Справа № 405/1342/24
провадження № 1-кс/405/1833/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.06.2024 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024120000000245 від 22.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
слідчий відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних), про вхідні та вихідні дзвінки, текстові повідомлення за наступними абонентськими номерами стільникового зв`язку: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , які перебувають у володінні операторів телекомунікації (мобільного зв`язку), а саме:
-ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,(ідентифікаційнийкод юридичноїособи НОМЕР_6 ,юридична адреса: АДРЕСА_1 ), електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 »,(ідентифікаційнийкод юридичноїособи НОМЕР_7 ,юридична адреса: АДРЕСА_2 ), електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
з можливістю їх вилучення та/або копіювання (в тому числі на електронний носій інформації).
Документи необхідно надати за період з 01.10.2023 по 23.59 годину 01.11.2023, при цьому обов`язково зазначити адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечують зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонента А); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання (ІМЕІ), тощо; типи з`єднань абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дата, час та тривалості з`єднань абонента А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з якими відбувався сеанс зв`язку абонента А (абоненти Б); за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу.
У судове засідання слідчий не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належний чином, по телефону, причини неявки невідомі.
Слідчим суддею вжито заходи щодо повідомлення осіб у володінні яких перебувають речі та документи про дату, час та місце розгляду клопотання направлено судові повістки.
Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України відсутність слідчого та особи у володінні якої знаходяться речі та документи не є перешкодою для розгляду клопотання, слідчий суддя визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого та представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » таПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », на підставі наявних доказів.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду не здійснювалося.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області знаходяться матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024120000000245 від 22.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої юридичної особи, що завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам держави, під час виконання умов договору постачання №18/07/2023 від 14.07.2023.
В ході слідства встановлено, що 14.07.2023 між ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 (продавець) в особі в.о. директора ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (покупець) в особі директора ОСОБА_5 укладено договір постачання №18/07/2023, предметом якого є продукція сільськогосподарського призначення. Найменування та кількість проданого ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » передбачена специфікаціями до договору. Всього до даного договору було складено та підписано 9 специфікацій за період 17.07.2023-30.08.2023. Згідно до специфікацій ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 поставило в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (покупець) насіння сільськогосподарських культур: кукурудзу, пшеницю та сою. Насіння соняшнику згідно до первинних бухгалтерських документів по договору постачання №18/07/2023 від 14.07.2023, ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » не постачалось.
При проведені перевірки господарської діяльності ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 встановлено, що згідно видаткових накладних, за період з 02.10.2023 по 10.10.2023 ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 передано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » нібито згідно умов договору №18/07/2023 від 14.07.2023, насіння соняшнику в кількості 236,72 тони загальною вартістю 2 722 280, 19 грн., однак відмітка про отримання насіння соняшнику у видаткових накладних відсутня.
Окрім цього інформація про продаж ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » вказаної кількості насіння соняшнику, яке належить ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 , відобразилась і в первинній податковій звітності підприємства, а саме у податкових накладних, які підписані електронним підписом головного бухгалтера ОСОБА_6 , хоча фактично остання була відсторонена від виконання своїх службових обов`язків. Також згідно до ТТН встановлено, що дійсно зі складу ДП ІНФОРМАЦІЯ_9 у період з 02.10.2023 по 10.10.2023 в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » відвантажено на автомобільний транспорт насіння соняшнику в кількості 236,72 тони.
У подальшому оплата за поставлений товар на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », на рахунки ДП ІНФОРМАЦІЯ_7 не надходила та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » заперечує факт отримання вказаної кількості насіння соняшнику.
Відтак, у органу досудового розслідування з метою встановлення повного кола причетних осіб до вчинення даного кримінального правопорушення, а також встановлення фактичних обставин у справі, виникла необхідність отримати у оператора стільникового зв`язку інформацію про з`єднання номерів телефонів: завідуючої складом ДП ІНФОРМАЦІЯ_10 ОСОБА_7 № НОМЕР_1 ; водіїв які здійснювали перевезення насіння соняшнику ОСОБА_8 № НОМЕР_2 ; ОСОБА_9 № НОМЕР_3 ; ОСОБА_10 № НОМЕР_4 ; ОСОБА_11 № НОМЕР_5 , та переміщення вказаних номерів телефону відносно базових станцій операторів стільникового зв`язку за період з 01.10.2023 по 23.59 годину 01.11.2023, а тому виникла необхідність отримати інформацію про зв`язок, кінцеве обладнання споживачів телекомунікаційних послуг.
Згідно ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 159КПК Українивизначено,що тимчасовийдоступ доречей ідокументів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Отже, вказані документи, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до яких просить надати доступ слідчий, становлять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. ч. 6, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддяпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,якщо сторонакримінального провадженнядоведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання, яке погоджене прокурором, та подане у відповідності до ст. 160 КПК України, беручи до уваги, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, зберігаються у оператора телекомунікації відповідно до п.7 ч.1 ст. 39 ЗУ «Про телекомунікації» - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що документи не є такими, доступ до яких заборонено, проте містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя вважає клопотання слідчого обґрунтованим та доведеним, у зв`язку з чим останнє підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131-132, 159-166 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_12 , слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_13 , слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_14 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024120000000245від 22.02.2024за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.364КК України, тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних), про вхідні та вихідні дзвінки, текстові повідомлення за наступними абонентськими номерами стільникового зв`язку: № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , які перебувають у володінні операторів телекомунікації (мобільного зв`язку), а саме:
-ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,(ідентифікаційнийкод юридичноїособи НОМЕР_6 ,юридична адреса: АДРЕСА_1 ), електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 »,(ідентифікаційнийкод юридичноїособи НОМЕР_7 ,юридична адреса: АДРЕСА_2 ), електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
з можливістю їх вилучення та/або копіювання (в тому числі на електронний носій інформації).
Документи необхідно надати за період з 01.10.2023 по 23.59 годину 01.11.2023, при цьому обов`язково зазначити адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечують зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами (абонента А); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання (ІМЕІ), тощо; типи з`єднань абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дата, час та тривалості з`єднань абонента А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з якими відбувався сеанс зв`язку абонента А (абоненти Б); за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу.
Строк дії ухвали визначити до 28.08.2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Оригінал ухвали виготовлено у 2-х примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_15
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2024 |
Оприлюднено | 05.07.2024 |
Номер документу | 120171776 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні