Справа № 2-1239/09
У Х В А Л А
21.05.2024 м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Кулініча Я. В.
з секретарем Грищенко Н. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Овруч цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця Хорошівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ),
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , який проживає в с. Сколобів, Хорошівської ТГ, Житомирського району Житомирської області звернулася до суду із скаргою, в якій просить визнати бездіяльність державного виконавця заступника начальника Хорошівського відділу ДВС у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Білошицького Василя Олександровича щодо невидачі розрахунку по наявній заборгованості зі сплати аліментів, у рамках виконавчого провадження №15213945 від 09.10.2009 року з примусового виконання виконавчого листа №2-1239, виданого 26.08.2009 року Овруцьким районним судом м. Києва про стягнення із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше встановленого законодавством мінімуму, для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення повноліття ОСОБА_3 незаконною; зобов`язати державного виконавця заступника начальника Хорошівського відділу ДВС у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Білошицького Василя Олександровича видати розрахунок по наявній заборгованості зі сплати аліментів, у рамках виконавчого провадження №15213945 від 09.10.2009 року з примусового виконання виконавчого листа №2-1239, виданого 26.08.2009 року Овруцьким районним судом м. Києва про стягнення із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше встановленого законодавством мінімуму, для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення повноліття ОСОБА_3 , із урахуванням чеків про сплату заборгованості. Скаргу мотивує тим, що на примусовому виконанні у Хорошівському відділу ДВС у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №15213945 від 2608.2009 року з примусового виконання виконавчого листа №2-1239, виданого 26.08.2009 року Овруцьким районним судом про стягнення з нього на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше встановленого законодавством мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення повноліття дитиною. Він звернувся до державного виконавця із заявою про надання йому довідки про розмір заборгованості по аліментам. Станом на 21.03.2024 року розрахунок заборгованості не надходив, пропри неодноразові звернення до виконавчої служби.
Боржник в судове засідання не з`явися. Судові повістки, які направлялися за адресою вказаною ОСОБА_1 у скарзі повернулися на адресу суду з відміткою Укрпошти «адресат відсутній за вказаною адресою, на війні». Відповідно до норм ч. 3 ст. 128, ч.1 ст. 131 ЦПК України вважається таким, що належним чином повідомленим про день час та місце розгляду скарги.
Начальник Хорошівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області надав відзив на скаргу, в якому просить відмовити у задоволенні скарги в повному обсязі посилаючись на те, що 02.02.2024 року до відділу надійшла заява від боржника ОСОБА_1 про видачу йому розрахунку заборгованості. 14.02.2024 на адресу ОСОБА_1 направлено розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за вихідним номером 6134 простою кореспонденцією. 06.03.2024 року боржнику було повторно направлено розрахунок заборгованості рекомендованою кореспонденцією (трек номер відправлення 1210102194339).
Стягувач надала заяву про розгляд скарги без її участі.
Суд, дослідивши письмові докази, долучені до скарги, вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
За змістом ст. 129, 129-1 Конституції України та у відповідності до ст. 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції» (далі Конвенція).
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій, визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню
Одним із засобів юридичного захисту сторін виконавчого провадження при проведенні виконавчих дій є судовий контроль за виконанням судових рішень у цивільних справах, який передбачає, зокрема, можливість здійснення певних процесуальних дій у виконавчому провадженні лише з дозволу суду, а також обов`язок суду розглянути скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби й позови, що виникають з відносин щодо примусового виконання судових рішень.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Встановлено, що рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 26.08.2009 року справі №2-1239/09 стягнуто із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше встановленого законодавством мінімуму, для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 20.07.2009 року до досягнення повноліття ОСОБА_3 , тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі вказаного рішення Овруцьким районним судом було видано виконавчий лист, який перебуває на виконані у Хорошівському відділі ДВС у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
30.01.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Хорошівському відділі ДВС із заявою про видачу йому довідки розрахунку заборгованості зі сплати аліментів.
Не отримавши відповіді, ОСОБА_1 звернувся до суду із даною скаргою.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» (далі Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до пп. 1, 3 ч. 2, ч. 1 ст. 18 Закону виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії, зокрема, виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання.
Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця (додаток 15) та у випадках, передбачених частиною четвертою статті 71 Закону, повідомляти про розрахунок заборгованості стягувача і боржника.
Розрахунок заборгованості обчислюється в автоматизованій системі виконавчого провадження на підставі відомостей, отриманих із звіту про здійснені відрахування та виплати; квитанцій (або їх копій) про перерахування аліментів, наданих стягувачем чи боржником.
Згідно ст. 28 Закону копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі. Документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі. У разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходження документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження.
Долучені до відзиву копії розрахунку заборгованості по сплаті аліментів від 07.03.2024 та копія конверту свідчать, що державним виконавцем направлявся вказаний розрахунок боржнику, однак останнім не отриманий, у зв`язку з відсутністю адресата.
В ч. 3 ст.451 ЦПК України зазначено, що якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчиненні відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що державний виконавець діяв у межах повноважень і у спосіб, передбачений Законом України «Про виконавче провадження», в судовому засіданні не встановлено неправомірних дій чи бездіяльності державного виконавця під час розгляду скарги, а тому відсутні підстави для задоволення скарги.
Керуючись ст. ст. 13, 81, 259, 447, 450, 451 ЦПК України, ЗУ «Про виконавче провадження», суд-
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні скарги на бездіяльність державного виконавця Хорошівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її ухвалення.
Суддя Я. В. Кулініч
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120135945 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Овруцький районний суд Житомирської області
Кулініч Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні