Справа № 520/609/13- ц
Провадження № 2-в/947/28/24
УХВАЛА
21.06.2024 Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Огренич І.В.
за участю секретаря - Грабової Т.П.,
розглянувши питання про відновлення втраченого судового провадження в цивільній справі №520/609/13-ц за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 22.05.2024 було ініційовано, в порядкуст. 489 ЦПК України,питання про відновлення втраченого судового провадження в цивільній справі №520/609/13-ц за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди.
Підставою для ініціювання розгляду питання про відновлення втраченого судового провадження є необхідність розгляду клопотання приватного виконавця виконавчого округу Одеської області Колечко Дмитра Миколайовича, заінтересовані особи боржник ОСОБА_2 , суб`єкт підприємницької діяльності фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову, оскільки зазначена справа знищена за закінченням терміну зберігання.
Ухвалою від 27.05.2024 прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі про відновлення втраченого судового провадження в цивільній справі №520/609/13-ц, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні.
За правилами ст. 493 ЦПК України, розгляд заяви про відновлення втраченого судового провадження здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
З огляду на зазначене, судом призначено судове засідання, викликано сторони та запропоновано надати суду всю наявну інформацію, матеріали і докази, які збереглися у них у оригіналах та копіях для можливості відновлення провадження у справі.
Проте, учасники справи у судове засідання не з`явились, про час та дату судового засідання повідомлялись належним чином, про причини неявки до суду не повідомили.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з вимогами ст. 488-490 ЦПК України відновленню підлягає втрачене повністю або частково судове провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито. Втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду. Заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Враховуючи встановлені ч. 3 ст. 493 ЦПК України обмежені строки розгляду питання про відновлення втраченого судового провадження, суд має констатувати вжиття всіх можливих заходів, направлених на відновлення втраченого судового провадження.
Відповідно до ст. 488 ЦПК України відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому ЦПК України.
Предметом відновлення є зміст втрачених процесуальних документів у конкретній цивільній справі чи їх частин, що були втрачені у цивільній справі. Об`єктом відновлення - конкретний перелік відсутніх матеріалів (процесуальних документів) втрачених повністю чи частково у конкретній цивільній справі.
Згідно ч. 2 ст. 494 ЦПК України в ухвалі суду про відновлення втраченого судового провадження зазначається, на підставі яких конкретно даних, поданих до суду і досліджених у судовому засіданні, суд вважає установленим зміст відновленого судового рішення, наводяться висновки суду про доведеність того, які докази досліджувалися судом і які процесуальні дії вчинялися з втраченого провадження.
Втрачене судове провадження повинно бути точно відновлене у судовому засіданні. Натомість, у разі недостатності зібраних матеріалів для відновлення втраченого судового провадження суд відмовляє у відновленні такого провадження і роз`яснює учасникам справи право на повторне звернення з такою самою заявою за наявності необхідних документів (ч. 3 ст. 494 ЦПК України).
На підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановляє ухвалу про відновлення втраченого судового провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити (частина першастатті 494 ЦПК України).
Тлумачення частини першоїстатті 494 ЦПК Українисвідчить, що допускається відновлення втраченого провадження в частині, якщо провадження втрачено у відповідній частині. При цьому, не допускається відновлення втраченого провадження в частині, якщо воно втрачене повністю (див. ухвалу Верховного Суду у складі Об`єднаної Палати Касаційного цивільного суду від 06 лютого 2019 року у справі № 111/2150/13-ц (провадження № 61-24083сво18).
Вивчивши отримані судом матеріали, суд дійшов висновку про недостатність зібраних матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження.
При таких обставинах, у зв`язку з недостатністю зібраних матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження, з підстав ненадання їх учасниками справи, суд вважає необхідним відмовити у відновленні втраченого судового провадження у справі №520/609/13-ц за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди, роз`яснивши право на звернення з відповідною заявою за наявності необхідних документів.
Керуючись ст.488,493,494 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У відновленні втраченого судового провадження по цивільній справі №520/609/13-ц за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальних збитків та моральної шкоди - відмовити.
Роз`яснити учасникам справи право на повторне звернення з такою самою заявою за наявності необхідних документів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк, з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Суддя Огренич І. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2024 |
Оприлюднено | 25.06.2024 |
Номер документу | 119913899 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Огренич І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні