Постанова
від 03.12.2007 по справі ас17/623-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АС17/623-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.07           Справа №АС17/623-07.

За позовом: Прокурора Ковпаківського району в інтересах державив особі Сумського обласного  відділення Фонду соціального захисту інвалідів

                           

     до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Тайм-Плюс»

     про стягнення 3041 грн. 85 коп.

                                                                                            Суддя Коваленко О.В.

          Представники:

        Від позивача Груздо Т.С.

        Від відповідача не з‘явився

Прокурор Яковенко В.В.

        

У засіданні брали участь секретар судового засідання Котенко Н.М.

СУТЬ СПОРУ: Прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 3041 грн. 85 коп., з яких 2 858 грн. 34 коп.  адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та 183 грн. 51 коп.  пені

Відповідач в судове засідання не з‘явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, тому відповідно до вимог ст. 128 КАС України справа розглядається за наявними в ній матеріалами. В письмовому відзиві проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що ним було створено 1 робоче місце для працевлаштування інваліда.

Заслухавши пояснення повноважного представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив:

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 2002 року №875-ХП (далі Закон) діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.

Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості 1 робочого місця.

Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом (ч. І ст.20 Закону).

Згідно поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 12 чоловік, а тому відповідно до ст. 19 Закону, норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача становить 1  робоче місце, а фактично в 2006 році на підприємстві було створено 0 робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідач в повному обсязі не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги  Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України”. І крім того, не перерахував встановлені Законом штрафні санкції за нестворені робочі місця.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві за 2006 рік згідно статистичних даних складає 5716 грн. 67 коп.      

Суд не приймає до уваги заперечень відповідача з приводу того, що ним створено 1 робоче місце для працевлаштування інваліда.

В обґрунтування своїх заперечень відповідач подав суду наказ №4 директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Тайм-Плюс» від 04.01.2006 р., заяву громадянина Береста О.В. від 01.08.2006 р., наказ №5 від 01.08.2006 р., а також виписку із акта огляду у МСЕК.

З поданих відповідачем доказів вбачається, що громадянин Берест О.В.   дійсно є інвалідом другої групи, але він  прийнятий на роботу в ТОВ «Тайм-Плюс» за сумісництвом.      

Частиною 5 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» встановлено, що виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Таким чином, відповідач повинен оплатити позивачу 2858 грн. 34 коп. штрафних санкцій за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2006 році.

Доказів сплати 2858 грн. 34 коп.  відповідач не подав, тому вимоги позивача в цій частині обґрунтовані, правомірні  і підлягають задоволенню.

Крім того, позивачем заявлені вимоги щодо стягнення з відповідача на свою користь 183 грн. 51 коп. пені, нарахованої за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України  від 31.01.2007 р. №70, порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.

Таким чином, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 183 грн. 51 коп. пені є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.     

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Тайм-Плюс» (40000, м. Суми, вул. Кооперативна, 1, код 23819790) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, код 23636315) 2858 грн. 34 коп.  заборгованості, 183 грн. 51 коп. пені.

Заява про апеляційне оскарження постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга   на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                        О.В. КОВАЛЕНКО

 

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення03.12.2007
Оприлюднено14.12.2007
Номер документу1199527
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —ас17/623-07

Ухвала від 13.03.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Коваленко Олександр Вікторович

Постанова від 03.12.2007

Господарське

Господарський суд Сумської області

Коваленко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні