Ленінський районний суд м.кіровограда
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 753/25187/21
провадження № 1-кп/405/33/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.06.2024 м. Кропивницький
Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22020120000000034 від 16.12.2020 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.109, ч.1 ст.161 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В судовому засіданні прокурором заявлено клопотання, у якому він просив застосувати до обвинуваченого ОСОБА_4 примусовий привід в наступне судове засідання, оскільки він ухиляється від явки до суду. Ухвалу суду від 15.05.2024 про примусовий привід обвинуваченого не виконано, оскільки за місцем проживання він двері не відчинив, на дзвінки не відповідає.
Заслухавши клопотання прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступних висновків.
Встановлено, що в судове засідання, яке призначено на 10 год. 00 хв. 15.05.2024 обвинувачений не з`явився, причини неявки до суду не повідомив, в судове засідання, яке призначено на 10 год. 00 хв. 06.06.2024.
У зв`язку з чим, судом встановлено, що ОСОБА_4 не з`явився в судове засідання без поважних на те причин.
Більше того, ухвалами суду від 05.09.2023, 29.03.2024, 17.04.2024, 15.05.2024 до ОСОБА_4 був застосований захід забезпечення кримінального провадження у вигляді приводу. Однак, вказані ухвали залишились не виконаними, ОСОБА_4 не було примусово супроводжено в судові засіданні.
Окрім цього, судом констатується, що неявка ОСОБА_4 в судові засідання має системний характер.
Згідно з ч. 1 ст. 135 КПК України, особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КПК України належним підтвердженням отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повістки, будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі:
Відповідно дост.140КПК Українипривід полягаєу примусовомусупроводженні особи,до якоївін застосовується,особою,яка виконуєухвалу проздійснення приводу,до місцяїї викликув зазначенийв ухвалічас.
Рішення проздійснення приводуприймається:під часдосудового розслідування-слідчим суддеюза клопотаннямслідчого,прокурора абоз власноїініціативи,а підчас судовогопровадження -судом заклопотанням стороникримінального провадження,потерпілого,представника юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження,або звласної ініціативи.Рішення проздійснення приводуприймається уформі ухвали.
Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, осіб з інвалідністю першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей з інвалідністю, а також осіб, які згідно із цим Кодексом не можуть бути допитані як свідки. Привід співробітника кадрового складу розвідувального органу України під час виконання ним своїх службових обов`язків здійснюється тільки в присутності офіційних представників цього органу.
Згідно ч.3 ст. 142 КПК України, слідчий суддя або суд, встановивши, що особа, яка зобов`язана з`явитися на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, була викликана у встановленому цим Кодексом порядку, та не з`явилася без поважних причин або не повідомила про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
Отже, вказані обставини свідчать, що ОСОБА_4 тривалий час ухиляється від явки до суду, тому, судом встановлено наявність підстав для його примусового приводу в наступне судове засідання, виконання якого доручити УСБУ в Кіровоградській області.
Керуючись ст.ст. 135, 139, 140, 142, 143, 323 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про примусовий привід обвинуваченого задовольнити.
В судовому засіданні оголосити перерву до 16 год. 00 хв. 20.06.2024.
Здійснити привід обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , і примусово супроводити його до Ленінського районного суду м. Кіровограда до зали судових засідань № 402 на 16 год. 00 хв. 20.06.2024.
Виконання ухвали про привід доручити УСБУ в Кіровоградській області.
Копію ухвали надіслати прокурору відділу Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 для контролю за її виконанням.
Про виконання приводу повідомити Ленінський районний суд міста Кіровограда.
Роз`яснити, що відповідно до ч.3 ст. 143 КПК України особа, рішення про здійснення приводу якої прийнято слідчим суддею, судом, зобов`язана прибути до місця виклику в зазначений в ухвалі про здійснення приводу час у супроводі особи, яка виконує ухвалу.
У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоди здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставляння особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119897211 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Юр'єва К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні