ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/23/23 (909/536/24)
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
24.06.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І.Є., розглянувши, у межах справи № 909/23/23 про банкрутство ТОВ "Бетон Груп Трейд", матеріали за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Бетон Груп Трейд" (вул. Вовчинецька, буд. 2 А, с. Вовчинець, Івано-Франківський р-н, Івано-Франківська обл., 76491) в особі ліквідатора ТОВ "Бетон Груп Трейд" - арбітражного керуючого Ловаса Василя Олексійовича (вул. Левка Бачинського, 2/2, м. Івано-Франківськ, 76018) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про покладення субсидіарної відповідальності та стягнення 1 065 179,54 грн,
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області на стадії ліквідаційної процедури знаходиться справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Бетон Груп Трейд".
Постановою про визнання боржника банкрутом, яка ухвалена Господарським судом Івано-Франківської області 14.08.2023, серед іншого, призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Бетон Груп Трейд" арбітражного керуючого Ловаса Василя Олексійовича.
05.06.2024 до суду від ліквідатора ТОВ "Бетон Груп Трейд" надійшла заява (вх. № 5166/24) про покладення субсидіарної відповідальності (у межах справи про банкрутство), в якій арбітражний керуючий Ловас Василь Олексійович просить суд покласти на колишнього керівника ТОВ "Бетон Груп Трейд" - Паранюка Анатолія Васильовича субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями ТОВ "Бетон Груп Трейд" та стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бетон Груп Трейд" грошові кошти в сумі 1 065 179,54 грн.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 10.06.2024 зазначену вище заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків поданої заяви.
19.06.2024 до суду від ліквідатора ТОВ "Бетон Груп Трейд" арбітражного керуючого Ловаса В.О., на виконання вимог ухвали від 10.06.2024, в межах встановленого судом строку, надійшло клопотання (№ 1-34/23/71 від 19.06.2024; вх. № 10143/24 від 19.06.2024) з додатками згідно якого усунуто недоліки поданої заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу.
Таким чином, враховуючи те, що позивач усунув недоліки, допущені при поданні позовної заяви, її необхідно прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
У відповідності до частини першої статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарськими судами за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
За змістом частини другої статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши матеріали поданої заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі № 909/23/23 (909/536/24) та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження в межах справи про банкрутство ТОВ "Бетон Груп Трейд".
Також подана заява містить клопотання про залучення до участі у справі № 909/23/23 (909/536/24) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ПФГ "Геліос".
Так, відповідно до ч. 2 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З огляду на те, що Приватне фермерське господарство "Геліос" - ініціюючий кредитор у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Бетон Груп Трейд", суд вважає за доцільне залучити ПФГ "Геліос" до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача (заявника).
Керуючись статтями 12, 50, 174, 176, 234, 235, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України та ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
прийняти заяву про покладення субсидіарної відповідальності до розгляду та відкрити провадження у справі № 909/23/23 (909/536/24).
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження в межах справи про банкрутство ТОВ "Бетон Груп Трейд".
Розгляд справи по суті призначити на 23.07.2024 о 11:30 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
Залучити до участі у справі № 909/23/23 (909/536/24) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Приватне фермерське господарство "Геліос" (вул. Князя Острозького, буд. 29, м. Тернопіль, Тернопільська обл., 46008; ідентифікаційний код юридичної особи: 34161089).
Відповідачу:
- згідно ст. 165, 251 ГПК України, протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати позивачу та третій особі копію відзиву та доданих до нього документів, а докази такого надсилання надати суду.
Суд попереджає відповідача, що в разі ненадання ним у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач має право:
- згідно ст. 167, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відповіді на відзив надіслати (надати) суду заперечення, надіславши одночасно копію заперечень позивачу та третій особі, а докази такого надсилання надати суду.
Позивач має право:
- відповідно до ст. 166, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, надіслати (надати) суду відповідь на відзив, надіславши одночасно відповідачу та третій особі копію відповіді на відзив, а докази такого надсилання надати суду.
Відповідно до ст. 251 ГПК встановити третій особі строк для надання суду пояснень щодо позову і всіх наявних доказів, що підтверджують підтримання позову чи заперечення проти позову - 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення цієї ухвали. Копію пояснень щодо позову та доданих до них документів у встановлений строк також надіслати учасникам справи; докази надсилання надати суду.
Також третя особа має право подати пояснення щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання (ч. 3 ст. 251 ГПК України).
Також суд звертає увагу Приватного фермерського господарства "Геліос", що з 18.10.2023 введені в дію зміни до Господарського процесуального кодексу України щодо використання електронних кабінетів.
Зокрема, ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
За ч. 10 статті 165 ГПК України, суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Згідно з ч. 4 статті 170 ГПК України, суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
У зв`язку з наведеним, Приватне фермерське господарство "Геліос" зобов`язане зареєструвати свій електронний кабінет та має можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами. У випадку невиконання цього обов`язку суд застосовує наслідки, визначені ГПК України.
Звернути увагу учасників справи на таке:
- відповідно до ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів;
- докази подаються у порядку і строки, які чітко визначені, зокрема, ст. 80 ГПК України. Відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати вимогам ст. 169, 170 ГПК України.
Учасники справи можуть:
- подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/;
- надсилати процесуальні документи у справі на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018 та/або на електронну адресу суду: inbox@if.arbitr.gov.ua із обов`язковим застосуванням кваліфікованого електронного підпису (засоби зв`язку: тел. + 380342783541, +380342783542 );
- отримувати інформацію у справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010/ або з офіційної сторінки Господарського суду Івано-Франківської області в мережі Інтернет за веб-адресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І.Є. Горпинюк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119927707 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Горпинюк І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні