Ухвала
від 02.07.2024 по справі 462/5233/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/5233/24

провадження 2-о/462/182/24

У Х В А Л А

02 липня 2024 року, суддя Залізничного районного суду м. Львова, Ліуш А.І., розглянувшизаяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,-

ВСТАНОВИВ:

заявниця звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Однак, дослідивши матеріали поданої заяви, суд приходить до переконання про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом ІV ЦПК України.

Як вбачається з вказаної заяви, заявниця просить суд: встановити факт належності правовстановлюючого документу ОСОБА_1 , - паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , де невірно зазначено її ім`я; встановити факт належності правовстановлюючого документу ОСОБА_1 , - довідки про присвоєння ідентифікаційного номера де невірно зазначено її ім`я; встановити факт належності правовстановлюючого документу ОСОБА_1 , - договору дарування квартири АДРЕСА_1 де невірно зазначено її ім`я; встановити факт належності правовстановлюючого документу ОСОБА_1 , - витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію приватним нотаріусом права власності на квартиру де невірно зазначено її ім`я.

При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відтак, оскільки заявницею вказано чотири вимоги немайнового характеру, а судовий збір сплачений лише за одну, їй слід сплатити судовий збір в розмірі 1816,80 грн., за ще три вимоги немайнового характеру. Вказане також стверджується позицією, що викладена в Постанові Верховного Суду від 18 вересня 2023 року у справі № 758/5118/21 (провадження № 61-5554сво23).

Крім того, частиною 3 ст. 42 ЦПК України визначено, що у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.

Згідно ч. 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

До заінтересованих осіб належать особи, які беруть участь у справі та мають у ній юридичну заінтересованість. Коло заінтересованих осіб визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права та обов`язки. Участь у справі цих осіб зумовлюється тим, що із установленням окремих обставин заявник може реалізувати свої права у правовідносинах, у яких беруть участь і заінтересовані особи. Для цих осіб характерним є те, що їхні суб`єктивні права та обов`язки мають юридичний зв`язок із суб`єктивними правами і обов`язками заявників.

У пункті 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" вказується, що для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справ про встановлення фактів, які мають юридичне значення, у кожній справі після її порушення суддя зобов`язаний провести підготовчі дії, зокрема з`ясувати, які фізичні особи чи організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання, у необхідних випадках запропонувати заявнику та заінтересованим особам подати додаткові докази на підтвердження заявлених вимог чи заперечень проти них.

Враховуючи зазначене, заявниці необхідно визначитись із заінтересованою особою (особами) по справі, якою (якими) можуть бути органи які видавали відповідні правовстановлюючі документи.

В разі залучення заінтересованих осіб, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України, надати до заяви копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості заінтересованих осіб.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України, до позовної заяви додаються письмові докази в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Як вбачається з матеріалів заяви, копії додатків які були подані заявницею разом з заявою не завірені у встановленому законом порядку.

Крім того, згідно з ДСТУ 4163-2003 Національного стандарту України «Державної уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації», такою затвердженні вимоги до оформлювання документів», які скеровуються до державних органів, в тому числі і до суду. Згідно з цим стандартом дозволеним є шрифт основного тексту Times New Roman, розмір 12-14 друкарських пунктів, текст документів, надрукованих на папері формату А4, рекомендовано друкувати через 1,5 міжрядкових інтервали. Безперечною вимогою до усіх документів є їх чіткість та читабельність.

Суду булонадано вякості доказупосвідку пронародження,однак такийдокумент єнечитабельного змісту, оскільки з нього неможливо встановити повний зміст документу.

Крім того, як вбачається з наявного в матеріалах справи акту про відсутність документів від 25 червня 2024 року, у поданій до суду заяві не виявилося вказаних у документі додатків для суду, а саме: з вказаних 6-ти аркушів копії висновку експерта №056/19 від 06 лютого 2024 року, - наявні лише 4.

У відповідності до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимоги викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що заяву подано без додержання вимог, передбачених чинним ЦПК України, суд приходить до висновку, що таку слід залишити без руху і надати заявнику строк 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для їх усунення.

Керуючись ст. 175, 177, 185, 293-294 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, - залишити без руху.

Надати заявниці строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху, а саме:

-сплатити судовий збір за ще три вимоги немайнового характеру в розмірі 1816 /одна тисяча вісімсот шістнадцять/ гривень 80 копійок;

-уточнити заінтересованих осіб по справі, та в разі їх залучення надати копію заяви з додатками для всіх учасників справи;

- надати завірені у встановленому законом порядку додатки до заяви, які не були завірені у встановленому законом порядку;

-надати копію посвідку пронародження належної якості;

- надати не виявлені у документах додатків для суду, аркуші копії висновку експерта №056/19 від 06 лютого 2024 року.

Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати представнику заявників.

У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заяву вважати неподаною та повернути представнику заявників зі всіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: А.І. Ліуш

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено03.07.2024
Номер документу120102304
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —462/5233/24

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Рішення від 19.09.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Ліуш А. І.

Рішення від 19.09.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Ліуш А. І.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Ліуш А. І.

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Ліуш А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні