Справа № 214/2392/24
1-кс/214/746/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2024 року Слідчий суддя Саксаганського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю:секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі клопотання слідчого СВ ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 13 березня 2024 року, по кримінальному провадженню № 12024041750000291, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.02.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, погоджене прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
10 червня 2024 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 13 березня 2024 року, по кримінальному провадженню № 12024041750000291, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.02.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, погоджене прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтовано наступним, 28.02.2024 до ВП №4 КРУП із письмовою заявою звернулась ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що 27.02.2024 на її номер телефону НОМЕР_1 надійшов телефонний дзвінок з номеру НОМЕР_2 де особа відрекомендувалась співробітником " ІНФОРМАЦІЯ_2 " повідомив всі особисті дані картки заявниці при цьому вказали, що наразі проходить підозрілий переказ з рахунку НОМЕР_3 , однак заявниця недослухавши завершила телефонну розмову. Невдовзі надійшов дзвінок з номеру НОМЕР_4 для підтвердження переказу грошей з її рахунку, однак заявниця відхилила транзакцію. Зайшовши в додаток ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 виявила, що з її рахунку списано 21700 гривень.
Потерпіла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в ході допиту пояснила, що приблизно о 17:15 годині, на її особистий номер телефону, надійшов телефонний дзвінок з номеру НОМЕР_5 . Піднявши слухавку, до потерпілої звернулась особа, чоловічого роду, який представився працівником АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з відділу « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Під час розмови, останній повністю зазначив потерпілій інформацію щодо її картки, та повідомив, що з картки потерпілої здійснюється переказ грошових коштів на територію російської федерації. В ході розмови у потерпілої виникли сумніви, що Вона спілкується з працівником банку, але чоловіча особа назвала інформацію, щодо картки для виплат потерпілої, після чого потерпіла знову почала чекати відміну транзакції, яку здійснював працівник банку. В ході розмови, потерпілій надійшло два повідомлення з кодом, від «Privat24», які потерпіла назвала особі чоловічого роду. Після багатьох прохань залишатись на зв`язку, ОСОБА_5 зрозуміла, що розмовляє з шахраєм та кинула слухавку, після чого, їй зателефонував бот «Privat24», в розмові з яким потерпіла натиснула комбінацію цифр для відміни транзакції. Прибувши додому, потерпіла виявила відсутність грошових коштів на кредитній картці у розмірі 21700 грн.
В ході проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню встановлено, що невідома особа, яка могла скоїти кримінальне правопорушення користувалася зв`язком ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився, був належним чином повідомленим про дату та час розгляду клопотання.
У зв`язку у відсутністю електропосатачаня, та дотриманню розумних строків розгляду клопотання, суд вважає за можливе розглянути клопотання фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження .
Ознайомившись із змістом клопотання та доданими до нього матеріалами, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в його задоволенні з наступних підстав.
Встановлено, що ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024041750000291, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.02.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частиною 2 ст. 131 КПК України передбачено такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (частина 1 статті 159 КПК України).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Абзацом першим ч. 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать зокрема відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Таким чином, документи, доступ до яких просить надати слідчий, являються такими, що містять охоронювану законом таємницю.
Разом з тим, дослідивши відомості з КП"Д3", слідчим суддею встановлено, що 29 березня 2024 р. ухвалою слідчого судді Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області було частково задоволено аналогічне клопотання слідчого СВ ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 13 березня 2024 року, по кримінальному провадженню № 12024041750000291, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.02.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, з тих самих підстав. Надано тимчасовий доступ до речей, що належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за абонентським номером ( НОМЕР_2 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме інформацію про вхідні, вихідні дзвінки, їх час та тривалість (без розкриття змісту розмов), а також направленні, отриманні текстові повідомлення (без розкриття їх змісту) місця дислокацій абонентів із зазначенням номерів IMEI в письмовому та електронному вигляді у період часу з 22:00 годин 26.02.2024 до 22:00 години 04.03.2024 року. При цьому, слідчий у клопотанні не вказує, що він вже звертався до слідчого судді з аналогічним клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках даного кримінального провадження. Так само, слідчим до матеріалів справи не долучено доказів щодо виконання зазначеної ухвали слідчого судді від 29.03.2024 року.
Разом з тим, чинними нормами КПК України не передбачено повторного звернення слідчого з аналогічним клопотанням до слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів.
Також відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів за участю сторони кримінального провадження. Неявка без поважної причини сторони кримінального провадження, якою подане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, свідчить про фактичне непідтримання поданого клопотання та наведених обставин, що має оцінюватися як підстава для відмови в задоволенні клопотання.
Однак, слідчий в порушення вимог КПК України повторно звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, при цьому, у судове засідання не з"явився, тим самим, не обґрунтував та не довів вимоги клопотання.
Отже, оскільки положеннями Кримінального процесуального кодексу України не передбачено можливості повторного розгляду аналогічного клопотання, а також можливості розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів у відсутність особи, яка таке клопотання заявила, тому неявку слідчого у судове засідання слідчий суддя розцінює як непідтримання свого клопотання. Тому з цих підстав у задоволенні клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів слід відмовити.
Керуючись статями 153, 160, 163, 164, 369, 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенніклопотання слідчого СВ ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 13 березня 2024 року, по кримінальному провадженню № 12024041750000291, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.02.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, погоджене прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120199061 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Ковтун Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні