КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 червня 2024 року м. Київ № 320/26760/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву Громадської організації «НПУ МЕЖИГІР`Я» до Вишгородської районної військової адміністрації Київської області, треті особи: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір`я», Кабінет Міністрів України, про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов позов Громадської організації «НПУ МЕЖИГІР`Я» (07354, Київська область, Вишгородський район с. Нові Петрівці вул. Івана Франка, буд. 19, Ідентифікаційний код: 39566953) до Вишгородської районної військової адміністрації Київської області (площа Шевченка, 1, Вишгород, Київська область, 07301, ідентифікаційний код: 23569369), треті особи: Спеціалізована антикорупційна прокуратура (вул. Різницька, 13/15, м.Київ, індекс 010011, Ідентифікаційний номер: 45252419), Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва загально державного значення «Межигір`я» (03035 місто Київ, вул. Липківського Василя Митрополита, будинок 35. Ідентифікаційний код: 45210693), Кабінет Міністрів України (код ЄДРПОУ 00031101; 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2) в якому просить суд:
- визнати протиправним розпорядження № 5 від 12 січня 2024 року Вишгородської районної державної адміністрації (Вишгородська районна військова адміністрація Київської області) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Парку-пам`ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір`я» із зміною цільового призначення земельних ділянок;
- скасувати розпорядження № 5 від 12 січня 2024 року Вишгородська районна державна адміністрація (Вишгородська районна військова адміністрація Київської області) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Парку-пам`ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір`я» із зміною цільового призначення земельних ділянок.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пунктами 4, 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Суд зауважує, що адміністративний позов завжди має індивідуальний характер і спрямований на захист конкретних прав, свобод чи інтересів особи в її особистих правовідносинах з певним суб`єктом владних повноважень.
Тому позовна заява має містити конкретизовані відомості про суб`єкта владних повноважень, який порушив права позивача, вказувати на суб`єктивне право, що підлягає захисту та яке порушив відповідач, обставини чи факти (події життя), з якими позивач пов`язує порушення свого суб`єктивного права та які утворюють привід для звернення до суду, а також містити конкретні вимоги до відповідача, які суд має застосувати з метою захисту порушеного права.
Суд зазначає, що адміністративне судочинство здійснюється з метою захисту конкретного порушеного суб`єктивного права, що належить особі, тому зміст позовних вимог не може бути абстрактним чи містити певні умовні категорії і повинен формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
З аналізу матеріалів позовної заяви, судом встановлено, що в позовній заяві мова йде лише про земельну ділянку з кадастровим номером 3221886000:01:228:0151 площею 1, 7688 га. Відповідності до актуальної інформації реєстру речових прав на нерухоме майно на час подачі позову реєстраційний номер об`єкту земельної ділянки за адресою : Київська обл. Вишгородський район, с. Нові Петрівці за кадастровим номером 3221886000:01:228:0151 площею 1,7688 га., реєстраційний номер нерухомого майна 609306432218 зареєстрований власник - Держава в особі Кабінету Міністрів України на підставі рішення Вишгородського районного суду Київської області, серія та номер 5 363/1535/14-цб виданого 29/10/2014.
При цьому, в оскаржуваному розпорядженні мова йде про вісім земельних ділянок і позивач просить визнати протиправним та скасувати розпорядження у повному обсязі.
Тому, позивачу необхідно або обґрунтувати позов стосовно всіх восьми ділянок або привести позовні вимоги до своїх обґрунтувань щодо визнання протиправним та скасування розпорядження лише в частині спірної ділянки за кадастровим номером 3221886000:01:228:0151.
При цьому, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч. 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України).
Позивач стверджує, що зміна цільового призначення земельної ділянки чи земельних ділянок з КМУ не погоджувалося, проте доказами таке твердження не підкріплюється.
Так само не підтверджуючи доказами позивач зазначає, що відомості про об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, на які зареєстровано права власності на об`єкти нерухомості не були додані до проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування «Парку-пам`ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір`я».
Також, відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою статті 132 цього Кодексу встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною першою статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, встановлюється ставка судового збору у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як встановлено судом, у позовній заяві мова йде лише про одну земельну ділянку з кадастровим номером 3221886000:01:228:0151 площею 1,7688 га, тому відповідно позивачем заявлена одна вимога немайнового характеру.
Таким чином, при зверненні до суду із цим адміністративним позовом позивачу необхідно було сплатити по 3028,00 грн судового збору.
Проте докази оплати судового збору до суду не надано.
Також, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
Всупереч зазначеній процесуальній вимозі позивач не вказав відповідні відомості.
Крім цього, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 4 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду.
Як зазначає позивач, власником земельної ділянки з кадастровим номером 3221886000:01:228:0151 площею 1,7688 га є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Тому не зрозуміло в чиїх інтересах звертається громадська організація до суду, у власних, чи в інтересах КМУ або держави, чи в інтересах інших осіб.
При цьому, Верховним Судом сформовані численні висновки, згідно з якими "вирішуючи питання щодо права громадських організацій на звернення до суду в інтересах інших осіб, суди повинні з`ясувати:
- статус громадської організації та її засновників, їх безпосередню заінтересованість у вирішенні питання, що є предметом позову;
- мету громадської організації та її безпосередній зв`язок з предметом позову;
- інтереси яких саме осіб є предметом судового захисту;
- чи зверталися ці особи за захистом своїх прав до громадської організації;
- добросовісність дій громадської організації, що звертається до суду.
Всупереч зазначеним вимогам позовна заява не містить відповідної інформації.
Також, позивач не обґрунтував підстави для залучення третіх осіб, як того вимагає КАС України.
Згідно з частинами першої та другої статті 169 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду або засобами поштового зв`язку:
- уточнену позовну заяву (у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи та один для суду), яка відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема уточнити або позовні вимог шляхом їх конкретизації стосовно якої саме земельної ділянки необхідно визнати протиправним та скасувати розпорядження або обґрунтування позову щодо всіх земельних ділянок;
- оригіналу документа про сплату 3028,00 грн судового збору (у разі заявлення вимоги щодо однієї земельної ділянки) або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи;
- докази можливості набуття статусу позивача, зокрема, пояснення яким чином права чи інтереси порушені або потребують захисту; статус громадської організації та її засновників, їх безпосередню заінтересованість у вирішенні питання, що є предметом позову; мету громадської організації та її безпосередній зв`язок з предметом позову; інтереси яких саме осіб є предметом судового захисту; чи зверталися ці особи за захистом своїх прав до громадської організації; інформацію, що підтвердить добросовісність дій громадської організації, що звертається до суду.
- обґрунтування підстав для залучення третіх осіб;
- докази, які підтверджують, твердження позивача, що зміна цільового призначення земельної ділянки чи земельних ділянок з КМУ не погоджувалося, що відомості про об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, на які зареєстровано права власності на об`єкти нерухомості не були додані до проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування «Парку-пам`ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір`я» тощо.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 КАС, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Громадської організації «НПУ МЕЖИГІР`Я» до Вишгородської районної військової адміністрації Київської області, треті особи: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва загально державного значення «Межигір`я», Кабінет Міністрів України, про визнання протиправним та скасування розпорядження залишити без руху.
2. Протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) позивачу (його представнику), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
5. У зв`язку з відсутністю у суді можливості друкування документів, які надходять через підсистему "Електронний Суд" чи на офіційну електронну адресу суду, документи до суду направляти засобами поштового зв`язку або нарочно у паперовому вигляді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119903397 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Панченко Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні