Харківський районний суд Харківської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2024 року
смт Покотилівка Харківської області
Справа № 635/5994/24
Провадження № 1-кс/635/1290/2024
Харківський районний суд Харківської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуклопотання слідчогоСВ відділуполіції №3Харківського РУП№1ГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Харківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів,
УСТАНОВИВ:
13 червня 2024 року до Харківського районного суду Харківської області надійшло зазначене клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.
В обґрунтування клопотання заначено, що слідчим відділенням ВП №3 Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024221160000541 від 03.06.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, 03.06.2024 до ВП N? 3 Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_5 , про те, що вона в месенджері «Вайбер» знайшла оголошення про отримання грошової допомоги від міжнародних організацій перейшла за фішинговим посиланням (посилання поки не відоме) ввела дані своєї картки.
Далі з номеру телефону НОМЕР_1 зателефонував невідомий та представився представником служби безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та сказав, що в її особистий кабінет « ІНФОРМАЦІЯ_2 » намагаються ввійти сторонні особи, заявниця запитала як цьому можна протидіяти, невідомий повідомив, що може їй допомогти, для цього заявниці необхідно зайти в свій особистий кабінет « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що заявниця і зробила, далі зателефонував невідомий з іншого номеру телефону
НОМЕР_2 , та повідомив, що зараз зателефонує банк для розблокування картки, заявниця розблокувала банківську картку, далі невідомий сказав створити електронну віртуальну картку для того щоб перенести грошові кошти на картку для їх безпеки. Заявниця створила віртуальну картку та в ході спілкування невідомий сказав, що надішле посилання для зміни паролю та пін коду віртуальної картки, заявниця перейшла за посиланням та створила новий пароль. Далі невідома особа надіслала посилання перейшовши по якому на телефон заявниці завантажилась програма Dopomoga 24, після чого з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було списано грошові кошти в сумі 120638 гривень.
Також під час досудового розслідування було допитано в якості потерпілого ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , котра надала показання, що вона є клієнтом АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » де на її ім?я відкрито дві банківські картки, а саме № НОМЕР_3 та N? НОМЕР_4 .
Так, 02.06.2024 приблизно о 20:20 в групі «Шанхайці» вона побачила оголошення, щодо допомоги від міжнародних організацій в сумі 13000 грн, дане оголошення її зацікавило, та вона перейшла за посиланням та після цього ввела свої особисті дані, а саме номер картки та пароль. Але зайти до мобільного додатку не вийшло.
Після цього, 02.06.2024 року приблизно о 20:30 з її банківської картки здійснили платіж за комунальні послуги на суму 3501 грн.
Після цього їй зателефонував невідомий чоловік з невідомого номеру телефону НОМЕР_1 , та представився працівником служби безпеки банку
« ІНФОРМАЦІЯ_1 », та повідомив її, що її особистий кабінет намагаються зламати трьома різними схемами.
Після цього вона запитала як протидіяти, на що чоловік відповів, що допоможе, і почав диктувати дії, він повідомив, щоб вона зайшла до свого особистого кабінету « ІНФОРМАЦІЯ_1 », після чого їй зателефонував інший номер телефону НОМЕР_2 , на що працівник банку повідомив, що це телефонує робот, потрібно натиснути 1, щоб розблокувати картку, на що вона погодилась та натиснула 1.
Потім працівник банку зателефонував їй на Телеграм, та повідомив, що потрібно створити електронну віртуальну картку, на яку потрібно перевести кошти. За його вказівками, вона створила картку N? НОМЕР_5 , котра згодом з?явилась в неї в мобільному додатку « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та на якій вже були кошти у сумі 100000 грн.
Далі працівник банку, надіслав потерпілій посилання за яким вона перейшла та після того, завантажилась програма Допомога 24, після входу до якої, почалися проблеми з телефоном та мобільною мережею. Після цього вона зайшла до мобільного додатку « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та виявила 6 переводів в загальну суму 120638 грн.
З метою всебічного, повного дослідження обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення та встановлення учасників кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Слідчий у судове засідання не з`явився, повідомлявся своєчасно і належним чином, надав заяву про розгляд спарив без його участі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи у судове засідання не з`явився, про місце, день та час розгляду клопотання був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 4статті 163 КПК Українинеприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому засіданні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням частини 4статті 107 КПК України.
Встановлені обставини, застосовані норми права та мотиви суду
Суд, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступних висновків.
Згідно з частини 1статті 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2статті 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно достатті 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогамКПК України.
На підтвердження клопотання надано копії матеріалів кримінального провадження, зокрема: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 4 статті 190 КК України, протокол допиту потерпілого ОСОБА_5 , випискою за особовим банківським рахунком ОСОБА_5 відкритим АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Вищевказані докази у своїй сукупності доводять обґрунтованість поданого клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з урахуванням мети проведення вказаної слідчої дії та кваліфікації кримінального правопорушення, за яким здійснюється кримінальне провадження.
Згідно з п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Згідно з частинами 5, 6статті 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Таким чином судом встановлено, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ зокрема, документи, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та містять охоронювану законом таємницю мають важливезначення дляподальшого досудовогорозслідування кримінальногопровадження зачастиною 4статті 190КК Українита можутьбути використаніяк доказпри встановленніобставин вчиненняданого кримінальногоправопорушення.
Ураховуючи наведені обставини, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки воно є обґрунтованим та містить правові підстави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 40, 40-1, 131-132,159-166,309 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчогоСВ відділуполіції №3Харківського РУП№1ГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Харківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документівзадовольнити.
Надати слідчому СВ відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУ НП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУ НП в Харківській області рядовому поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 , а саме щодо з?єднань за абонентськими номерами телефонів: НОМЕР_7 в період часу з 01.06.2024 по 05.06.2024 про вхідні та вихідні дзвінки, вхідні та вихідні повідомлення із зазначенням:
??-адреси розташування та номеру базової станції;
??-типу з?єднання (вхідні і вихідні дзвінки, вхідні і вихідні SMS, MMS повідомлення, GPRS, підключення до Інтернету, переадресація);
??-дати, часу та тривалості з?єднання;
??-ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, IMEI);
??-ідентифікаційних ознак терміналу, з яким відбувався сеанс зв?язку (абонент Б) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, IMEI);
??-наявність контрактної угоди або відповідної реєстрації (відомості про абонента).
Строк дії ухвали становить два місяці, а саме до 27 серпня 2024 року включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в пеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120038362 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Харківський районний суд Харківської області
Карасава І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні