ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"24" червня 2024 р. м ХарківСправа № 922/2098/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жельне С.Ч.
розглянувши матеріали
позовної заявиОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Незалежність-2016", м.Первомайськ до Державного біотехнологічного університету, м.Харків про стягнення коштів 9 909,56 грн.
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Незалежність-2016" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Державного біотехнологічного університету про стягнення заборгованості по оплаті витрат на утримання багатоквартирного будинку №2в по вулиці Леоніда Федорова, місто Первомайськ, Миколаївської області, за період з липня 2021 року по травень 2024 року в розмірі 6 681,52 грн., інфляційних втрат 2 642,84 грн. та 3% річних 585,20 грн.
Позов обґрунтовано тим, що позивач -Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність- 2016 з 2016 року забезпечує утримання багатоквартирного будинку за адресою: Миколаївська область, місто Первомайськ, вулиця Леоніда Федорова, 2в, де розташована квартира АДРЕСА_1 , власником якої є відповідач-Державний біотехнологічний університет, у якого як у співласника цього багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства, зокрема, статті 322 ЦКУ та частини 2 статті 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку виник обов`язок приймати участь у витратах з утримання спільного майна багатоквартирного будинку, яке належить йому разом з іншими співвласниками будинку на праві спільної сумісної власності. За період з липня 2021 року по травень 2024 відповідач не здійснював оплату по витратам на утримання будинку у зв`язку із чим у останнього виникла заборгованість в розмірі 6 681,52 грн. На вказану заборгованість нараховано 3% річних та інфляційні витрати.
Однак, дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що відповідно до абзацу 2 ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Судом установлено, що позивач - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Незалежність-2016" відповідно до вимог ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України в обов`язковому порядку повинен зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позивачем в позовній заяві не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Отже, позивач при поданні позовної заяви порушив вимоги статей 6 та 162 ГПК України.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Крім того, за нормами ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до норм ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
До позову в якості доказів направлення позовної заяви та додатків до неї відповідачу додано накладну Укрпошти №5521313627428, в якій зазначено про направлення поштового відправлення на адресу Харківського державного університету харчування та торгівлі, проте як відповідач у вказаній справі - Державний біотехнологічний університет. Слід також зазначити, що вказане направлення не містить опису вкладення документів, а отже не може бути належним доказом направлення позовної заяви з додатками відповідачу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Отже, Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Незалежність-2016" не додержано процесуальних вимог ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме: не надано належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками та не надано відомостей відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Незалежність-2016" (вх.№2098/24) - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- здійснення реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
- надання відомостей про наявність електронного кабінету;
- надати суду докази надсилання позовної заяви з додатками до неї відповідачу.
Роз`яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 Господарського процесуального кодексу .
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 24.06.2024.
СуддяС.Ч. Жельне
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119928747 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жельне С.Ч.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні