Справа № 953/1070/24
н/п 4-с/953/40/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" червня 2024 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Єфіменко Н.В. розглянувши скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» на бездіяльність державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Шкурка Дмитра Володимировича під час виконання виконавчого листа, виданого 06.06.2024 Київським районним судом м. Харкова у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
встановив:
17 червня 2024 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» (далі: заявник) звернулось до суду із скаргою на бездіяльність державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Шкурка Дмитра Володимировича під час виконання виконавчого листа, виданого 06.06.2024 Київським районним судом м. Харкова у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Дослідивши скаргу, вважаю, що її необхідно залишити без руху враховуючи наступне:
За нормою ст.5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «Жоффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Відповідно до вимог ст.448 ЦПК України, скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Згідно вимог ч.1 ст.450 ЦПК України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Отже, скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК України, та містити відомості, зазначені у ч.4 ст.74 Закону «Про виконавче провадження».
Відповідно до положень ч.4 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльність та посилання на порушену норму закону; викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Всупереч вказаній нормі, подана скарга не містить повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) боржника, його місце проживання чи перебування, а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника.
Також, у скарзі відсутнє підтвердження про те, що скаржником не подано іншої скарги з тим самим предметом та з тих самих підстав, як це передбачено п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України.
За таких обставин, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України,скарга підлягає залишенню без руху, а заявнику слід надати строк для виправлення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст.175,177,185,260,447,449,450 ЦПК України,суд, -
ухвалив:
Скаргу Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Ластівки»на бездіяльністьдержавного виконавцяКиївського відділудержавної виконавчоїслужби умісті ХарковіСхідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції ШкуркаДмитра Володимировичапід час виконаннявиконавчого листа,виданого 06.06.2024Київським районнимсудом м.Харкова усправі запозовом Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Ластівки»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості,- залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків тривалістю десять днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду у встановлений судом строк, скарга буде вважатися не поданою та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Єфіменко
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2024 |
Оприлюднено | 01.07.2024 |
Номер документу | 120059278 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Єфіменко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні