У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 285/3395/24
провадження № 2-о/0285/149/24
05 липня 2024 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Васильчук Л. Й., вирішуючи питання відкриття провадження у справі за заявою адвоката Горбань Марини Михайлівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: - ОСОБА_2 , служба у справах дітей Брониківської сільської ради Звягельського району, про встановлення юридичного факту, -
ВСТАНОВИВ:
26.06.2024 ОСОБА_3 звернулась до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, у якій просить встановити факт перебування на утриманні ОСОБА_1 неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Суддею Сусловцем М. Г. 28.06.2024 задоволено заяву про самовідвід.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.07.2024 головуючим суддею по справі № 285/3395/24 визначено суддю Васильчук Л. Й.
Перевіривши подану заяву, суддя дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), з наступних підстав.
Окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (частина 7статті 19 ЦПК України).
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (частина 1статті 293 ЦПК України).
Перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, зазначений устатті 315 ЦПК Українита не є вичерпним.
Згідно зістаттею 318 ЦПК Україниу заяві про встановлення юридичного факту повинно бути зазначено, який факт заявник просить встановити та з якою метою.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, які мають юридичні наслідки, якщо: (1) згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав; (2) чинне законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення; (3) заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; (4) встановлення такого факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право (див. постанови Великої Палати Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 761/16799/15-ц, від 23 січня 2019 року у справі №536/1039/17 (пункт 17)).
Розгляд справи у порядку окремого провадження у цивільному судочинстві неможливий, якщо: (а) спір про право уже існує/існував на час подання у цьому порядку заяви про встановлення факту; (б) спір про право виникає під час розгляду справи у такому порядку.
Відповідно до частини 4статті 315 ЦПК Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Спір про право необхідно розуміти як певний стан суб`єктивного права; спір є конфліктом, суперечністю, протиборством сторін. Під час розгляду справ у порядку окремого провадження виключається існування спору про право, який пов`язаний з порушенням, спорюванням або невизнанням, а також не доведенням наявності суб`єктивного права за умов, що є певні особи, які перешкоджають у реалізації такого права.
Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету, для якої необхідно його встановлення.
У заяві зазначається, що метою встановлення факту утримання неповнолітніх дітей є те, що ОСОБА_7 юридично не може виконувати батьківські обов`язки щодо дітей дружини від попереднього шлюбу.
При цьому, жодних обставин існування перешкод у вирішенні ОСОБА_7 питання щодо виховання, лікування чи навчання дітей без встановлення цього факту представником заявника не зазначено і доказів такого до заяви не додано.
Інститут окремого провадження та встановлення у цьому провадженні юридичного факту не передбачені для того, аби вирішити (допомогти вирішити) будь-який спір про право.
Зазначення конкретних прав, свобод та інтересів, для захисту яких необхідно встановлення юридичного факту, дає підстави для визначення усіх можливих учасників правовідносин, які мають бути залучені судом до участі у справі, з метою вирішення її у відповідності до вимог Закону.
В окремому провадженні існує коло суб`єктів цивільного процесу заявник і заінтересована особа. Заінтересованими особами є особи, які беруть участь у справі та які мають юридичну заінтересованість. Це коло визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права і обов`язки.
В заяві заявником як заінтересованих осіб, зазначено ОСОБА_2 та службу у справах дітей Брониківської сільської ради Звягельського району, однак, не обґрунтовано їх заінтересованість у встановленні даного факту.
Отже, при подачі до суду заяви заявник має обґрунтувати заінтересованість ОСОБА_2 та служби у справах дітей Брониківської сільської ради Звягельського району після встановлення юридичного факту або ж в залежності від мети встановлення факту, вказати іншу заінтересовану особу, при цьому, виконавши вимогист. 318 ЦПК.
Враховуючи те, що вимоги ЦПК України заявником в повному обсязі дотримані не були, заява підлягає залишенню без руху, з наданням йому строку для можливості усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 175, 318 ЦПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: - ОСОБА_2 , служба у справах дітей Брониківської сільської ради Звягельського району, про встановлення юридичного факту - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення даної ухвали.
Запропонувати заявнику усунути недоліки заяви шляхом подання до суду:
- уточненої заяви, оформленої з урахуванням вимог до складу учасників справи, встановлених ч.3 ст.42 та ч.4 ст.294 ЦПК України, а також уточнена заява має бути подана у кількості примірників відповідно до кількості учасників справи.
Роз`яснити заявнику, що у випадку, якщо вищезазначені недоліки не будуть усунуті у встановлений судом строк, заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л. Й. Васильчук
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120194015 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Васильчук Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні