Ухвала
від 04.07.2024 по справі 910/8211/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

04.07.2024Справа № 910/8211/24

Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ГЕНЕРАЛА НАУМОВА" (03164, місто Київ, вул. Генерала Наумова, будинок 66) про визнання недійсним та скасування рішень загальних зборів

В С Т А Н О В И В:

01.07.2024 в системі «Електронний суд» представником ОСОБА_1 сформовано позовну заяву до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ГЕНЕРАЛА НАУМОВА" про визнання недійсним та скасування рішень загальних зборів та 02.07.2024 була передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.10.2022 було скликано збори співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» з наступним порядком денним:

1. Припинення повноважень діючих членів ревізійної комісії ОСББ «Генерала Наумова»: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

2. Припинення повноважень діючих членів правління ОСББ: ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .

3. Обрання нових членів ревізійної комісії ОСББ.

4. Обрання нових членів правління ОСББ.

5. Визначення розміру матеріального заохочення Голови правління ОСББ.

Загальна кількість співвласників - 380 осіб

У голосуванні приймало участь 237 осіб.

Представник відповідача зазначає, що жоден листок опитування не містить усіх обов`язкових реквізитів, що призводить до їх нікчемності, а саме не зазначено документу, що підтверджує право власності на квартиру, загальну площу квартири, особистий підпис особи, яка проводила опитування.

Окрім того представник вказує, що у листку опитування за АДРЕСА_20 квартиру стоїть підпис не власника, а нового члена правління ОСОБА_9 . Також зафіксовано різні підписи у власника АДРЕСА_18 квартири ОСОБА_10 у листку опитуванні за себе, і як представника за АДРЕСА_19 квартиру.

У листках опитування власників квартир АДРЕСА_17, АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 не зазначено день (дату) голосування, що унеможливлює встановлення дотримання 15-денного терміну голосування після проведення зборів ОСББ.

У листках опитування співвласників квартир АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 замість визначеного «за» чи «проти» стоїть плюс («+»), що не відповідає встановленим законодавством варіантам голосування і не дає можливості зрозуміти суть такого волевиявлення.

Крім цього, представник позивача зазначає, що є переконливі відомості щодо перебування власників квартир АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 , АДРЕСА_10 , АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_14 , АДРЕСА_15 , АДРЕСА_16 за кордоном, що позбавляє їх можливості взяти участі у голосуванні.

Таким чином позивач зазначає, що із 237 листків опитування/голосування співвласників, фіксування більше ніж 131 голосу відбулось із грубим порушенням законодавства, які спричиняють недійсність таких листків опитування/голосування.

З огляду на викладене позивач просить:

- визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» від 29.10.2022, оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Генерала Наумова» від 29.10.2022.

- визнати недійсним рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА», оформлене протоколом засідання правління ОСББ «Генерала Наумова» від 8 червня 2023 року № 16.

- скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Генерала Наумова" код ЄДРПОУ 39526120, шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 16.09.2023 № 1000721070006031327 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.

Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Відповідно до вимог щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте позивачем не зазначено в позовній заяві відомості про:

- вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.

Окрім того суд наголошує, що положеннями ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За приписами статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн. 00 коп.) та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1059 800 грн. 00 коп.).

Позивачем заявлено три немайнові вимоги, а саме:

- визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» від 29.10.2022, оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Генерала Наумова» від 29.10.2022.

- визнати недійсним рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА», оформлене протоколом засідання правління ОСББ «Генерала Наумова» від 8 червня 2023 року № 16.

- скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Генерала Наумова" код ЄДРПОУ 39526120, шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 16.09.2023 № 1000721070006031327 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За подання даної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір у розмірі 9084,00 грн., однак позивачем сплачено лише 3028,00 грн, а відтак недоплачена сума судового збору складає 6056,00 грн (2 немайнові вимоги).

З огляду на вищевикладене, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:

- докази сплати судового збору у розмірі 6056,00 грн.

- вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 - без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 7 (сім) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- докази сплати судового збору у розмірі 6056,00 грн.

- вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.

4. Роз`яснити прокурору, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

5. Ухвала набирає законної сили 04.07.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Владислав ДЕМИДОВ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.07.2024
Оприлюднено09.07.2024
Номер документу120176787
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —910/8211/24

Рішення від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Рішення від 19.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 01.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 04.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні