гСправа № 187/1158/24 Провадження № 2/0187/352/24
ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" липня 2024 р. селище Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Соловйов І.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі керівника Кравченко Владислава Вікторовича, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою прибережної захисної смуги, водоохоронної смуги, -
ВСТАНОВИВ:
28.06.2024 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі керівника ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (далі відповідачі), якою позивач просить суд:
1. Зобов`язати Товариства з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі ОСОБА_4 кадастровий номер 1223780899:02:003:0565, ОСОБА_2 кадастровий номер земельної ділянки 1223780800:03:0030183 та ОСОБА_3 , кадастровий номер земельної ділянки 1223780800:03:0030182 усунути перешкоди щодо загального користування позивачем (іншими громадянами України) водоймою Блакитне озеро в с. Єлизаветівка Петриківської селищної об`єднаної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області у безперешкодному проходу вдовж берега водойми Блакитне озеро в с. Єлизаветівка Петриківської селищної об`єднаної територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області в межах земельних ділянок з кадастровими номерами 1223780800:03:003:0182, 1223780800:03:003:0183, 1223780800:02:003:0565 шляхом демонтування бетонної огорожі (паркану).
Також просить суд стягнути з відповідачів понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.
Проте позовна заява не може бути прийнята до розгляду судом з огляду на таке.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Так, статтею 175 ЦПК України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Так, зокрема частиною 3 статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
-зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Викладаючи обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги та формулюючи вимоги, заявниця щодо однієї земельної ділянки пред`являє вимоги до користувача земельної ділянки, якого ідентифікує як посадову особу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс», яке є власником земельної ділянки. Щодо іншого відповідача, визначає фізичну особу ОСОБА_5 , яка є власником земельної ділянки, хоча додано документи, що користувачем її земельної ділянки є ОСОБА_6 .
При цьому,визначаючи відповідачемТовариство зобмеженою відповідальністю«Фемелі Хайс»зазначає адресуфізичної особи ОСОБА_4 .
Також слід зазначити, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава (ст. 48 ЦПК України).
Юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону (абз.1 ч. 1 ст. 92 ЦК України).
Суд звертає увагу, що посадова особа не може брати участь у розгляді цивільної справи як відповідач.
Вказане відповідає правовій позиції викладеній в постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 22.04.2024 по справі №511/1915/20.
Отже, заявнику слід визначити склад учасників справи у відповідності до положень цивільного законодавства, вказавши, хто є дійсним відповідачем, яке ідентифіковано заявником, як «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі керівника ОСОБА_4 ». Виконавши при цьому вимоги п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Окрім цього, заявниця визначає позовні вимоги як зобов`язати «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі ОСОБА_4 кадастровий номер 1223780899:02:003:0565»… « ОСОБА_2 кадастровий номер земельної ділянки 1223780800:03:0030183»…« ОСОБА_3 , кадастровий номер земельної ділянки 1223780800:03:0030182», тобто найменування відповідача за яким слідує словосполучення «кадастровий номер» або «кадастровий номер земельної ділянки», що викликає неоднозначне тлумачення вказаної словесної конструкції визначеної заявником.
Щодо доданих до позовної заяви доказів.
Відповідно до ч. 1 ст.177ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1, 2, 4 ст.95ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Частиною п`ятою ст. 95 вказаного Закону передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення вищевказаних вимог ЦПК України додані до позовної заяви копії «Інформація Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку» щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 1223780800:03:003:0182, 1223780800:03:003:0183, 1223780800:02:003:0565 не засвідчені належним чином. Заявнику слід завірити у встановленому законом порядку копії документів, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Враховуючи наведене, з метою усунення недоліків заяви і можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі, заявнику необхідно привести заяву у відповідність вимогам статей 175-177 ЦПК України, в порядку визначеному вище.
Згідно частин 1-3 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Суд зважає, що при поданні позову, заявниця визначила учасником справи Петриківську селищну раду Дніпровського району Дніпропетровської області як третю особу, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача.
Однак з у рахуванням ст. 52 ЦПК України, участь такої особу в розгляді справи в такому процесуальному статусі пов`язується з безпосереднім волевиявленням цієї особи.
За змістом статті 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
У разі, якщо заявниця вважатиме, що рішення у справі може вплинути на права або обов`язки щодо однієї зі сторін, вказану особу може бути залучено до участі у справі за заявою учасників справи з зазначенням підстав для залучення вказаної особи, як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України ,-
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху позовну заяву заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі керівника ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою прибережної захисної смуги, водоохоронної смуги.
Надати заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
1)позовної заяви в якій вказати, хто є дійсним відповідачем, який позначено заявником, як «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фемелі Хайс» в особі керівника Кравченко Владислава Вікторовича», зокрема, виконавши вимоги п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України;
2)оригіналів або засвідченої належним чином копії «Інформація Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку» щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 1223780800:03:003:0182, 1223780800:03:003:0183, 1223780800:02:003:0565 з підтвердженням відповідності копії письмового доказу оригіналу своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Роз`яснити заявнику, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, суд повертає позовну заяву у відповідності до частини 3 статті 185 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.М. Соловйов
Суд | Петриківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 05.07.2024 |
Номер документу | 120167833 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Петриківський районний суд Дніпропетровської області
Соловйов І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні