Ухвала
від 24.06.2024 по справі 645/7053/23
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/7053/23

Провадження № 2-о/645/23/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К РА Ї Н И

24 червня 2024 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Шевченко Г.С.,

секретар судових засідань Пастушенко К.Р.,

розглянувшизаяву представника заінтересованої особи ОСОБА_1 -адвоката Зуєвої Людмили Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за заявою ОСОБА_2 про витребування доказів у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи ОСОБА_1 , Орган опіки та піклування виконавчого комітету Харківської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -

встановив:

11.12.2023 року ОСОБА_2 звернувся до Фрунзенського районного суду м.Харкова з заявою, в якій просить визнати його матір ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, встановити над нею опіку та призначити його опікуном ОСОБА_1 .

24.06.2024 рокудо суду надійшла представника заінтересованої особи ОСОБА_1 -адвоката Зуєвої Людмили Вікторівни про забезпечення проведення судового засідання по справі, призначеногона 25.06.2024 рокуо 15-00 год. в режимі відеоконференції.

Суд, перевіривши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Згідно частини 7ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до частин 1, 5, 7 статті 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, у якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Разом з тим, заява представника заінтересованої особи ОСОБА_1 -адвоката Зуєвої Людмили Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду подана в порушенням вимог ст. 212 ЦПК України, а саме - клопотання подане не за 5 днів до судового засідання.

Таким чином, оскільки заява подана з порушенням ст. 212 ЦПК України, то вона не підлягає задоволенню.

Крім того, судом вбачається, що заява ОСОБА_3 подана на електронну адресу суду.

Згідно з частинами п`ятою, шостою, восьмоюстатті 43 ЦПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Частинами 1, 2 ст.6, ч. 1 ст.7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронні довірчі послуги».

Отже, надсилання до суду процесуальних документів в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua/login, відповідно з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.

Заява адвоката Зуєвої Л.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не сформована в системі «Електронний суд», надійшла на електронну адресу Фрунзенського районного суду м.Харкова в електронній формі без накладення електронного цифрового підпису заявника, а тому вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.212,247 ЦПК України, суд-

п о с т а н о в и в:

У задоволеннізаяви представниказаінтересованої особи ОСОБА_1 -адвокатаЗуєвої ЛюдмилиВікторівни проучасть усудовому засіданнів режимівідеоконференції уцивільній справіза заявою ОСОБА_2 про витребуваннядоказів усправі зазаявою ОСОБА_2 ,заінтересовані особи ОСОБА_1 ,Орган опікита піклуваннявиконавчого комітетуХарківської міськоїради провизнання фізичноїособи недієздатною,встановлення опікита призначенняопікуна - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення24.06.2024
Оприлюднено25.06.2024
Номер документу119917353
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —645/7053/23

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 26.03.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 16.01.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

Ухвала від 12.12.2023

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шевченко Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні