Ухвала
від 03.07.2024 по справі 203/3263/22
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 203/3263/22

Провадження № 2/0203/96/2024

УХВАЛА

03 липня 2024 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська в залі суду в м.Дніпрі у складі:

головуючого судді Ханієвої Ф.М.,

за участі секретаря судового засідання Потапової В.С.,

за участі:

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника третьої особи-1 Хамули А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження клопотання представника позивача про направлення судового доручення для вручення процесуальних документів відповідачу-2 в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Баострейт», Компанії «Сівілком Лімітед», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Дніпровська міська рада, Дніпропетровська обласна прокуратура в інтересах держави в особі Дніпровської міської ради, про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію, скасування державної реєстрації права власності,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Кіровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Баострейт», Компанії «Сівілком Лімітед», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Дніпровська міська рада, Дніпропетровська обласна прокуратура в інтересах держави в особі Дніпровської міської ради, про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію, скасування державної реєстрації права власності.

У судове засідання 03.07.2024 року з`явились представник позивача, представники третьої особи-1. Інші учасники справи у судове засідання не з`явились. Третя особа-2 та представник відповідача-1 не повідомили суд про причини неприбуття у судове засідання.

Суд, заслухавши думки учасників справи, які з`явились у судове засідання, на підставі положень ст. ст. 128, 223, 498 ЦПК України продовжив судове засідання за відсутності інших учасників справи з метою вирішення клопотання представника позивача про направлення судового доручення для вручення процесуальних документів відповідачу-2 в цивільній справі та належного повідомлення відповідача-2, місцезнаходження якого зареєстроване поза межами України в Республіці Кіпр.

03.07.2024 року представник позивача подала до суду клопотання, в якому з-поміж іншого просить суд розглянути її клопотання про направлення судового доручення для відправки позивачем необхідних процесуальних документів для залученого відповідача-2.

Під час судового засідання представник позивача підтримала своє клопотання та просила суд його задовольнити.

Представник третьої особи-2 не заперечувала проти задоволення клопотання представника позивача.

Суд, заслухавши думки учасників справи, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши норми ЦПК України, дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що місцезнаходження Компанії «Сівілком Лімітед» (реєстраційний номер: НЕ 402733) значиться за адресою поза межами України в Республіці Кіпр: вул.Гастрас, 4, Атіену, Ларнака, Кіпр, 7600.

14.05.2024 року на адресу суду від Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надійшов лист «Щодо направлення результатів розгляду доручення», в якому повідомлено про повернення доручення про вручення судових документів на території Республіки Кіпр Компанії «Сівілком Лімітед» з причин, зазначених у листі Міністерства юстиції України від 12.04.2024 року №56518/63739-32-24/12.1.3.

Так, у вказаному листі Міністерство юстиції України вказало, що у разі направлення судового доручення на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року, суд надсилає доручення безпосередньо до Центрального органу запитуваної держави (відповідна вимога передбачена ст. 3 Конвенції та п. 6.7 Розділу VI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України №1092/5/54 від 27.06.2008 року. Інформація щодо Центральних органів іноземних держав розміщена на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права. Крім того, Міністерство юстиції України зазначило, що згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті, за вручення документів на території Республіки Кіпр на підставі Конвенції вимагається оплата у розмірі 21 Євро.

Відповідно до положень ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Учасники справи зобов`язані, зокрема, подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Відповідно до положень ст. ст. 128, 130 ЦПК України, судова повістка юридичній особі направляється за її місцезнаходженням або за місцезнаходженням її представництва, філії, якщо позов виник у зв`язку з їхньою діяльністю.

Особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких - у порядку, встановленомустаттею 502цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 498 ЦПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Доручення суду України надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Відповідно до положень ст. 499 ЦПК України, зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги мають відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої четвертої цієї статті.

У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються:

1) назва суду, що розглядає справу;

2) за наявності міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення;

3) найменування справи, що розглядається;

4) прізвище, ім`я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, а також інші дані, необхідні для виконання доручення;

5) процесуальне становище осіб, щодо яких необхідно вчинити процесуальні дії;

6) чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити;

7) інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення.

Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що до нього додаються, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.

Відповідно до положень ст. 502 ЦПК України, судове доручення про вручення документів громадянину України, який проживає на території іноземної держави, може бути виконано працівниками дипломатичного представництва чи консульської установи України у відповідній державі. Такі документи особа отримує добровільно. Вручення документів здійснюється під розписку із зазначенням дня вручення, підписується посадовою особою та скріплюється печаткою відповідної закордонної дипломатичної установи України.

Доручення суду про виконання певних процесуальних дій стосовно громадянина України, який проживає на території іноземної держави, може бути виконано працівниками дипломатичного представництва чи консульської установи України у відповідній державі, якщо це передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У разі вчинення певних процесуальних дій складається протокол, що підписується особою, стосовно якої вчинені процесуальні дії, та особою, яка вчинила процесуальні дії, і скріплюється печаткою відповідної закордонної дипломатичної установи України. У протоколі зазначаються день, час і місце виконання доручення.

Під час виконання судового доручення застосовується процесуальний закон України. Для виконання доручення не можуть застосовуватися примусові заходи.

Відповідно до пп. 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3 п. 2.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом ДСА України та Міністерства юстиції України №1092/5/54 від 27.06.2008 року (далі Інструкція), у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.

Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.

У разі, якщо міжнародним договором України не передбачено інше, доручення повинно містити:

а) найменування компетентного органу України, що розглядає цивільну справу;

б) найменування міжнародного договору України, на підставі якого запитується надання правової допомоги;

в) найменування і номер цивільної справи, у якій запитується правова допомога;

г) наявні дані про фізичну особу: прізвище, ім`я, по батькові, дата і місце народження, місце проживання, громадянство, місце роботи чи професія або наявні дані про юридичну особу: найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, банківські реквізити;

ґ) при наявності представників фізичної або юридичної особи - їхні прізвища, імена, по батькові та місце проживання;

д) зміст доручення, чіткий перелік процесуальних дій, які належить учинити, а також інші відомості, необхідні для його виконання;

е) процесуальне становище особи, щодо якої необхідно вчинити процесуальні дії;

є) якщо запитується вручення документів, - найменування документів, які підлягають врученню;

ж) якщо запитується вручення виклику до суду, - дата і час судового засідання;

з) якщо запитується одержання свідчень особи, - перелік запитань або суть питань чи фактів, щодо яких необхідно одержати пояснення особи;

и) інформація щодо наявності потреби в забезпеченні конфіденційності надходження доручення і відомостей, отриманих під час його виконання;

і) у разі потреби зазначаються бажані строки, протягом яких очікується виконання доручення;

ї) у разі потреби зазначається прохання про надання дозволу на особисту присутність під час виконання доручення представників суду України, який склав доручення, або учасників судового розгляду чи їхніх представників;

й) у разі потреби зазначається прохання про застосування норм процесуального законодавства України під час виконання доручення. У такому випадку до доручення додається опис відповідної процедури або текст відповідних норм процесуального законодавства України;

к) перелік документів, що надсилаються разом з дорученням.

Якщо міжнародним договором України не передбачено інше, доручення про вручення документів складається згідно здодатком 1. Також додається формуляр підтвердження про вручення документа згідно здодатком 2.

Відповідно до положень ст. 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Відповідно достатей 2,3,5,8Угоди міжУкраїною таРеспублікою Кіпрпро правовудопомогу вцивільних справах (Угодуратифіковано Законом№2910-IVвід 22.09.2005,ВВР,2006,№1,ст.5), датапідписання:06.09.2004, датаратифікації:22.09.2005, датанабуття чинності:18.03.2006, Україната РеспублікаКіпр (ДоговірніСторони), Договірні Сторони призначають Центральні органи з метою надання правової допомоги одна одній згідно з цією Угодою.

Центральним органом з боку України є Міністерство юстиції України, а з боку Республіки Кіпр Міністерство юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр.

З метою виконання цієї Угоди компетентні органи Договірних Сторін зносяться через свої Центральні органи.

Запити про надання правової допомоги та додатки до них складаються мовою запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу мовою іншої Договірної Сторони або англійською мовою.

Документи, отримані при виконанні запитів про надання допомоги, складаються мовою запитуваної Договірної Сторони.

Правова допомога включає виконання судових процесуальних дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема опитування сторін, свідків та експертів, проведення експертиз, вручення та передачу документів, визнання та виконання судових рішень, а також інші дії відповідно до законодавства Договірних Сторін.

В запиті про вручення документів зазначається повна адреса особи, якій слід вручити документи.

Якщо документи не можуть бути вручені за адресою, зазначеною в запиті про вручення, то запитуваний орган вживає необхідних заходів для встановлення точної адреси. Якщо точну адресу встановити неможливо, то запитувана Договірна Сторона

інформує про це запитуючу Договірну Сторону та повертає документи.

Підтвердження про вручення документів оформлюється відповідно до норм, діючих на території запитуваної Договірної Сторони.

У підтвердженні зазначаються дата й місце вручення, а також ім`я особи, яка отримала документи.

Відповідно до статей 1, 2, 3, 7, 8 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої приєдналась Україна відповідно до Закону України «Про приєднання до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах» із заявами та застереженнями (Закон №2052-III від 19.10.2000), дата приєднання: 19.10.2000, дата набуття чинності: 01.12.2001 , ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома.

Кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 6 .

Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках .

Типові умови формуляра, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов`язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави.

Відповідні пробіли заповнюються або мовою запитуваної Держави, або французькою чи англійською мовами.

Кожна Договірна Держава може здійснювати вручення судових документів особам, які перебувають за кордоном, без застосування будь-якого примусу безпосередньо за допомогою своїх дипломатичних або консульських агентів.

Будь-яка Держава може заявити, що вона заперечує проти такого вручення на її території, крім випадків, коли документ підлягає врученню громадянину Держави походження цих документів.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадкузвернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Аналіз викладених вище норм чинного законодавства України та обставин справи, з огляду на предмет спору, з урахуванням перебування співвідповідача на території Республіки Кіпр поза межами України, того, що між Україною та Республікою Кіпр укладена угода про правову допомогу в цивільних справах, ратифікована Законом №2910-IV від 22.09.2005 року, вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та звернутися до компетентного органу Республіки Кіпр Міністерства юстиції та громадського порядку (англійською мовою: Ministry of Justice and Public Order, що знаходиться за адресою: 125 Athalassas Avenue, 1461 NICOSIA, Cyprus) з судовим дорученням про вручення процесуальних документів Компанії «Сівілком Лімітед» (Кіпр, Ларнаку, Атіену, вул. Гастрас, 4), а провадження у справі зупинити до виконання судового доручення.

Тому клопотання представника позивача про направлення судового доручення для вручення процесуальних документів відповідачу-2 в цивільній справі слід задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 43, 90, 251, 252, 260, 261, 353, 498, 499 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про направлення судового доручення для вручення процесуальних документів відповідачу-2 в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Баострейт», Компанії «Сівілком Лімітед», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Дніпровська міська рада, Дніпропетровська обласна прокуратура в інтересах держави в особі Дніпровської міської ради, про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію, скасування державної реєстрації права власності задовольнити повністю.

Звернутися до компетентного органу Республіки Кіпр Міністерства юстиції та громадського порядку (англійською мовою: Ministry of Justice and Public Order, що знаходиться за адресою: 125 Athalassas Avenue, 1461 NICOSIA, Cyprus) з судовим дорученням про вручення процесуальних документів Компанії «Сівілком Лімітед» (Кіпр, Ларнаку, Атіену, вул. Гастрас, 4).

Доручити компетентному органу Республіки Кіпр Міністерству юстиції та громадського порядку (англійською мовою: Ministry of Justice and Public Order, що знаходиться за адресою: 125 Athalassas Avenue, 1461 NICOSIA, Cyprus):

- вручити відповідачу-2 (співвідповідачу) Компанії «Сівілком Лімітед» (Кіпр, Ларнаку, Атіену, вул. Гастрас, 4): копії заяв по суті спору разом з додатками до них; копії ухвал суду; судові виклики (повідомлення) про дати, час та місце проведення судових засідань та з резервними датами судових засідань;

- запропонувати відповідачу-2 (співвідповідачу) надати відзив на позов, письмові пояснення чи заяву про визнання позову із зазначенням засобів зв`язку та разом з доказами на їх підтвердження;

- прийняти від Компанії «Сівілком Лімітед» (Кіпр, Ларнаку, Атіену, вул. Гастрас, 4) письмові документи, які вона вважає за потрібне долучити до матеріалів справи, та надати суду оформлений відповідно до міжнародних угод документ, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Після виконання судового доручення направити відповідь на адресу Кіровського районного суду міста Дніпропетровська, Україна (адреса місцезнаходження: Україна, 49101, місто Дніпро, вулиця Володимира Антоновича, будинок 59; електронна пошта: inbox@kr.dp.court.gov.ua).

Зобов`язатипозивача та/або представника позивача надати суду належним чином нотаріально засвідчені копії перекладу на офіційну мову Республіки Кіпр ухвали суду.

Провадження в цивільній справі №203/3263/22 зупинити до виконання судового доручення.

Ухвала суду набираєзаконноїсили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку в частині зупинення провадження у справі шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали суду складений 04.07.2024 року.

Суддя Ф.М. Ханієва

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення03.07.2024
Оприлюднено08.07.2024
Номер документу120187325
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо реєстрації або обліку прав на майно

Судовий реєстр по справі —203/3263/22

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 21.11.2023

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 21.11.2023

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 09.10.2023

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 09.10.2023

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 06.04.2023

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

Ухвала від 06.04.2023

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Ханієва Ф. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні