Єдиний унікальний номер 341/1306/24
Номер провадження 2/341/491/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 червня 2024 року місто Галич
Суддя Галицькогорайонного судуІвано-Франківськоїобласті МергельМ.Р.ознайомився ізматеріалами позовноїзаяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірванняшлюбу про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.
установив
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі дійшов висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, з огляду на таке.
ОСОБА_1 у позовізаявила вимоги про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини. Вони є неоднорідними, потребують встановлення різних обставин, дослідження різних доказів.
Згідно з ч. 1, 2ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.
Положеннями ч. 4, 5ст. 19 СК Українивстановлено, що при розгляді судом спорів, зокрема, щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Під час розв`язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини орган опіки та піклування має захищати інтереси дитини з урахуванням рівних прав та обов`язків матері та батька щодо дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» справи щодо питань пов`язаних з особистими, житловими і майновими правами неповнолітніх розглядаються спеціально уповноваженими на те суддями (складом суддів) за участю представників служб у справах дітей, крім випадків, передбачених законом.
Виходячи з вищенаведеного, позивачці для усунення недоліків позовної заяви необхідно вказати відповідну службу у справах дітей, участь якої є обов`язковою під час вирішення таких спорів згідно з ч. 4ст. 19 СК України.
Відповідно до ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Нормамист.7Закону України«Про державнийбюджет на2024рік» передбачено, щопрожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року встановлений у розмірі 3028,0 грн.
Позивачка в позовній заяві заявила вимоги про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, а судовий збір сплатила тільки за одну, що підтверджується квитанцією від 20 червня 2024 року № 0.0.3717331746.1 на суму 1211,20 грн.
Враховуючи, що позивачка ОСОБА_1 сплатила судовий збір лише в розмірі 1211,20 грн за одну вимогу немайнового характеру, їй необхідно доплатити судовий збір за другу вимогу немайнового характеру про визначення місця проживання дитини в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн, та надати суду платіжний документ на підтвердження такої сплати.
Згідно з ч. 1ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2ст. 185 ЦПК України).
Отже, позовну заяву необхідно залишити без руху.
Зазначені недоліки позовної заяви необхідно усунути шляхом подання доказів сплати позивачкою судового збору в розмірі 1211,20 грн, зазначення відповідної служби усправах дітей або змінити предмет позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За вказаних обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху із наданням позивачці чи її представнику строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст.177,185, 260 ЦПК України, суддя
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірванняшлюбу про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини залишити без руху.
Зазначені недоліки позивачці необхідно усунути протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання доказів сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн і зазначення відповідної служби усправах дітей або шляхом зміни предмета позову.
Якщо позивачка не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява щодо місця проживання дитини буде вважатись неподаною та повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяМикола МЕРГЕЛЬ
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120059095 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
МЕРГЕЛЬ М. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні