Справа № 643/6302/24
Провадження № 2/643/3300/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.06.2024
24 червня 2024 року місто Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Сугачова О.О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах якої діє її законний представник ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сєніна Ольга Олександрівна, ОСОБА_5 , про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивачка ОСОБА_1 в інтересах якої діє її законний представник ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сєніна О.О., ОСОБА_5 , про визнання права власності на спадкове майно.
Дослідивши отримані матеріали, судом встановлені недоліки позовної заяви, які унеможливлюють відкриття провадження у справі та обумовлюють необхідність залишення позовної заяви без руху.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд повинен перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту прав, а також дотримання правил підсудності та виконання вимог встановлених для форми, змісту позовної заяви.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно із ч. 2ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно із ч. 4 ст. Цивільного процесуального кодексу України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Положеннями ч. 5ст. 95 Цивільного процесуального кодексу Українипередбачено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Так, позивачкою та її законним представником до позовної заяви додані копії письмових доказів (документів), перелік яких наведений в позовній заяві.
Однак, у порушення наведених вище норм, позивачкою та її законним представником не засвідчені копії письмових доказів, які додані до позовної заяви.
Далі, позивачкою та її законним представником некоректно викладено прохальну частину позовної заяви.
У прохальній частині позовної заяви позивачка просить: «визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на майнові права щодо квартири АДРЕСА_1 , кадастровий номер будівельної ділянки: 6310137500:02:002:0009».
Зазначена позовна вимога викладена неконкретизовано, а саме: не вказано після смерті кого саме та коли саме визнати право власності в порядку спадкування за заповітом.
Неконкретизованість позовних вимог може викликати в подальшому ускладнення виконання судового рішення. Так, відповідно до ч. 1 ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно зі ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо позивачка відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивачка не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачці.
Відтак суд залишає позовну заяву без руху та надає позивачці та її законному представнику час на усунення недоліків, зазначених в цій ухвалі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177,185 Цивільного процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якої діє її законний представник ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сєніна Ольга Олександрівна, ОСОБА_5 , про визнання права власності на спадкове майно.
Надати позивачці строк для усунення недоліків позову впродовж десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно дост. 185 Цивільного процесуального кодексу України,позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сугачова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 26.06.2024 |
Номер документу | 119941763 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сугачова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні