Головуючий суддя
в суді І інстанції Потапенко А.В.
Єдиний унікальний № 374/174/24
УХВАЛА
про призначення судової експертизи
26 червня 2024 року Ржищівський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Потапенка А.В.,
за участі:
секретаря - Папенко О.О.,
позивачки - Ульяновської ( ОСОБА_1 ) (не з`явилась),
відповідача - ОСОБА_2 (не з`явився),
представника третьої особи - (не з`явився),
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні клопотання позивачки ОСОБА_3 про призначення експертизи, подане у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа - Кагарлицький відділ Державної реєстрації актів цивільного стану в Обухівському районі Київської області, про визнання батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Ржищівського міського суду Київської області перебуваає цивільна справа за вказаним вище позовом. Ухвалою суду від 10.06.2024 було відкрито загальне позовне провадження у справі.
В підготовче засідання учасники справи не з`явились, представник третьої особи подав заяву про розгляд справи без участі представника.
Позивачка заявила письмове клопотання про призначення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи для встановлення наявності кровного споріднення відповідача ОСОБА_2 з дітьми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
Відповідач заперечень проти клопотання не надавав.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання позивачки ОСОБА_3 про призначення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи підлягає задоволенню згідно з такого.
Згідно зі ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
За змістом п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити відповідно до ст. 252 ЦПК України до закінчення проведення експертизи.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось в порядку, передбаченому ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Керуючись ст. 4, 103-105, 247, 252, 253, 259, 260 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивачки ОСОБА_3 про призначення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи, - задовольнити.
Призначити по справі судово-медичну молекулярно-генетичну експертизу на розгляд якої поставити питання:
- чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком по відношенню до дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ?
- чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком по відношенню до дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Для забезпечення проведення експертизи зобов`язати експертів відібрати відповідні біологічні зразки у відповідача ОСОБА_2 та неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
Проведення експертизи доручити експертам Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (юридична адреса: вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601, Україна, фактична адреса: вул. Велика Кільцева, 4, с. Петропавлівська Борщагівка, Бучанський р-н, Київська обл., 08130, Україна, адреса для листування: вул. Велика Кільцева, 4, м. Київ, 03170, Україна), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
На час проведення експертизи надати експертам матеріали цивільної справи № 374/174/22, провадження по справі зупинити до отримання висновку експерта.
Витрати по проведенню експертизи покласти на ОСОБА_3 .
Роз`яснити наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст. 109 ЦПК України, а саме: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 353 ЦПК України ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.В. Потапенко
Суд | Ржищівський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 119992602 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Ржищівський міський суд Київської області
Потапенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні