Ухвала
від 26.12.2024 по справі 635/5994/24
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Харківський районний суд Харківської області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2024 року

смт Покотилівка Харківської області

Справа № 635/5994/24

Провадження № 1-кс/635/2160/2024

Харківський районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ відділу поліції № 3 Харківського РУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів,

УСТАНОВИВ:

До Харківського районного суду Харківської області надійшло зазначене клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.

В обґрунтуванняклопотання заначено, що у СВ відділення поліції №3 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування за №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення злочинів передбачених ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 02.06.2024 на мобільний телефон ОСОБА_5 під № НОМЕР_1 мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надійшов вхідний дзвінок з номера НОМЕР_2 який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » де не знайомий чоловік представився працівником банку та повідомив, що з карткових рахунків (платіжних карток) ОСОБА_5 які емітовані АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не відомі особи намагаються здійснити зняття грошових коштів та з метою збереження усіх грошових коштів які знаходяться на карткових рахунках (платіжних карток) ОСОБА_5 , останній необхідно здійснити ряд дій у тому числі відкрити віртуальний картковий рахунок (платіжну картку) у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та здійснити перерахування усіх грошових коштів на відкритий рахунок, що остання у подальшому і зробила.

У подальшому ОСОБА_5 , виявила, що з її відкритого віртуального карткового рахунку (платіжної картки) під № НОМЕР_3 (рахунок НОМЕР_4 ) емітованої АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » були здійснені транзакції по списанню грошових коштів у суму 113 000,00 грн. на інший картковий рахунок (платіжну картку).

В діях невстановленої особи вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Виходячи з цього, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, встановлення особи яка скоїла вказане правопорушення, у даному кримінальному проваджені, його фактичного місце знаходження, а також подальшого проведення інших необхідних слідчих дій під час досудового розслідування виникла необхідність у отриманні інформації про з`єднання мобільного телефону під номером НОМЕР_1 з іншими мобільними телефонами, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність у доступі до інформації, що містіть охоронювану законом таємницю яка знаходиться у власності ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, просив його задовольнити у повному обсязі.

В судове засідання представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи до яких слідчий просить доступ, не викликався, оскільки суд враховуючи положення ч. 4 ст. 163 КПК України, вважає за можливе розглянути дане клопотання у його відсутність.

Оскільки учасники кримінального провадження у судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 4 ст. 107 ПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Встановлені обставини, застосовані норми права та мотиви суду

Суд, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, дійшов наступних висновків.

Згідно з частини 1статті 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2статті 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно достатті 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогамКПК України.

На підтвердження клопотання надано копії матеріалів кримінального провадження, зокрема: витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України.

Вищевказані доказиу своїйсукупності доводятьобґрунтованість поданогоклопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з урахуванням мети проведення вказаної слідчої дії та кваліфікації кримінального правопорушення, за яким здійснюється кримінальне провадження.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Згідно з частинами 5, 6статті 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя погоджується з доводами слідчого, що одержати документи зазначені у клопотанні іншими способами не можливо, оскільки згідно зі статтею 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами, телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України.

Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.

Слідчий суддя погоджується з доводами слідчого, що одержати документи зазначені у клопотанні іншими способами не можливо, оскільки згідно зі статтею 9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами, телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України.

Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.

Таким чином судом встановлено, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що речі та документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, які перебувають у володінні юридичної особи ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та містять охоронювану законом таємницю мають важливе значення для подальшого досудового розслідування кримінального провадження за частиною 4 статті 190 КК України, та можуть бути використані як доказ при встановленні обставин вчинення даного кримінального правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні можливості ознайомитися з речами і документами саме стороні кримінального провадження.

Ураховуючи наведеніобставини,слідчий суддядійшов висновкупро наявністьдостатніх правовихпідстав длязадоволення клопотанняслідчого СВвідділу поліції№ 3Харківського РУП№ 1ГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погодженого прокуроромХарківської окружноїпрокуратури Харківськоїобласті ОСОБА_4 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України про надання тимчасового доступу до речей та документів.

Згідно частини 2 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до частини 4 статті 165 КПК України, на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 131-132,159-166,309 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ відділення поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , розглянувши матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221160000541 від 03.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України, за ознаками кримінальних правопорушень злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.

Надати слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому СВ відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області майору поліції ОСОБА_16 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області рядовому поліції ОСОБА_17 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_18 , слідчому СВ відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_19 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_20 , слідчому СВ відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_21 , тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з мобільного телефона за номером НОМЕР_1 , за період з 01:00 годин 02.06.2024 до 01:00 години 04.06.2024, а саме інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв`язку) із вказанням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; ідентифікаційні ознаки кінцевих обладнань абонента: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі IMEI), тощо; типи з`єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, ммс (мультимедійні повідомлення), пере адресація, тощо; дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувся сеанс зв`язку (абонент Б), з`єднань нульової тривалості; інформацію про поповнення мобільного терміналу, дати, часу та суми поповнення та механізм поповнення терміналу; IP адреси абонента як динамічних так і статичних (реальний); дату та час входу та виходу в мережу Інтернет з вказанням Інтернет адреси, її найменування, місце знаходження та ідентифікаційні ознаки; інформацію про абонентів з розшифровкою їх повних анкетних даних яким належать вище вказані номери, або іншу інформацію про абонентів з можливістю отримання інформації, зазначеної у клопотанні на паперовому та цифровому носіях, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали встановити один місяці, а саме до 26 січня 2025 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_22

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124067374
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —635/5994/24

Ухвала від 26.12.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

Ухвала від 27.06.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

Ухвала від 27.06.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Карасава І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні