Ухвала
від 03.07.2024 по справі 943/1459/24
БУСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер №943/1459/24

Провадження № 2/943/952/2024

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 липня 2024 року м. Буськ

Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Задвір`янського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області, за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування наказу, поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, -

в с т а н о в и в:

позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із указаним вище позовом, у якому просить:

-визнати незаконним і скасувати наказ №61-К від 04.06.2024 року;

-зобов`язати відповідача поновити позивачку ОСОБА_1 на посаді вчителя української мови та літератури з неповним навантаженням (9 годин) Полоницької філії Задвір`янського ОЗЗСО I-III ст. з наданням графіку роботи, в якому будуть години вчителя української мови та літератури (9 годин у 5-9 класах Полоницької філії Задвір`янського ОЗЗСО I-III cт.);

-стягнути з відповідача на користь позивачки середній заробіток за час вимушеного прогулу від 16 квітня 2024 року до постановлення судом законного і справедливого рішення та вступу його у законну силу;

-стягнути з відповідача на користь позивачки моральну шкоду в розмірі 500 000 гривень.

Вивчивши матеріали даної позовної заяви, суддя приходить до переконання про залишення її без руху, виходячи із таких мотивів.

Частиною першою статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, до матеріалів позовної заяви не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом із тим, позивачка ОСОБА_1 у позовній заяві помилково зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору за її подання згідно Закону України «Про судовий збір».

Натомість, статтею 5 цього Закону встановлено пільги щодо сплати судового збору, згідно з пунктом 1 частини першої якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях позивачі звільняються лише в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Однак, за змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця та не входить до структури заробітної плати.

Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні вимог(або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року в справі №910/4518/16, яка є обов`язковою для врахування судом в силу приписів частини четвертої статті 263 ЦПК України, де Суд виснував щодо застосування пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» та реалізації особою права звільнення від сплати судового збору, відповідно до якого пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ у всіх судових інстанціях.

Крім того,відповідно доправового висновкуВерховного Судув складіколегії суддівТретьої судовоїпалати Касаційногоцивільного суду,викладеного впостанові від 17 червня 2021 року в справі №725/5849/20, що з урахуванням наведеного, позивач не звільняється від сплати судового збору у справі за заявленою ним позовною вимогою щодо виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Так само Закон України «Про судовий збір» не визначає пільг щодо сплати судового збору за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди у вказаній категорії справ. Таким чином,при зверненніз указанимпозовом позивачбув звільненийвід сплатисудового зборулише вчастині вимогпро визнаннянезаконним таскасування наказупро звільнення,поновлення нароботі,а віншій частинівимог судовийзбір підлягавоплаті. Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду від 19 лютого 2020 року в справі №761/943/18, від 15 лютого 2021 року в справі №372/4328/19.

Відтак, ураховуючи наведене, позивачка ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору за двома позовними вимогами: про визнання незаконним і скасування наказу та про поновлення на роботі, а за іншими позовними вимогами, що випливають із трудових правовідносин, зокрема: про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, а також за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди позивачці слід сплатити судовий збір на загальних підставах.

Зокрема,згідно частинитретьої статті6Закону України«Про судовийзбір» заподання позовноїзаяви,що маєодночасно майновийі немайновийхарактер,судовий збірсплачується заставками,встановленими дляпозовних заявмайнового танемайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб установлений у розмірі 3028 грн.

Згідно підпункту 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви в частині вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028х0,4=1211,20 грн.), а тому суд визначає розмір судового збору за вказану позовну вимогу в розмірі 1211,20 грн. (3028х0,4=1211,20 грн).

Крім того, позивачкою не сплачено судовий збір за позовну вимогу майнового характеру, зокрема, за стягнення з відповідача на користь позивачки моральної шкоди в розмірі 500000 грн., що становить 1відсоток відціни позову,але неменше 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осібта небільше 5розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб, а тому судовий збір за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди становитиме 5000 грн (500000-1%=5000 грн).

Разом із тим, частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

За таких обставин, оскільки позовна заява подана ОСОБА_1 до суду в електронній формі, а тому ставки судового збору за подання даної позовної заяви становитиме такі розміри, із застосуванням понижуючого коефіцієнту 0,8 для відповідного розміру ставки судового збору, а саме:

- за позовну вимогу про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (1211,20х0,8=968,96 грн.);

- за позовну вимогу про стягнення з відповідача на користь позивачки моральної шкоди у розмірі 500000 грн. (5000х0,8=4000 грн.).

Отже, загальна сума судового збору за подання позовної заяви ОСОБА_1 становить 4968,96 грн. (968,96+4000).

Таким чином, оскільки позивачкою не сплачено судовий збір при зверненні до суду із цим позовом, як і не долучено документів, що підтверджують підстави звільнення від його сплати відповідно до закону, а відтак позивачціслід сплатити судовий збіру розмірі4968,96грн., зазначивши:

Отримувач коштів: ГУК Львiв/Буська тг /22030101,

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294,

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.),

Код банку отримувача (МФО): 899998,

Рахунок отримувача: UA408999980313111206000013857,

Код класифікації доходів бюджету: 22030101,

Призначення платежу - *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Буський районний суд Львівської області (назва суду, де розглядається справа).

Згідно частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (ч. 2 ст. 185 ЦПК України).

За таких обставин, суддя вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши позивачці строк для усунення вищеописаних недоліків, що не перевищує десяти днів з дня вручення їй копії цієї ухвали.

Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 247, 260, 261, 263 ЦПК України, суддя -

п о с т а н о в и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до Задвір`янського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області, за участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування наказу, поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди, - залишити без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Встановити позивачці десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали.

Роз`яснити позивачці, що у разі неусунення недоліків у вказаний строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачці.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І. Б. Кос

СудБуський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення03.07.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120144780
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —943/1459/24

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Бакаїм М. В.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Шендрікова Г. О.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Журибіда Б. М.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

Ухвала від 15.07.2024

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Буський районний суд Львівської області

Кос І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні