УХВАЛА
04 липня 2024 року
м. Київ
cправа № 910/19487/20
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Дроботової Т. Б.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Компанії «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.)
на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 15.05.2024 про закриття апеляційного провадження
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравест»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Елізій»
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Громадянин Держави Ізраїль Тал Гай
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Михайленко Сергій Анатолійович
про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
14.06.2024 (подано 10.06.2024 засобами поштового зв`язку) до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Компанії «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.) на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 15.05.2024 у справі № 910/19487/20.
У касаційній скарзі зазначено, що вона подана спільно двома скаржниками - Компанією «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) і Товариством з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.) та підписана їх представником адвокатом Прудивус Миколою Анатолійовичем, в підтвердження повноважень якого додано копії ордерів, виданих на підставі договору про надання юридичної допомоги від 20.05.2020.
Розглянувши матеріали касаційної скарги, Суд вирішив залишити зазначену скаргу без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами підпункту 7 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставку судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу господарського суду встановлено 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду).
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 установлено у розмірі 3 028,00 грн.
Суд звертає увагу, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом, у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру (частина сьома статті 6 Закону України "Про судовий збір"). Це стосується і подання апеляційних, касаційних скарг.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець передбачив можливість звернення з касаційною скаргою учасника справи або ж особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки з встановленим обов`язком сплати судового збору за подання відповідної касаційної скарги.
Отже оскаржуючи ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 15.05.2024 у цій справі, скаржники за подання касаційної скарги мають сплатити кожен окремо судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.
До касаційної скарги додано квитанцію від 10.06.2024 про сплату судового збору у розмірі 3 023,00 грн, що на п`ять гривень менше ніж у встановленому законом порядку.
Однак, до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору окремо кожним скаржником у встановлених порядку та розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а суд позбавлений права обирати від якого учасника справи сплачено судовий збір та подано касаційну скаргу відповідно до встановлених вимог.
Згідно з частиною другою статті 292 ГПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини другої статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, для усунення недоліків касаційної скарги скаржникам необхідно доплати судовий збір у розмірі 5,00 грн і сплатити судовий збір у розмірі 3 028,00 грн (за другого скаржника), та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору за такими реквізитами:
- отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102
- код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
- банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
- код банку отримувача (МФО): 899998
- номер рахунку отримувача (стандарт IBAN):
UA288999980313151207000026007
- код класифікації доходів бюджету: 22030102
- судовий збір (Верховний Суд, 055)
- призначення платежу: *; 101.
Ураховуючи те, що касаційну скаргу оформлено і подано з порушенням вимог, установлених статтею 290 Господарського процесуального кодексу України, цю касаційну скаргу необхідно залишити без руху із наданням скаржникові строку для усунення недоліків.
Суд визначає Компанії «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) та Товариству з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.) спосіб усунення недоліків касаційної скарги, зазначених в цій ухвалі, шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків касаційної скарги, до якої долучити документи про сплату (доплату) судового збору у розмірі - 5,00 грн та 3 028,00 грн.
У разі невиконання у встановлений законом строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржникові.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Компанії «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.) на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 15.05.2024 у справі № 910/19487/20 залишити без руху та надати строк на усунення недоліків протягом десяти днів із дня вручення цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Б. Дроботова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2024 |
Оприлюднено | 05.07.2024 |
Номер документу | 120179628 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Дроботова Т.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні