Ухвала
від 12.07.2024 по справі 910/8211/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

12.07.2024Справа № 910/8211/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Демидова В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ГЕНЕРАЛА НАУМОВА" (03164, місто Київ, вул. Генерала Наумова, будинок 66) про визнання недійсним та скасування рішень загальних зборів

ВСТАНОВИВ:

01.07.2024 в системі «Електронний суд» представником ОСОБА_1 сформовано позовну заяву до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ГЕНЕРАЛА НАУМОВА" про визнання недійсним та скасування рішень загальних зборів та 02.07.2024 була передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.10.2022 було скликано збори співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» з наступним порядком денним:

1. Припинення повноважень діючих членів ревізійної комісії ОСББ «Генерала Наумова»: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

2. Припинення повноважень діючих членів правління ОСББ: ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .

3. Обрання нових членів ревізійної комісії ОСББ.

4. Обрання нових членів правління ОСББ.

5. Визначення розміру матеріального заохочення Голови правління ОСББ.

Загальна кількість співвласників - 380 осіб

У голосуванні приймало участь 237 осіб.

Представник відповідача зазначає, що жоден листок опитування не містить усіх обов`язкових реквізитів, що призводить до їх нікчемності, а саме не зазначено документу, що підтверджує право власності на квартиру, загальну площу квартири, особистий підпис особи, яка проводила опитування.

Окрім того представник вказує, що у листку опитування за 190 квартиру стоїть підпис не власника, а нового члена правління ОСОБА_9 . Також зафіксовано різні підписи у власника 380 квартири Фоменка І.В. у листку опитуванні за себе, і як представника за 379 квартиру.

У листках опитування власників квартир АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 не зазначено день (дату) голосування, що унеможливлює встановлення дотримання 15-денного терміну голосування після проведення зборів ОСББ.

У листках опитування співвласників квартир АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 замість визначеного «за» чи «проти» стоїть плюс («+»), що не відповідає встановленим законодавством варіантам голосування і не дає можливості зрозуміти суть такого волевиявлення.

Крім цього, представник позивача зазначає, що є переконливі відомості щодо перебування власників квартир АДРЕСА_7 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 , АДРЕСА_10 , АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_14 , АДРЕСА_15 , АДРЕСА_16 , АДРЕСА_17 за кордоном, що позбавляє їх можливості взяти участі у голосуванні.

Таким чином позивач зазначає, що із 237 листків опитування/голосування співвласників, фіксування більше ніж 131 голосу відбулось із грубим порушенням законодавства, які спричиняють недійсність таких листків опитування/голосування.

З огляду на викладене позивач просить:

- визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» від 29.10.2022, оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Генерала Наумова» від 29.10.2022.

- визнати недійсним рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА», оформлене протоколом засідання правління ОСББ «Генерала Наумова» від 8 червня 2023 року № 16.

- скасувати реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Генерала Наумова" код ЄДРПОУ 39526120, шляхом скасування запису реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, 16.09.2023 № 1000721070006031327 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Ухвалою суду від 04.07.2024 залишено позовну заяву ОСОБА_1 без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення даної ухвали.

Позивачем у строк встановлений ухвалою суду від 04.07.2024, подано заяву про усунення недоліків, з доданими до неї документами.

Вивчивши зміст наданих суду документів, поданих на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, суд доходить до висновку про усунення позивачем недоліків позовної заяви.

Підстави для повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив таке.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).

При цьому згідно із ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи категорію та складність спору, предмет позову та зміст заявлених позовних вимог, склад учасників спору, суд приходить до висновку про розгляд вказаної справи в порядку загального позовного провадження.

Статтею 181 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Крім того, позивачем до позовної заяви долучено клопотання про витребування від Державної прикордонної служби України інформацію про перетин державного кордону України наступними громадянами України:

у період з 01.01.2022 по 29.10.2022:

ОСОБА_10 ;

ОСОБА_11 ;

ОСОБА_12 ;

ОСОБА_13 ;

ОСОБА_14 ;

ОСОБА_15 ;

ОСОБА_16 ;

ОСОБА_17 .

у період з 01.01.2018 по 29.10.2022:

ОСОБА_18 ;

ОСОБА_19 .

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що в обґрунтування своїх позовних вимог Позивач посилається на обставини відсутності частини співвласників багатоквартирного будинку на території України, а отже на неможливості ними голосування за зміну правління ОСББ. Факт виїзду частини співвласників за межі України може бути підтверджено відомостями про перетин кордону, якими володіє Державна прикордонна служба України.

Згідно із ч. 1-3 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Позивач просить витребувати від Державної прикордонної служби України інформацію про перетин державного кордону України громадянами України за період з 01.01.2022 по 29.10.2022 (неповних 10 місяців) та за період з 01.01.2018 по 29.10.2022 (за 4 роки) у той час як просить визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» від 29.10.2022, оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Генерала Наумова» від 29.10.2022.

Оскільки спірне рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА» від 29.10.2022, оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Генерала Наумова» від 29.10.2022 та голосування проходило 29.10.2022, суд вважає необґрунтованим періоди заявлені позивачем.

Окрім того суд звертає увагу позивача, що інформація про перетинання державного кордону України громадянами регулюється Законом України "Про захист персональних даних".

На виконання вимог вищезазначеного Закону, звернення (запит) повинно подаватися із зазначенням таких реквізитів: прізвище, ім`я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу.

Поміж тим представником позивача у клопотанні про витребування, вказано лише прізвище, ім`я та по батькові осіб по яким необхідно витребувати інформацію, інших даних за якими можливо було б ідентифікувати особу, представником позивача надано не було.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про витребування доказів.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 176, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 01.08.24 о 10:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 13 .

4. Запропонувати відповідачу у строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, подати до суду відзив на позовну заяву, оформлений відповідно до вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; забезпечити направлення позивачу копії відзиву на позов та доданих до нього документів, докази на підтвердження такого направлення разом з відзивом надати суду. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

5. Запропонувати позивачу у строк не пізніше п`ять днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, копію якого направити відповідачу в той самий строк, докази направлення надати суду разом з відповіддю на відзив.

6. Визначити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

7. Позивачу у строк до 19.07.2024 надати суду придатну для читання копію рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ГЕНЕРАЛА НАУМОВА», оформлене протоколом засідання правління ОСББ «Генерала Наумова» від 8 червня 2023 року № 16.

8. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого статтею 135 Господарського процесуального кодексу України.

9. Звернути увагу учасників справи на положення статей 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

10. Звернути увагу сторін на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені у відповідності до вимог ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та Національного стандарту України "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлення документів, ДСТУ 4163:2020".

11. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.

Дата підписання ухвали 12.07.2024.

Суддя Владислав ДЕМИДОВ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.07.2024
Оприлюднено15.07.2024
Номер документу120340720
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —910/8211/24

Рішення від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Рішення від 19.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 01.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 04.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні