УХВАЛА
02 вересня 2024 року
м. Київ
cправа № 910/19487/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Дроботової Т. Б. - головуючого, Багай Н.О., Чумака Ю. Я.,
розглянувши заяву представника громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
за касаційною скаргою Компанії «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.)
на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 15.05.2024 про закриття апеляційного провадження
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравест»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Елізій»
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Громадянин Держави Ізраїль ОСОБА_1
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Михайленко Сергій Анатолійович
про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 23.08.2024 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Компанії «Цитадель Юкрейн Інвестменте ЛТД» (Citadel Ukraine Investments LTD) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал сейлз корпорейшн Ел. Пі» (Global sales corporation L.P.) на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 15.05.2024 у справі № 910/19487/20 та призначено розгляд справи в порядку письмового провадження.
До Верховного Суду через систему "Електронний суд" від представника громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 надійшла заява про участь у судовому засіданні у справі № 910/19487/20 в режимі відеоконференції.
Верховний Суд, розглянувши подане клопотання, дійшов висновку про повернення його без розгляду з огляду на таке.
З 18.10.2023 введено в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023 № 3200-IX (далі - Закон від 29.06.2023 № 3200-IX).
Одночасно із введенням в дію Закону від 29.06.2023 № 3200-IX внесені зміни до Господарського процесуального кодексу України (в тому числі до статті 170 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 3 статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення з процесуальних питань та наслідки недотримання таких вимог визначені у статті 170 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом пункту 1 частини 1 статті 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (в редакції Закону від 29.06.2023 № 3200-IX).
Однак у поданій представником громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 заяві не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1. Таким чином, вказана заява оформлена з порушенням вимог, встановлених пунктом 1 частини 1 статті 170 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини 1 або 2 цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З урахуванням наведеного Верховний Суд дійшов висновку про повернення без розгляду заяви представника громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, оскільки вона подана без додержання вимог пункту 1 частини 1 статті 170 Господарського процесуального кодексу України.
Верховний Суд звертає увагу, що зазначення відомостей про наявність електронного кабінету в учасника справи, від імені якого подається клопотання, якщо таке клопотання подане через електронний кабінет його представника, сприяє обміну документів між іншими учасниками справи в електронній формі.
Крім того, касаційне провадження у справі № 910/19487/20 відкрите в порядку письмового провадження відповідно до частини 13 статті 8 та частини 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України, що унеможливлює її розгляд в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі 910/19487/12 повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Т. Б. Дроботова
Судді Н. О. Багай
Ю. Я. Чумак
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121317277 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Дроботова Т.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні