ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"24" червня 2024 р. Справа№ 911/2874/21
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Ткаченко Б.О.
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДІНІ-М"
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів
при розгляді апеляційних скарг Товариства з обмеженою відповідальністю "Самара-Капітал" та Міністерства юстиції України на рішення Господарського суду міста Києва від 28.06.2023
у справі № 911/2874/21 (суддя - Баранов Д.О.)
за позовом Української міської ради
до Міністерства юстиції України
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державного реєстратора виконавчого комітету Української міської ради Обухівського району Київської області Коваль Альбіни Володимирівни
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача
1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Самара-Капітал"
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДІНІ-М"
про визнання незаконним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Північного апеляційного господарського суду перебуває справа №911/2874/21 за апеляційними скаргами Товариства з обмеженою відповідальністю "Самара-Капітал" та Міністерства юстиції України на рішення Господарського суду міста Києва від 28.06.2023, розгляд яких відкладено на 27.06.2024 о 10 год. 50 хв. в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1- А, зал судових засідань №5.
21.06.2024 на адресу Північного апеляційного господарського суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДІНІ-М" надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до частини першої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 затверджено Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до підпункту 49 пункту 3 розділу ІІІ Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Колегія суддів звертає увагу, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи технічну можливість у проведенні відеоконференції поза межами приміщення суду, необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й розглядом господарської справи в розумні строки, Суд вважає за можливе задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДІНІ-М" та проводити судові засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДІНІ-М" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
2. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
3. Для участі у судовому засіданні 27.06.2024 року о 10:50 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУДІНІ-М" - адвокату Алєксєєнко Руслані Юріївні ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз`яснити, що участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції відбуватиметься з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв`язку.
5. Попередити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, приписів пункту 46 розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
6. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебсайті судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://nag.court.gov.ua/sud4873/.
7. Учасникам справи, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції завчасно надавати Північному апеляційному господарському суду копії документів, що підтверджують повноваження представників, засвідчені у визначеному законом порядку, якщо у матеріалах справи вони відсутні. Водночас Суд звертає увагу, що під час проведення судового засідання учасник справи, який бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції повинен мати при собі оригінал документа, що посвідчує особу та пред`явити його під час проведення судового засідання на вимогу Суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Б.О. Ткаченко
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 27.06.2024 |
Номер документу | 119954297 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Ткаченко Б.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні