КОПІЯ
Єдиний унікальний номер судової справи 678/854/24
Номер провадження №1-кс-678-277/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2024 року селище Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення Відділу поліції № 3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Летичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024243300000091 від 27 березня 2024 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України
встановив:
26 червня 2024 року до суду надійшло клопотання, згідно якого досудовим розслідуванням встановлено, що під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, ОСОБА_5 попередньо отримавши від залегендованої особи ОСОБА_6 на картковий рахунок банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 грошові кошти в сумі 500 гривень, як оплату за придбання в нього психотропної речовини, близько 15 год 27.03.2024, перебуваючи у не житловому приміщенні, розташованому на 1192 км. залізничного сполучення між населеними пунктами Деражня-Літки, Деражнянської ТГ Хмельницького району Хмельницької області, передав ОСОБА_6 з рук у руки поліетиленовий згорток з особливо небезпечною психотропною речовиною PVP, обіг якої заборонено, загальною масою 0,2365 г., досягнувши при цьому раніше поставленої мети щодо отримання прибутку.
Окрім цього, продовжуючи свою злочинну діяльність, під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, ОСОБА_5 попередньо отримавши від ОСОБА_6 на особистий картковий рахунок банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 , грошові кошти в сумі 1000 гривень, як оплату за придбання в нього психотропної речовини, близько 14 год 14.06.2024, перебуваючи за місцем проживання по АДРЕСА_1 , повторно передав ОСОБА_6 з рук у руки поліетиленовий згорток з порошкоподібною речовиною білого кольору, зовні схожою на особливо небезпечну психотропну речовину PVP, обіг якої заборонено, досягнувши при цьому раніше поставленої мети щодо отримання прибутку.
Також, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_5 під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, попередньо отримавши від ОСОБА_6 на особистий картковий рахунок банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 , грошові кошти в сумі 1000 гривень, як оплату за придбання в нього психотропної речовини, близько 14 год 30 хв. 21.06.2024 перебуваючи поблизу дитячого майданчика неподалік приміщення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по АДРЕСА_2 , повторно передав ОСОБА_6 з рук у руки поліетиленовий згорток з порошкоподібною речовиною білого кольору, зовні схожою на особливо небезпечну психотропну речовину PVP, обіг якої заборонено, досягнувши при цьому раніше поставленої мети щодо отримання прибутку.
В ході проведення негласних (слідчих) розшукових дій у даному кримінальному провадженні, встановлено, що грошові кошти за незаконний збут наркотичного засобу ОСОБА_5 , отримував на банківські картки банку Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») із номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , у зв`язку з чим, з метою отримання відомостей про власника вказаних банківських карток, на які здійснювалось зарахування коштів отриманих злочинним шляхом, від збуту психотропних речовин, є необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») ЄРДПОУ НОМЕР_3 , головний офіс якого розташований за адресою АДРЕСА_3 .
Слідчий вказує, що беручи до уваги вищевикладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме причетних осіб до вчинення злочину та їх місце знаходження в момент вчинення, можливих свідків (очевидців) злочину, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, які можуть становити банківську таємницю та перебуває у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання просять розглянути без участі ініціатора клопотання та прокурора, клопотання підтримують та просять його задовольнити. Крім того просить розглянути за відсутності представників АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », у володінні якого знаходяться документи, у зв`язку із розташуванням банківської установи в іншому місті і можливості приховання чи знищення необхідної інформації.
До суду представники банку на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України не викликалися, при цьому слідчий суддя визнає обґрунтованим те, що юридичні особи розташовані на значній відстані, відомості, що підлягають тимчасовому доступу перебувають у їх розпорядженні і можуть бути знищені або ж не санкціоновано кореговані.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення (ч. 1). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2).
В силу п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У відповідності до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею. Як зазначено у п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Зміст клопотання та додані матеріали свідчать, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких ініціатор клопотання просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » і вказані документи самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Відомості, що містяться у банківських документах, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, будуть використані як докази вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, в тому числі встановлення осіб, причетних до його вчинення, його правильної кваліфікації, розміру збитків, завданих правопорушенням.
Слідчий у клопотанні довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Для всебічного, повного, об`єктивного та своєчасного розслідування кримінального провадження, встановлення особи (іб), причетної (их) до вчинення кримінального правопорушення, необхідне здійснення тимчасового доступу до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у документах, що перебувають у володінні банківської установи, тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 40-1, 107, 110, 131-132, 159-166, 309, 369-372 КПК України,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») ЄРДПОУ НОМЕР_3 , головний офіс якого розташований за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю їх вилучення та виготовлення копій, а саме:
1.1. документів щодо руху коштів по банківських карткових рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в період з 27 березня 2024 року по 21 червня 2024 року;
1.2. документів, щодо власника банківських карткових рахунків НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , які подані ним під час їх відкриття:
- паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
- перелік осіб, що мають право розпоряджатися рахунками клієнта;
- документи, що підтверджують повноваження представника (рішення про обрання, наказ про призначення на посаду, довіреність на право відкриття рахунку та підписання договору тощо);
- опитувальник;
- заява до Договору банківського обслуговування;
- номера мобільних телефонів, які прив`язані до банківських карткових рахунків.
1.3. відео фото матеріали з камер візуального спостереження банкоматів, терміналів із прив`язкою до місцевості при знятті коштів із банківських карткових рахунків НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в період з 27 березня 2024 року по 21 червня 2024 року;
- документів щодо інформації про ІР адреси, з яких в період з 27 березня 2024 року по 21 червня 2024 року здійснювався доступ до банківських карткових рахунків НОМЕР_1 та НОМЕР_2 та локацію авторизаційного пристрою та абонентських номерів мобільних телефонів з використанням яких проводились перерахунки, історію авторизації із зазначенням дати та часу здійснення таких операцій.
Виконання ухвали доручити: слідчому СВ ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , заступнику начальника СВ ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , заступнику начальника сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_9 , старшому оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_10 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_11 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_12 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_14 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_15 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_16 , оперуповноваженому сектору кримінальної поліції ВП № 3 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_17 .
Строк дії ухвали - 30 днів з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя підпис ОСОБА_1
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Летичівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 28.06.2024 |
Номер документу | 120010302 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Лазаренко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні