Справа № 953/2996/24
н/п 2/953/2221/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2024 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Колесник С.А.,
за участю секретаря судового засідання Півоваровій Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу №953/2996/24 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ПОРИ РОКУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСББ «ПОРИ РОКУ» Закоморна К.О. звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 , у якому просить стягнути з відповідача заборгованість по внескам на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у сумі 11216 грн. 85 коп., інфляційні втрати у сумі 2611 грн. 63 коп. та 3% річних у сумі 673 грн. 78 коп., всього 14502 грн. 26 коп., також стягнути судовий збір у сумі 3028 грн. та витрати на професійну правову допомогу у сумі 2 200 грн.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач посилається на те, що власником квартири АДРЕСА_1 , є ОСОБА_1 .
Протоколом № 2 загальних зборів ОСББ «Пори року» від 17.07.2019 встановлено розмір загальнообов`язкових цільових внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території з 01.08.2019 з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири чи нежитлового приміщення, що належать власнику згідно даних Державного реєстру речових прав, для власників приміщення першого поверху 5 грн. 07 коп. та для власників з другого поверху та вище 5 грн. 68 коп., а також затверджено порядок сплати внесків до 15 числа місяця, наступного за розрахунковим. Оскільки квартира Відповідача знаходиться на сьомому поверсі та її плоша скаладає 43.90 кв.м., то сума щомісячних загальнообов`язкових цільових внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території складає 249 грн. 35 коп. із розрахунку 5 грн. 68 коп. за 1 кв. метр загальної площі квартири. Відповідач з січня 2020 не сплачував встановлену щомісячну суму внесків на утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, через що станом на 01.03.2024 утворилась заборгованість у сумі 11 216 грн. 85 коп.
Щодо стягнення суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, представник зазначає, що з січня 2020 по лютий 2024 (включно) сума інфляційних втрат на суму боргу 11 216 грн. 85 коп. складає 2 611 грн. 63 коп. та 3% річних - 673 грн. 78 коп.
Окрім вказаного, представник позивача просить стягнути витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 2200 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.04.2024 справу передано для розгляду судді Колесник С.А.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 23.04.2024 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
24.04.2024 через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява про усунення недолікв.
Ухвалою суддіКиївського районногосуду м. Харковавід 25.04.2024 відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
Представник позивачау судовезасідання нез`явився, 27.06.2024 подав до суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності та вказав, що не проти ухвалення заочного рішення (а.с.73-75).
Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час і місце судових засідань повідомлялася своєчасно та належним чином (а.с.53,56,67,69,71), відзиву на позовну заяву не подано, будь-яких заяв чи клопотань до суду не надходило.
Частиною 1 ст. 131 ЦПК України визначено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин (ч. 3 ст. 131 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до ч. 2 ст. 191 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач не використав наданого законом права на безпосередню участь у судовому засіданні, та не з`явився у судове засідання без повідомлення причин, заяв про відкладення судового засідання, чи розгляд справи у його відсутності до суду не надходило.
Відповідно до ухвали суду від 02.07.2024, враховуючи, що в справі є достатні дані про права і взаємовідносини сторін, відповідач належним чином повідомлявся про місце і час судового засідання, суд розглядає справу у відсутності відповідача та згідно ч. 4ст. 223 ЦПК України постановляє заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1ст. 2 ЦПК Українипередбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 1 ст. 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Частиною 3статті 129 Конституції Українивизначено основні засади судочинства, однією з яких, згідно пункту 3 вказаної статті, є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до статті 6Конвенціїпрозахистправлюдиниіосновоположних свобод всі судові процедури повинні бути справедливими.
Відповідно до ч. 1ст. 11 ЦК Україницивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Судом встановлені наступні фактичні обставини.
ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_2 та є співвласником багатоповерхового житлового будинку за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.20,34).
02.07.2019 було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , яке здійснює управління житловим будинком за вказаною адресою (а.с.12-13).
Відповідно до протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Пори Року» від 17.07.2019 було встановлено розмір загальнообов`язкових цільових внесків на утримання багатоквартирного житлового будинку та прибудинкової території з 01.08.2019 р. з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири чи нежитлового приміщення, що належать власнику згідно даних Державного реєстру речових прав, для власників приміщення першого поверху 5 грн. 07 коп. та для власників з другого поверху та вище 5 грн. 68 коп, а також затверджено порядок сплати внесків до 15 числа місяця, наступного за розрахунковим (а.с.17-19).
У відповідності до вимог ч. 2ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14 травня 2015 року№417-VIII (далі - Закон №417), кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Згідно матеріалів справи вбачається, що відповідач свої зобов`язання з оплати цільових внесків та платежів, визначених ОСББ, не виконує належним чином, у зв`язку з чим утворилася заборгованість.
Відповідно до ст. 322 Цивільного кодексу України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до с. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового оборогу або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 385 Цивільного кодексу України, власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такою будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Згідно ст. ст. 4, 12 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належною утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово- комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Згідно п. п. 1, 2, 5, 6 ст. 7 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", співвласники зобов`язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку ; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку: викопувати рішення зборів співвласників: забезпечувати додержання вимог житловою і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин: кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спілішого майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Також відповідно до п. 10 ст. 7. ст.ст. 15, 16 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", співвласники зобов`язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень. Об`єднання мас право здійснювати кон тролі, за своєчасною сплатою внесків і платежів.
Згідно положень п. 11 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників є обов`язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники зобов`язані виконувати рішення загальних зборів.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" співвласник зобов`язаний забезпечувати збереження приміщень, брати участі, у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення: забезпечувати дотримання вимог житловою і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточною і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирною будинку» для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання.
Відповідно до витягу по рахунку № 000412 квартири АДРЕСА_4 загальною площею 43,90 кв.м. заборгованість ОСОБА_1 за період з 30.09.2019 по 01.02.2024 становить 10967,50 грн. (а.с.21-22). При цьому заборгованість ОСОБА_1 станом на 01.03.2024 становить 11216,85 грн. (10967,50 грн. + 249,35 грн.).
Відповідно дост.625ЦК Україниборжник незвільняється відвідповідальності занеможливість виконанняним грошовогозобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Так, з січня 2020 р. по лютий 2024 р. (включно) сума інфляційних втрат на суму боргу 11216 грн. 85 коп. складає 2611 грн. 63 коп. та 3% річних у сумі 673 грн. 78 коп.
Враховуючи диспозитивність цивільного судочинства, та надані позивачем розрахунки, суд приходить до висновку, що зроблені позивачем розрахунки заборгованості є обгрунтованими, та підстав їм не довіряти у суду не має.
Розрахунок боргу, наданий позивачем, сумніву не викликає та приймається судом.
Згідно ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як напідставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до вимогст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про те, що несплата відповідачем боргу за належних платежів та внесків затвердженими на загальних зборах ОСББ «Пори року» є порушенням зобов`язань, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСББ «Пори року» щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості заборгованість по внескам на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у сумі 11 216 гривень 85 копійок, інфляційних втрат у сумі 2611 гривень 63 копійки, 3% річних у сумі 673 гривні 78 копійки, а всього 14502 гривень 26 копійок, підлягають задоволенню.
За приписами ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 141 ЦПК України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує, окрім іншого, чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З урахуванням задоволення позовних вимог у повному обсязі, здійснюючи розподіл судових витрат у справі, що розглядається, суд вважає можливим відшкодувати позивачу понесені судові витрати зі сплати судового збору, стягнувши їх з відповідача.
Крім того, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 19.02.2020 у справі № 755/9215/15-ц вказала про виключення ініціативи суду з приводу відшкодування витрат на професійну правничу допомогу одній із сторін без відповідних дій з боку іншої сторони.
У вказаній постанові Велика Палата Верховного Суду при вирішенні питання про стягнення витрат на професійну правничу допомогу застосувала відповідний підхід, надавши оцінку виключно тим обставинам, щодо яких інша сторона мала заперечення.
Частинами 1-6 статті 137 ЦПК України визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Так, позивачем надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які Позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
15.02.2024 позивач уклав договір про надання правової допомоги з адвокатом Закоморна Катерина Олександрівна (а.с.9-11).
Відповідно до п. 3.1 Договору Гонорар визначений у Додатку №1 до цього договору та є формою винагороди Адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги Клієнту. Порядок обчислення гонорару, підстави для зміни розміру гонорару порядок його сплати узгоджується Сторонами даного Договору (фіксована ставка, погодинна оплата). Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений Адвокатом час. При цьому, на визначення розміру гонорару Адвоката впливають строки та результати вирішення спірних правовідносин, ступінь складності справи, обсяг правових послуг, необхідних для досягнення бажаного Клієнтом результату.
Відповідно до Акту №3 від 14.03.2024 прийому-передачі виконаних робіт за договором про надання консультаційних послуг і підготовку документів правового і процесуального характеру від 21.02.2024 ОСОБА_2 Закоморна виконала роботи зі складання позовної заяви про стягнення заборгованості по внескам на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території з відповідача ОСОБА_1 із розрахунку 1 год. 30 хв. 1500 грн. (а.с.26).
Згідно Додатку №1 до Договору про надання правової допомоги від 15 лютого 2024 року за здійснення представництва інтересів Клієнта в судах Клієнт сплачує Адвокату гонорар у розмірі 700 грн. за участь в судових засіданнях (а.с.28).
Враховуючи вищевикладене та складність справи, з урахуванням виконаної адвокатом роботи, застосовуючи принципи співмірності та розумності розміру судових витрат, критерій реальності адвокатських витрат, виходячи з конкретних обставин справи, суд вважає, що вимога щодо стягнення витрат на правову допомогу підлягає задоволенню, а саме з відповідача на користь позивача слід стягнути витрати на правову допомогу у розмірі 2200 грн.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.5,10,12,13,81,141,247,263-265,268,273,280-284 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ПОРИ РОКУ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Пори року» (місце знаходження: м. Харків, вул. Дача №55, буд. 11, код ЄДРПОУ 43085681) заборгованість по внескам на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території у сумі 11 216 (одинадцять тисяч двісті шістнадцять) гривень 85 копійок, інфляційні втрати у сумі 2611 (дві тисячі шістсот одинадцять) гривень 63 копійки, 3% річних у сумі 673 (шістсот сімдесят три) гривні 78 копійки, всього 14502 (чотирнадцять тисяч п`ятсот дві) гривень 26 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Пори року» (місце знаходження: м. Харків, вул. Дача №55, буд. 11, код ЄДРПОУ 43085681) витрати по сплаті судового збору в розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоповерхового будинку «Пори року» (місце знаходження: м. Харків, вул. Дача №55, буд. 11, код ЄДРПОУ 43085681) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 2 200 (дві тисячі двісті) гривень.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем у встановленому порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його складення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня складення рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud.
Повне судове рішення складено та підписано 02.07.2024.
Суддя КолесникС.А.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 03.07.2024 |
Номер документу | 120106782 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Колесник С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні