ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
03 липня 2024 рокуЛьвівСправа № 380/17921/23 пров. № А/857/8053/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді:Запотічного І.І.,
суддів:Глушка І.В., Довгої О.І.,
при секретарі судового засідання:Пославському Д.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Громадської організації «Народна дія Львів» про приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2024 року у справі № 380/17921/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ТзОВ "Львівська Облспоживспілка" про визнання ухвали нечинною та протиправною,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд позовом до Львівської міської ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ТзОВ "Львівська облспоживспілка", та просила визнати протиправною та нечинною ухвалу Львівської міської ради № 2990 від 09.03.2023 Про затвердження детального плану території, обмеженою вул. Технічною, вул. Каменярів, вул. П. Дорошенка, вул. Бібліотечною.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2024 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду 29 квітня 2024 року відкрито апеляційне провадження у даній справі.
14 червня 2024 року від Громадської організації «Народна дія Львів» надійшла заява про приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2024 року у справі № 380/17921/23.
В обґрунтування поданої заяви заявник, зокрема, зазначає, що ОСОБА_1 є членом ГО «Народна дія Львів» з 2018 року, з часу винесення на громадське обговорення вищезгаданого проекту детального плану території. В обгрунтування порушення прав ГО «Народна дія Львів» та прав її членів, що проживають на вулицях, охоплених вказаним детальним планом території зазначають, що згідно Статуту ГО «Народна дія Львів», метою діяльності ГО є захист законних прав та інтересів її членів, членів територіальної громади мЛьвова, інших територіальних громад, прав людей та громадян, що звернулися за допомогою до ГО; збереження і захист об`єктів історико-культурної спадщини України, світової культурної та природної спадщини, у тому числі історичного середовища, об`єктів історико-культурної та природної спадщини Львова, захист її від пошкодження, руйнування, нецільового використання, запобігання загрозам через неефективне управління, дії чи бездіяльність органів влади, компетентних осіб, а також власників об`єктів історико-культурної та/чи природної спадщини, незалежно від форми власності; захист громадянських, культурних, екологічних, житлових, економічних, соціальних та інших прав у всіх формах і проявах, не заборонених законодавством. Вважає, що Львівська міська рада порушила публічне право кожного громадянина України, членів територіальної громади м.Львова, ГО «Народна дія Львів» загалом та конкретних членів їхньої громадської організації на збереження культурної спадщини.
В судовому засіданні представник заявника вимоги заяви підтримав, просив таку задовольнити.
Представник апелянта в судовому засіданні вимоги заяви підтримала, просила таку задовольнити.
В судовому засіданні представники відповідача та третьої особи просили заяву залишити без задоволення, зазначивши при цьому, що не отримували вказаної заяви від заявника. Крім цього вказали, що рішення суду жодним чином не впливає на права та обов`язки ГО «Народна дія Львів».
Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши наявні в справі матеріали в сукупності, колегія суддів дійшла переконання про відсутність підстав для задовлення заяви ГО «Народна дія Львів» про приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_1 виходячи з наступних підстав.
Відповідно дост.302 КАС Україниучасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, у будь-який час до початку апеляційного розгляду мають право приєднатися до апеляційної скарги, підтримавши її вимоги.
До заяви про приєднання до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також докази надсилання (направлення) копії заяви іншим учасникам справи. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положеньстатті 44цього Кодексу.
У заяві про приєднання до апеляційної скарги може міститися клопотання особи про розгляд справи за її участі. За відсутності такого клопотання вважається, що особа не бажає брати участі у судовому засіданні суду апеляційної інстанції.
Зміст положеньстатті 302 КАС Українидає підстави для висновку, що можливість приєднання до апеляційної скарги, поданої іншою особою, передбачена для двох категорій осіб, а саме: (1) для учасника справи, який брав участь у справі на стороні заявника апеляційної скарги; (2) для особи, яка участі у справі не брала, але оскаржуваним рішенням суд першої інстанції вирішив питання про її права, інтереси та/або обов`язки.
Приєднання до апеляційної скарги - це вияв позиції особи, яка бере участь у справі (чи іншої особи, якщо суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов`язки), стосовно підтримки повністю або частково змісту (обґрунтування) та вимог апеляційної скарги, яку подала інша особа.
Відтак, приєднання до апеляційної скарги - це також допоміжний інститут для осіб, які погоджуються з доводами апеляційної скарги і бажають їх підтриматиу наведеному в апеляційній скарзі обсязі.
Межі перегляду справи в суді апеляційної інстанції визначаються наведеними в апеляційній скарзі доводами, незалежно від наявності заяви про приєднання до апеляційної скарги та доданих до неї доказів (аналогічна правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 04.03.2021 у справі № 922/601/20).
За приписами процесуального законодавства судове рішення, оскаржуване особою, яка не брала участі у справі, повинно безпосередньо стосуватися прав та обов`язків цієї особи, що випливають із сформульованого у пункті 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободположення про право кожного на справедливий судовий розгляд при визначенні його цивільних прав і обов`язків.
Вирішуючи заяву про приєднання до апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що громадська організація Народна дія Львів не обґрунтувала яким чином рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки громадської організації Народна дія Львів, а тому в задоволенні такої заяви слід відмовити.
Керуючись статтями 302, 321, 325, 329 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Громадської організації «Народна дія Львів» про приєднання до апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2024 року у справі № 380/17921/23 відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І. І. Запотічний судді І. В. Глушко О. І. Довга Повний текст ухвали складено 05.07.2024
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120211546 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Запотічний Ігор Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні