Справа № 761/22529/24
Провадження № 2/761/7990/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Анохін А.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту містобудування та архітектури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи - Міністерство культури та інформаційної політики України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Едельман», Товариство з обмеженою відповідальністю «Голден Хілл» про скасування рішення органу місцевого самоврядування,
ВСТАНОВИВ:
18 червня 2024 року позивач звернувся з позовом до Департаменту містобудування та архітектури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи - Міністерство культури та інформаційної політики України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Едельман», Товариство з обмеженою відповідальністю «Голден Хілл» про скасування рішення органу місцевого самоврядування.
19 червня 2024 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищевказана справа передана на розгляд судді Анохіну А.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Так, вказана позовна заява передана до Шевченківського районного суду м. Києва у порядку територіальної підсудності з тих підстав, що місцезнаходження відповідача зареєстроване у Шевченківському районі м. Києва по вулиці Хрещатик, 32.
Разом з тим, положеннями статті 30 ЦПК України встановлена виключна підсудність, зокрема в частині 1 цієї статті зазначено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Як наголошено у постанові Верховного Суду від 10.04.2019 р. у справі № 638/1988/17, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
У постанові від 09.09.2020 р. в справі № 910/6644/18 Верховний Суд дійшов висновку про те, що виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
У постанові від 16.02.2021 р. у справі № 911/2390/18 Велика Палата Верховного Суду визначила, що словосполучення «з приводу нерухомого майна» необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередній об`єкт спірних правовідносин.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що спір між сторонами виник з приводу видачі відповідачем містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у АДРЕСА_1 . Так позивач, посилаючись на те, що вказані містобудівні умови та обмеження видані відповідачем з порушенням вимог закону, вважає, що такі дії відповідача підлягають визнанню неправомірними, а містобудівні умови та обмеження підлягають скасуванню.
Таким чином суддя вважає, що даний спір стосується прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном, яке знаходиться у Печерському районі м. Києва, а тому на нього поширюються правила виключної підсудності.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що вказану позовну заяву необхідно передати за підсудністю на розгляд до Печерського районного суду м. Києва, як суду, до територіальної юрисдикції якого вона належить.
Керуючись ст. ст. 27, 30, 31, 259-261, 353-355 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Справу з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту містобудування та архітектури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи - Міністерство культури та інформаційної політики України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Едельман», Товариство з обмеженою відповідальністю «Голден Хілл» про скасування рішення органу місцевого самоврядування передати на розгляд до Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Андрій АНОХІН
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119901951 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Анохін А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні