Справа №: 486/1076/24 Провадження № 2-о/486/59/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2024 року м. Южноукраїнськ
Суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Савін О.І., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 , про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суд з заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, у якій зазначила заінтересовану особу ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, після отримання заяви перевіряє її на дотримання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України.
Перевіривши матеріали заяви встановлено обставини, які вказують на те, що заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного, позовного провадження (загального або спрощеного) та окремого провадження.
Згідно з ч. 7 ст. 19 ЦПК України окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає у порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
За частинами 2, 4 статті 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Згідно з абзацом п`ятим пункту 6 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 03 червня 1999 року № 5-рп/99 у справі № 1-8/99 про офіційне тлумачення терміна «член сім`ї» членами сім`ї є, зокрема особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв`язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші). Обов`язковими умовами для визнання їх членами сім`ї, крім спільного проживання, є: ведення спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівля майна для спільного користування, участь у витратах та утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 31 березня 2020 року у справі № 205/4245/17 (провадження № 61-17628св19).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин.
Як вбачається із змісту заяви та доданих до неї документів, заявниця зазначає, що встановлення факту проживання однією сім`ю чоловіка та жінки без шлюбу їй необхідно, щоб вона мала певний статус у відносинах з ОСОБА_2 , в тому числі, за минулий період, а також мала офіційний статус, який би надав можливість більше інформації, вчинити більше дій, в питанні пошуку чоловіка.
Крім того, згідно матеріалів заяви, ОСОБА_2 був мобілізований 10.08.2022 року згідно Указом Президента України від 24.02.2022 року №69/2022 ІНФОРМАЦІЯ_1 та направлений до військової частини НОМЕР_1 .
У той же час, заявниця додає до заяви довідку сповіщення про те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зник безвісти під час виконання військового обов`язку 27.02.2024 року, адресовану на ім`я батька - ОСОБА_3 .
Заявник в якості заінтересованої особи зазначає - ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Крім того, матеріали заяви не містять відомостей про родичів ОСОБА_2 - матір, батько, чи інших, які мають право на вчинення дій в питанні пошуку свого сина, та мають бути залучені заінтересованими особами у справі.
У ч.3 ст.294 ЦПК України закріплено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Разом з тим, як встановлено судом, що під час розкриття конверта надісланого ОСОБА_1 вищезазначеної заяви, не виявилося вказаних у додатку документів, відсутній оригінал квитанції про сплату судового збору на суму 605,60 грн., що не може свідчити про сплату судового збору в належному розмірі в даній справі.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2024 рік", встановлено в 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2024 року - 3028,00 гривні.
Відповідно до п.п. 4 п. 2 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду: заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз`яснення судового рішення, які подано; заяви про сприяння третейському суду (міжнародному комерційному арбітражу) в отриманні доказів, яка подана: фізичною особою ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням сплаченого заявником судового збору в розмірі 605,60 грн., заявнику необхідно надати належні докази сплати судового збору в даній справі у загальному розмірі 605,60 грн.
Таким чином, заявнику необхідно надати докази сплати судового збору в розмірі 605,60 гривень.
Зазначений недолік заяви повинно бути усунено шляхом подання до суду доказу сплати судового збору.
Так, частиною першою статті 318 ЦПК України встановлено обов`язок заявника зазначити у заяві: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Дослідивши зміст заяви про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу та надані заявником ОСОБА_1 документи, суддя вважає, що вони не відповідають вимогам ст.318, 175 ЦПК України.
Відповідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Всупереч вимогам законодавства, заявником вказані відомості, що не дозволяють встановити об`єктивні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги заяви, внаслідок наступних розбіжностей.
Так, в матеріалах справи відсутні відомості, що підтверджували б місце реєстрацію чи проживання заявника за вказаною нею адресою, яка вказана в заяві, а саме: АДРЕСА_1 , оскільки зазначене впливає на вирішення питання про підсудність справи.
Вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження по справі, тому повинні бути усунені заявником.
Наведені обставини є також підставою для залучення наведених посадових осіб чи державного органу в якості заінтересованих осіб, що не було зроблено заявником.
У відповідності до п.3 ст. 294 ЦПК України, вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 315 ЦПК.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків повідомивши, що відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: ІНФОРМАЦІЯ_1 , про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, залишити без руху.
Запропонувати заявнику усунути зазначені в ухвалі недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Повідомити заявника, що в разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Южноукраїнського
міського суду О.І. Савін
Суд | Южноукраїнський міський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120131405 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: |
Цивільне
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
Савін О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні