отримував свою частку грошових коштів виручених в результаті злочинної діяльності, яка являлась основним джерелом його доходу.
ОСОБА_7 , як активний учасник організованої групи, будучи обізнаним про злочинну діяльність інших учасників групи та беручи активну участь у реалізації спільного плану:
- за вказівкою ОСОБА_4 здійснював придбання спирту етилового, необхідного для виготовлення алкогольних напоїв;
- спільно з ОСОБА_4 здійснював транспортування спирту етилового, необхідного для незаконного виготовлення алкогольних напоїв до місця виробництва, фасування та тимчасового зберігання з метою збуту;
- отримував свою частину незаконно виготовлених алкогольних напоїв у визначений організаторами спосіб, день, та місці, з метою збуту кінцевим споживачам на території міста Харкова та в подальшому збував їх за заздалегідь визначеною ціною;
- отримував свою частку від злочинної діяльності, яка була основним джерелом його доходу.
ОСОБА_8 , як активний учасник організованої групи, будучи обізнаним про злочинну діяльність інших учасників групи та беручи активну участь у реалізації спільного злочинного плану:
- здійснював незаконне виготовлення та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв кінцевим споживачам на території міста Харкова;
- отримував частину незаконно виготовлених алкогольних напоїв у визначений ОСОБА_4 спосіб, день, та місці, з метою їх подальшого збуту кінцевим споживачам та в подальшому збував їх за заздалегідь обумовленою вартістю;
- здійснював тимчасове зберігання з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, як на території складських приміщень за місцем незаконного виготовлення алкогольних напоїв, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , так і в автомобілях, які перебували у його користуванні;
- отримував свою частку від злочинної діяльності, яка була основним джерелом його доходу.
Таким чином, ОСОБА_4 створена та очолена організована група, до складу якої увійшли ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , яка являла собою стійке об`єднання трьох осіб, які у період часу з 27.09.2023 по 13.02.2024, отримували дохід від збуту незаконно виготовлених ними алкогольних напоїв, об`єднаних єдиним планом злочинної діяльності, з розподілом функцій кожного з учасників організованої групи, спрямованих на досягнення спільного злочинного плану, відомого всім учасникам організованої групи.
Окрім цього, у період часу з 16.11.2023 по 13.02.2024 ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_7 за допомогою придбаного та пристосованого для виготовлення алкогольних напоїв обладнання, а саме: пластикових кубів (Єврокуб) об`ємом 1000 літрів; пластикових пляшок об`ємом 5 та 10 літрів; тари типу «Beg-in-Box»; побутового поверхневого насосу CPm158 «Grandfar» із полімерними трубками; насосу «AL-KO jet 3500 classic» із полімерними трубками; насосу «Euroaqua» jet 200m; насосу «Aqua HC150-3 CTS»; насосу S.N 00230886/00160; насосу «Farmer» із приєднаним станком для наливу; картонних коробок з написами «Finlandia», «Absolut», «Jack Daniels», «Capitain Morgan», «Chivas Regal», «Metaxa», «Jameson», «Beefeater», «Martel», «Jack Deniels», «Bocardi», «Courvoisier», «Hennessy» та ін.; речовин із запахами ароматизаторів; шляхом розведення у поліетиленових ємностях, спирту з водою до приблизної концентрації спирту 40 %, з додаванням харчових добавок, імітації за допомогою харчових речовин та есенцій кольору, ароматів та смаків коньяку, віскі, рому та інших видів алкогольних напоїв, перебуваючи на території орендованих для цих цілей складських приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_3 , спільно незаконно виготовляли алкогольні напої, проводили очистку незаконно виготовлених алкогольних напоїв від домішок, які розливали у пластикові пляшки ємністю 0,5, 5 та 10 літрів та тару типу «Beg-in-Box».
Згідно звисновками експертизи Харківського НДЕКЦ МВС України№ СЕ-19/121-24/7221-ФХД від 31.05.2024 рідини, вилучені під час обшуку 13.02.2024 нежитлової (ангарної) будівлі з фасадом сірого кольору розташованої на земельній ділянці з кадастровим номером 6310137900:09:006:0012 за адресою: АДРЕСА_3 (gps координати 49°58'10.5"N 36 09'23.9"E), які знаходяться: в тарі типу «Beg-in-Box», об`ємом 10 літрів кожний, в кількості 582 шт.; в пластикових пляшках об`ємом 5 літрів кожна, в кількості 100 шт.; в пластикових кубах (Єврокуб) об`ємом 1000 літрів, в кількості 5 шт. (надані умовні номери «5», «12», «14», «20», «21»); в пластикових кубах (Єврокуб) об`ємом 1000 літрів, в кількості 7 шт., (надані умовні номери «11», «15», «16», «17», «18», «19», «13»); в картонних коробках з написом «Finlandia», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 51 шт.; в картонних коробках з написом «Chivas Regal», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 102 шт.; в картонних коробках з написом «Metaxa», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 57 шт.; в картонних коробках з написом «Finlandia winter edition», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 87 шт.; в картонних коробках з написом «Martel», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 43 шт.; в картонних коробках з написом «Jack Deniels», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 131 шт.; в картонних коробках з написом «Bocardi», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 85 шт.; в картонних коробках з написом «Courvoisier», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 62 шт.; в картонних коробках з написом «Beefeater», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 6 шт.; в картонних коробках з написом «Hennessy», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 43 шт.; в картонних коробках з написом «Captain Morgan», об`ємом 3 літри кожний, в кількості 5 шт.; є спиртовмісними рідинами. Рідини у ємкостях (об. 1, 2, 5, 6, 8, 9, 11, 12) не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2021 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови». Рідини у ємкостях (об. 3, 4) відповідають вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ратифікований. Технічні умови». Рідини у ємкостях (об. 7, 10) не відповідають вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ратифікований. Технічні умови». Рідини у ємкостях (об. 13) не відповідають вимогам ДСТУ 4700:2006 «Коньяки України. Технічні умови». Рідини у ємкостях (об. 14-24) не відповідають вимогам напису на упаковці.
Згідно звисновками експертизи Харківського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/121-24/7220-ФХД від 24.05.2024 рідини, вилучені під час огляду 13.02.2023 складських приміщеннях (з літерами за технічним паспортом «Р» та «Т»), розташованих за адресою: м. Харків, вул. Чуваська, 8: в 11 полімерних тарах (Єврокуб), об`ємом 1000 літрів кожний; в 100 полімерних баклажках, об`ємом 10 літрів кожна; в 1 полімерній пляшці, об`ємом 10 літрів, зі зразком рідини з полімерної тари (Єврокуб); в 7 полімерних тарах (Єврокуб), об`ємом 1000 літрів кожний; в 4 полімерних пляшках, об`ємом 10 літрів кожна; в 1 полімерній пляшці, об`ємом 10 літрів, зі зразком рідини з полімерної тари (Єврокуб); в 860 полімерних пляшках, об`ємом 0,5 літра кожна; - є спиртовмісними рідинами. Рідини у ємкостях (об. 1, 2, 7, 9, 10-12) не відповідають вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ратифікований. Технічні умови». Рідини у ємкостях (об. 3-6, 8) не відповідають вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ратифікований. Технічні умови». Рідини у ємкостях (об. 13, 14) не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2021 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
Також, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не будучи зареєстрованими як суб`єкти підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, за попередньою змовою в складі організованої групою, маючи на меті отримання доходів за рахунок засобів, здобутих в результаті здійснення незаконного виготовлення алкогольних напоїв, всупереч вимог чинного законодавства України, яке визначає порядок виробництва та обігу алкогольних напоїв, зокрема ст.ст. 1, 11, 15, 15-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 482/95-ВР від 19.12.1995 (зі змінами та доповненнями), Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 (зі змінами та доповненнями), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, діючи умисно, з корисливих мотивів, для досягнення спільної злочинної мети, направленої на збагачення шляхом збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв невідомого походження та якості, які не відповідають вимогам та стандартам, що затверджені та зареєстровані у встановленому законодавством порядку, нормативних документів, що діють в Україні, порушуючи вимоги законодавства України про обіг підакцизних товарів, до яких згідно з вимогами п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями) відносяться алкогольні напої, маючи спільний злочинний намір займатися діяльністю, спрямованою на реалізацію населенню незаконно виготовлених алкогольних напоїв без сплати акцизного податку, всупереч вимог п.п. 226.1, 226.2, 226.6, 226.11 ст. 226, п. 228.9 ст. 228 Податкового кодексу України, вважаючи, що торгівля незаконно виготовленими алкогольними напоями є легким та швидким способом покращити своє матеріальне становище, свідомо й достовірно знаючи про ознаки незаконності виготовлених алкогольних напоїв, за формою, видом та відмінним ознакам, в період з 16.11.2023 по 13.02.2024 здійснювали незаконне зберігання, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, при наступних обставинах.
Так, реалізуючи спільний злочинний намір, направлений на незаконне зберігання з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, учасниками злочинної групи з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв організовано та здійснено їх зберігання в орендованих для цих цілей складських приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_3 , а також організовано та здійснено їх зберігання в транспортних засобах, які злочинна група використовувала для цих цілей, а саме автомобілем «MERCEDES-BENZ SPRINTER 318 CDI» сірого кольору д.н.з. НОМЕР_3 , який на праві приватної власності належить ОСОБА_9 .
Згідно звисновками експертизи Харківського НДЕКЦ МВС України № СЕ-19/121-24/7220-ФХД від 24.05.2024 рідини, вилучені під час обшуку 13.02.2023 автомобіля «MERCEDES-BENZ SPRINTER 318 CDI» сірого кольору д.н.з. НОМЕР_3 , є спиртовмісними рідинами, які не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2021 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови».
Так, реалізуючи спільний злочинний намір, направлений на незаконне транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, учасниками злочинної групи з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв організовано та здійснено транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв з території складських приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_3 , транспортними засобами, які злочинна група використовувала для цих цілей, а саме: автомобілем «RENAULT MASTER», д.н.з. НОМЕР_4 , який на праві приватної власності ОСОБА_10 ; автомобілями «MERCEDES-BENZ SPRINTER 519», д.н.з. НОМЕР_5 , «FORD TRANSIT», білого кольору, д.н.з. НОМЕР_6 та «MERCEDES-BENZ SPRINTER 318 CDI» сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_3 , які на праві приватної власності належать ОСОБА_9 .
Так зокрема, ОСОБА_4 реалізуючи спільний злочинний намір злочинної групи, направлений на незаконне транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв учасниками злочинної групи з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, 27.11.2023 о 12:25 за кермом автомобіля «RENAULT MASTER», д.н.з. НОМЕР_4 виїхав з території складських приміщень, розташованих за місцем тимчасового зберігання та одночасно незаконного виготовлення алкогольних напоїв, за адресою: АДРЕСА_3 , завантажений незаконно виготовленими алкогольними напоями та прибув на паркувальний майданчик супермаркету «РОСТ», за адресою: АДРЕСА_4 , де збув незаконно виготовлені алкогольні напої в картонних коробках невстановленій під час досудового розслідування особі.
Окрім цього, ОСОБА_4 реалізуючи спільний злочинний намір злочинної групи, направлений на незаконне транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, 30.11.2023 о 09:30 за кермом автомобіля «RENAULT MASTER», д.н.з. НОМЕР_4 виїхав розташованих за місцем тимчасового зберігання та одночасно незаконного виготовлення алкогольних напоїв, за адресою: АДРЕСА_3 , завантажений незаконно виготовленими алкогольними напоями та прибув до домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 , де збув незаконно виготовлені алкогольні напої в 20 картонних коробках невстановленій під час досудового розслідування особі
У період з 16.11.2023 по 13.02.2024 ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний намір організованої злочинної групи, діючи згідно раніше розробленого злочинного плану, отримував незаконно виготовлені учасниками організованої групи алкогольні напої та транспортував їх з території складських приміщень,розташованих заадресою: АДРЕСА_3 ,до невстановленихмісць реалізаціїнезаконно виготовленихалкогольних напоївна територіїм.Харкова,де особистоздійснював збутїх кінцевимспоживачам, отримуючи при цьому неконтрольований державою дохід від незаконного здійснення роздрібної торгівлі незаконно виготовленими алкогольними напоями, який розподіляв між всіма учасниками злочинної групи.
Реалізовані учасниками злочинної групи, а саме ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_11 незаконно виготовлені алкогольні напої не відповідають вимогам ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до якої: споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація про продукцію повинна містити: назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються; найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція; дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування - про склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок), номінальну кількість (масу, об`єм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт; відомості про вміст шкідливих для здоров`я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами; позначку про наявність у її складі генетично модифікованих компонентів; дані про ціну, умови та правила придбання продукції; дату виготовлення; відомості про умови зберігання; гарантійні зобов`язання виробника; правила та умови ефективного і безпечного використання продукції; строк придатності товару, відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій; найменування та місцезнаходження виробника і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача.
Стосовно продукції, яка підлягає обов`язковій сертифікації, споживачеві повинна надаватись інформація про її сертифікацію. Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров`я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (продавець) зобов`язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання.
Згідно з п.п. 226.11 ст. 226 Податкового кодексу України ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих марками акцизного податку в установленому порядку алкогольних напоїв забороняється.
Крім того, відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» розлив алкогольних напоїв здійснюється виключно у передбаченій діючими стандартами скляній тарі, бляшанках із харчового алюмінію, а також у сувенірних пляшках та художньо оформленому посуді із скла чи глазурованої кераміки місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,25 л, 0,33 л, 0,37 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше та не дозволяється продаж алкогольних напоїв у пляшках (іншій тарі) без етикеток або чіткого маркування.
Відповідно до висновку судової експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей» Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України № СЕ-19/121-24/1503-ФХД від 24.01.2024 надані на дослідження зразки рідин, що містяться у художньо оформлених картонних коробках з написами на поверхні: «JAMESON IRISH WHISKEY», «BLACK CURRANT FINLANDIA VODKA», «WINTER EDITION FINLANDIA VODKA», всередині яких знаходяться по 1 (одному) фольгово-полімерному пакету сріблястого кольору, з краником-дозатором з контролем відкриття, які 12.01.2024 збуті ОСОБА_8 ОСОБА_12 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки є спиртовмісними рідинами горілкою та настоянкою (віскі), які не відповідають вимогам напису на упаковці по міцності.
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , не будучи зареєстрованим як суб`єкт підприємницької діяльності, не маючи спеціальних дозволів (ліцензій) на виготовлення, зберігання, транспортування та роздрібної торгівлю алкогольними напоями, всупереч вимог п. 11 ст. 226 Податкового кодексу України, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою КМУ № 833 від 15.06.2006, спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , які також не отримували ліцензій на право виготовлення, зберігання, транспортування та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, маючи на меті отримання доходів за рахунок засобів, здобутих в результаті здійснення незаконного виготовлення алкогольних напоїв, всупереч вимог чинного законодавства України, яке визначає порядок виробництва та обігу алкогольних напоїв, зокрема ст.ст. 1, 11, 15, 15-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 482/95-ВР від 19.12.1995 (зі змінами та доповненнями), Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 (зі змінами та доповненнями), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, діючи умисно, з корисливих мотивів, для досягнення спільної злочинної мети, направленої на збагачення шляхом виготовлення, зберігання, транспортування та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв невідомого походження та якості, які не відповідають вимогам та стандартам, що затверджені та зареєстровані у встановленому законодавством порядку, нормативних документів, що діють в Україні, порушуючи вимоги законодавства України про обіг підакцизних товарів, до яких згідно з вимогами п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями) відносяться алкогольні напої, маючи спільний злочинний намір займатися діяльністю, спрямованою на реалізацію населенню незаконно виготовлених алкогольних напоїв без сплати акцизного податку, всупереч вимог п.п. 226.1, 226.2, 226.6, 226.11 ст. 226, п. 228.9 ст. 228 Податкового кодексу України, вважаючи, що торгівля незаконно виготовленими алкогольними напоями є легким та швидким способом покращити своє матеріальне становище, свідомо й достовірно знаючи про ознаки незаконності виготовлених алкогольних напоїв, за формою, видом та відмінними ознакам, у період часу з вересня 2023 року (точну дату та час в ході досудового розслідування встановити не представилось можливим) по 13.02.2024, здійснював незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту, транспортування з цією метою та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв.
При здійсненні вищевказаної незаконної діяльності ОСОБА_4 з метою отримання грошових коштів шляхом збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв використовував особовий банківський рахунок свого сина ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який не був обізнаний про злочинну діяльність ОСОБА_4 , а саме банківську карту № НОМЕР_7 , рахунок НОМЕР_8 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк».
Так, у період з вересня 2023 року по 13.02.2024, ОСОБА_4 за відсутності відповідних документів, підтверджуючих походження алкогольних напоїв, їх якість та законності їх виготовлення здійснював збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв невстановленим в ході досудового розслідування особам. При цьому, грошові кошти за придбані незаконно виготовлені алкогольні напої перераховувались покупцями на банківську картку ОСОБА_13 № НОМЕР_7 (рахунок НОМЕР_8 ), які використовував ОСОБА_4 під час здійснення своєї протиправної діяльності.
У ході аналізу банківських операцій по банківській картці ОСОБА_13 № НОМЕР_7 (рахунок НОМЕР_8 ), яку використовував ОСОБА_4 під час здійснення своєї протиправної діяльності, встановлено, що загальна сума отриманих грошових коштів ОСОБА_4 за збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв становить 207 808,00 гривень.
У подальшому грошові кошти у розмірі 207 808,00 гривень, отримані внаслідок збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що вони отримані злочинним шляхом, використано їх з банківської картки ОСОБА_13 № НОМЕР_7 (рахунок НОМЕР_8 ) шляхом їх списання (використання) із вказаної картки/рахунку на власні потреби, а саме: 05.09.2023 об 08:55 в сумі 4550 грн; 09.09.2023 об 13:58 в сумі 1065 грн; 24.09.2023 об 19:42 в сумі 1260 грн; 27.09.2023 об 19:36 в сумі 3000 грн; 01.10.2023 об 17:51 в сумі 2663 грн; 03.10.2023 об 17:40 в сумі 12962 грн; 08.10.2023 об 12:43 в сумі 1000 грн; 16.10.2023 об 19:14 в сумі 3517 грн; 19.10.2023 об 14:30 в сумі 6030 грн; 19.10.2023 об 18:44 в сумі 1182 грн; 21.10.2023 об 16:14 в сумі 2038 грн; 31.10.2023 об 20:39 в сумі 4020 грн; 02.11.2023 об 07:49 в сумі 2573 грн; 02.11.2023 об 12:00 в сумі 2919 грн; 02.11.2023 об 13:53 в сумі 5025 грн; 03.11.2023 об 08:06 в сумі 2896 та 3449 грн; 03.11.2023 об 18:42 в сумі 1649 грн; 03.11.2023 об 19:04 в сумі 3995 грн; 05.11.2023 об 15:20 в сумі 4628 грн; 05.11.2023 об 15:51 в сумі 3371 грн; 08.11.2023 об 12:26 в сумі 3015 грн; 08.11.2023 об 17:27 в сумі 2010 грн; 11.11.2023 об 18:42 в сумі 1037 грн; 14.11.2023 об 19:31 в сумі 2084 грн; 16.11.2023 об 09:10 в сумі 1210 грн; 16.11.2023 об 09:16 в сумі 2751 грн; 16.11.2023 об 13:24 в сумі 2750 грн; 16.11.2023 об 15:05 в сумі 1469 грн; 17.11.2023 об 13:12 в сумі 1510 грн; 21.11.2023 об 17:38 в сумі 1507 грн; 21.11.2023 об 17:39 в сумі 2010 грн; 24.11.2023 об 17:10 в сумі 4416 грн; 25.11.2023 об 13:37 в сумі 8071 грн; 27.11.2023 об 23:26 в сумі 12000 грн; 06.12.2023 об 11:35 в сумі 1200 грн; 06.12.2023 об 16:01 в сумі 1421 грн; 07.12.2023 об 16:12 в сумі 1999 грн; 08.12.2023 об 19:46 в сумі 1771 грн; 15.12.2023 об 12:56 в сумі 1005 грн; 15.12.2023 об 17:00 в сумі 1230 грн; 20.12.2023 об 11:38 в сумі 2816 грн; 21.12.2023 об 23:28 в сумі 1109 грн; 23.12.2023 об 18:47 в сумі 5046 грн; 25.12.2023 об 16:08 в сумі 2010 грн; 25.12.2023 об 19:38 в сумі 3517 грн; 26.12.2023 об 17:13 в сумі 1752 грн; 26.12.2023 об 20:09 в сумі 2082 грн; 26.12.2023 об 20:09 в сумі 2082 грн; 26.12.2023 об 20:09 в сумі 1026 грн; 28.12.2023 об 19:16 в сумі 1128 грн; 28.12.2023 об 21:24 в сумі 2149 грн; 30.12.2023 об 18:26 в сумі 2796 грн; 30.12.2023 об 19:10 в сумі 1155 грн; 12.01.2024 об 16:30 в сумі 3587 грн; 01.02.2024 об 11:06 в сумі 1924 грн; 03.02.2024 об 10:27 в сумі 2010 грн; 04.02.2024 об 16:18 в сумі 1827 грн.
Таким чином, ОСОБА_4 у періодз 01.09.2023по 13.02.2024використав грошовікошти урозмірі 207808,00гривень збанківської картки ОСОБА_13 № НОМЕР_7 (рахунок НОМЕР_8 ),отримані відзбуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, достовірно знаючи, що вони отримані злочинним шляхом, тобто здійснив фінансові операції з таким майном (грошовими коштами), змінивши форму (перетворення) з безготівкової форми в товар та здійснив набуття, володіння, розпорядження таким майном (грошовими коштами), тобто здійснив легалізацію (відмивання) майна (грошових коштів), одержаного злочинним шляхом на суму 207 808,00 гривень.
Враховуючи активну та безпосередню участь ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. ч. 1, 2 ст. 204 КК України, останній усвідомлював, що кошти, одержані від покупців у сумі 207 808,00 гривень, є коштами, отриманими внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння.
Слідчий, з урахуванням тяжкості вчиненого ОСОБА_4 кримінального правопорушення, яке законодавством віднесено до категорії тяжких злочинів, а також враховуючи, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, звернувся до слідчого судді з клопотанням про обрання стосовно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подане клопотання, просив про його задоволення.
Підозрюваний в судовому засіданні не заперечував проти застосування запобіжного заходу у вигляді застави у зазначеному прокурором розмірі.
Слідчий суддя, вислухавши думки учасників кримінального провадження, та дослідивши надані матеріали, встановив наступне.
Слідчим управління ГУНП в Харківській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023220000000234 від 27 вересня 2023 року за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.1 ст.204 КК України.
13 лютого 2023 року ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.1 ст.204 КК України.
Ухвалою слідчого судді Київського районного суду міста Харкова від 06 березня 2024 року відносно ОСОБА_8 обраний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 20 (двадцяти) розмірів прожитковогомінімумудляпрацездатних осіб,що складає60560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) гривень.
Постановою заступника керівника Харківської обласної прокуратури ОСОБА_14 від 10 квітня 2024 року строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 13 травня 2024 року.
Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 08.05.2024 строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні № 42023220000000234 продовжено до 13.08.2024.
Постановою прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Харківської області прокуратури ОСОБА_3 від 04.06.2024 матеріали досудових розслідувань у кримінальних провадженням провадженнях № 12021220000000549 від 15.04.2021 за ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 204 КК України, № 42023220000000234 від 27.09.2023 за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204, ч.2 ст. 28, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 209 КК України та № 12023221160001546 від 07.12.2023 за ч. 1 ст. 204 КК України об`єднано в одне провадження.
05.06.2024 ОСОБА_8 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України.
05.06.2024 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.1 ст.204 КК України.
05.06.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України.
14.06.2024 ОСОБА_7 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України.
14.06.2024 ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 204, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 209 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 , у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколами обшуків від 13.02.2024; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій в порядку ст. 263 КПК України; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій в порядку ст. 269 КПК України; висновками судових експертиз матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю № СЕ-19/121-24/1503-ФХД від 24.01.2024, № СЕ-19/121-24/7220-ФХД від 24.05.2024, № СЕ-19/121-24/7221-ФХД від 31.05.2024, № СЕ-19/121-24/7222-ФХД від 07.06.2024; протоколами допиту свідків ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 та ОСОБА_20 .
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, вважає встановленим та доведеним стороною обвинувачення існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховування підозрюваного від органів досудового розслідування; можливість незаконного впливу на свідків, експертів, спеціалістів у цьому кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному, суд враховує його особистість та майновий стан, наявність постійного місця проживання. Разом з тим, ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень організованою групою.
Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність застосування відносно ОСОБА_21 запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб,тобто 60560(шістдесяттисяч п`ятсотшістдесят)гривень, з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України.
Керуючись ст. ст. 177, 178, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 199 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №12021220000000549 від 15.04.2021 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі60560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) гривень, які необхідно внести не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Харківській області (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26281249; Банк отримувача Державна казначейська служба України (м. Київ), код банку отримувача (МФО) 820172, рахунок: UA 208201720355299002000006674) та надати документ, що це підтверджує слідчому, прокурору, суду.
Застава може бути внесена підозрюваним або заставодавцем не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу.
Роз`яснити підозрюваному, що у разі невнесення застави до 26.06.2024 до нього буде застосований інший запобіжний захід.
Покласти на ОСОБА_4 , в межах строку досудового розслідування, строком на 1 (один) місяць 23 дні, тобто до 13.08.2024 року (включно) наступні обов`язки:
1) прибувати до слідчого,прокурора за першою вимогою;
2) не відлучатися за межі міста Харкова без дозволу слідчого, прокурора ;
3) повідомляти слідчого,прокурора про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
4) утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні №12021220000000549;
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Відповідно до вимогст. 182 КПК Українироз`яснити підозрюваному та застоводавцю, що в разі невиконання покладених на підозрюваного обов`язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Роз`яснити заставодавцю, що підозрюваний підозрюється у вчиненні тяжких кримінальних правопорушеннях, за яке передбачене законом покарання від 3 до 6 років позбавлення волі, та попередити його про обов`язки із забезпечення належної поведінки підозрюваного та його явки за викликом до слідчого, прокурора, а також про наслідки не виконання цих обов`язків.
Покласти на заставодавця наступні обов`язки: забезпечувати належну поведінку підозрюваного; забезпечувати явку, належно повідомленого підозрюваного до слідчого, прокурора; повідомлення слідчого, прокурора про причини неявки підозрюваного.
Зобов`язати заставодавця забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків щодо повідомлення слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або перебування, обов`язку не відлучатися з м. Харкова без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Попередити заставодавця, що в разі невиконання покладених на нього та самого підозрюваного обов`язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119891891 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Шаренко С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні