Справа № 420/14450/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" до Головного управління ДПС у Волинській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень,
встановив:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Волинській області № 8500319/03764353 від 27.03.2023 р. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 1 від 10.11.2022 р. датою її подання;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Волинській області № 8500320/03764353 від 27.03.2023 р. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 2 від 14.11.2022 р. датою її подання;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Волинській області № 8500321/03764353 від 27.03.2023 р. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 3 від 14.11.2022 р. датою її подання;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Волинській області № 8500322/03764353 від 27.03.2023 р. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 4 від 14.11.2022 р. датою її подання.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 02.11.2022 р. між позивачем (Продавець) та ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу № 02/11/2022, за умовами якого продавець зобов`язується передати у власність покупця сільськогосподарську продукцію - соняшник у кількості 7000 т на загальну суму 105000000 грн. з ПДВ. На виконання умов договору СТОВ Агрофірма "Україна" поставило ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" соняшник згідно видаткових накладних від 10.11.2022 р. № 17 у кількості 2500 т на загальну суму 37500000 з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 14 у кількості 2318,519 т на загальну суму 34778865 грн. з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 15 у кількості 1450 т на загальну суму 21750000 грн. з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 16 у кількості 731,409 т на загальну суму 10971135 грн. з ПДВ. За фактом поставки соняшника позивачем сформовано податкові накладні від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4, які направлені на реєстрації в ЄРПН. Згідно квитанцій податкові накладні прийнято, але реєстрацію зупинено з таких підстав: коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1206, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. У зв`язку із зупиненням реєстрації податкових накладних, СТОВ Агрофірма "Україна" 22.03.2023 р. подало повідомлення № 1 про надання пояснень та копії документів, що підтверджують інформацію, зазначену в податкових накладних. Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації ПН/PK в ЄРПН прийнято рішення від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353 про відмову в реєстрації вищевказаних податкових накладних в ЄРПН у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Вважає такі рішення протиправними, оскільки СТОВ Агрофірма "Україна" надано до контролюючого органу повний пакет документів, який підтверджує здійснення господарських операцій, якому комісією не надано належної оцінки. Крім того, у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено які конкретно документи необхідно надати комісії для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, а у рішеннях про відмову в реєстрації податкових накладних не конкретизовано, які саме документи складено з порушенням законодавства і в чому ці порушення полягають.
Ухвалою від 15.05.2024 р. позовну заяву позовну заяву залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк на усунення недоліків.
У встановлений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви і ухвалою від 23.05.2024 р. визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду, поновлено позивачу строк звернення до суду, відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п`ятнадцятиденний строк для подані відзиву на позовну заяву.
11.06.2024 р. від відповідачів надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що позивачем надано на реєстрацію податкові накладні від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4, реєстрацію яких було зупинено відповідно до п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4, вказано "коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1206, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій". На виконання п.11 Порядку № 1165 та у відповідності до п.4 Порядку № 520, позивач надав пояснення та копії документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено. За результатами розгляду вказаних документів комісією прийнято рішення від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353 про відмову у реєстрації цих податкових накладних в ЄРПН у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Також зазначена додаткова інформація: товаро-супроводжуючі документи оформлені неналежним чином (відсутні підписи приймаючої сторони), не підтвердження операцій із перевезення. Зокрема, у наданих товарно-транспортних накладних у графі "прийняв (відповідальна особа вантажаодержувачів)" відсутні підписи, ПІБ та посада відповідальної особи, що прийняла вантаж. Зазначені реквізити є обов`язковими для ТТН, оскільки дають змогу встановити той факт, що перевезення дійсно відбулось, а товар, що перевозився, був прийнятий замовником. Крім того, надані видаткові накладні оформлені неналежним чином, а саме відсутні підписи ТОВ "ПРОМЕТЕЙ-ТОП". Також позивачем не надано підтверджуючих документів щодо придбання у ТОВ "МИНЕРАЛИС" посівного матеріалу. Згідно журналу обліку таблиць даних платників податку ІКС "Податковий блок" станом на дату подання податкової накладної від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 о. № 2, № 3, № 4 на реєстрацію у СТОВ Агрофірма "Україна" відсутні враховані (діючі) рішення про врахування таблиці даних платника податку на додану вартість. Враховуючи викладене, відсутні підстави для визнання протиправними та скасування оскаржуваних рішень.
Ухвалою від 13.06.2024 р. відмовлено в задоволенні клопотання відповідача-1 про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
14.06.2024 р. від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій вказує на безпідставність викладених у ній обставин, оскільки згідно листа ДПС від 29.03.2023 р. № 525/ЗПІ/99-00-21-03-02-10 ТТН не може бути використана як документ, що містить інформацію для визначення об`єкта оподаткування ПДВ. ТТН є доказом факту перевезення (переміщення) товару, тому вона є обов`язковою при оподаткуванні операцій, пов`язаних з перевезенням, однак факт передавання товару та набуття права власності на нього має підтверджуватись видатковою накладною. Комісії надавалися видаткові накладні, які і підтверджують поставку товару. Доводи відповідача про ненадання документів щодо придбання товару у ТОВ "МИНЕРАЛИС" є безпідставними, оскільки комісії було надано договір поставки від 01.08.2020 р. № 01081/2020, видаткові накладні від 16.02.2022 р. № 738, від 01.04.2022 р. № 1428, від 14.03.2022 р. № 548, від 15.06.2022 р. № 1240, які підтверджують придбання посівного матеріалу. Також не погоджується з твердженнями про відсутність врахованої таблиці даних платника податку, так як 21.03.2023 р. позивачем подано відповідачу-1 таблицю даних платника податку на додану вартість № 9056081830 і 24.03.2023 р. відповідачем-1 прийнято рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість № 8492265/03764353, яким враховано таблицю даних платника податку на додану вартість. Таким чином, відповідачами не надано жодних доказів на підтвердження правомірності складання оскаржуваних рішень.
Ухвалою від 05.07.2024 р. відмовлено в задоволенні клопотань представника відповідачів про залишення позовної заяви без розгляду.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 02.11.2022 р. між СТОВ Агрофірма "Україна" (Продавець) та ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" укладено договір купівлі-продажу № 02/11/2022, відповідно до якого Продавець зобов`язується передати у власність Покупцю сільськогосподарську продукцію - соняшник у кількості 7000 т на загальну суму 105000000 грн. (п.п.1.1, 1.2 договору).
Пунктами 2.1 - 2.4 договору передбачено, що Товар поставляється на умовах ЕХW (склад Продавця) згідно до вимог Міжнародних правил щодо тлумачення термінів "Інкотермс" (2010). Право власності на Товар виникає у Покупця з моменту підписання ним оформленої належним чином видаткової накладної. Строк поставки Товару - до 31 грудня 2022 року. Після закінчення терміну поставки, Продавець не звільняється від обов`язку поставити Товар на суму отриманої передплати. Для підтвердження поставки Продавцем надаються наступні документи: рахунок на 100 % вартості Товару, що поставляється за Договором із зазначенням кількості Товару, ціни без ПДВ, загальної суми без ПДВ, суми ПДВ, всього до сплати; видаткова накладна, виписана на 100 % Товару у відповідності до діючого законодавства України.
Покупець здійснює оплату Товару шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Продавця на підставі рахунку в строк до 31 грудня 2022 року включно (п.3.1 договору).
На виконання умов даного поговору позивачем було поставлено ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" соняшник згідно видаткових накладних від 10.11.2022 р. № 17 у кількості 2500 т на загальну суму 37500000 з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 14 у кількості 2318,519 т на загальну суму 34778865 грн. з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 15 у кількості 1450 т на загальну суму 21750000 грн. з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 16 у кількості 731,409 т на загальну суму 10971135 грн. з ПДВ.
За фактом поставки товару позивачем складено податкові накладні від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4, які направлено контролюючому органу для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.11.2022 р. № 9256768106, № 9256766382, № 9256767548, № 925678940 вказані податкові накладні прийнято, однак їх реєстрацію зупинено та зазначено: "коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1206, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D" = 6.5050%, "P" = 0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".
22.03.2023 р. позивач направив відповідачу повідомлення № 1 про надання пояснень та копії документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, зокрема: штатний розпис від 01.10.2022 р., документи щодо оподаткування заробітної плати працівників за 4 квартал 2022 року, договори складського зберігання від 01.08.2022 р. № 55/Я, від 06.07.2022 р. № 194/О, від 07.07.2022 р. № 397/П, договір оренди сільськогосподарської техніки від 23.09.2022 р. № 2309/2022, звіт про посівні площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду у 2022 році за формою № 29-сг, звіт про реалізацію продукції сільського господарства за 2022 рік за формою № 21-заг, звіт про посівні площі сільськогосподарських культур за формою № 4-сг від 10.06.2022 р., повідомлення про об`єкти оподаткування, або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП від 05.01.2022 р., від 31.01.2023 р., довідку платника єдиного податку четвертої групи за 2022 рік від 08.07.2022 р. № 335/6/14-29-18-04-01, відомості про наявність земельних ділянок (Додаток № 1 до Податкової декларації), акт надання послуг від 26.09.2022 р. № 74, договір оренди транспортних засобів від 03.01.2020 р. № 03-01-1, договір поставки від 01.08.2020 р. № 01081/2020, видаткову накладну від 16.02.2022 р. № 738, договір поставки нафтопродуктів від 25.04.2022 р. № 15 з видатковою накладною від 10.05.2022 р. № 52 та товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 10.05.2022 р. № 10052, договір поставки нафтопродуктів від 28.10.2022 р. № 0104-28/10-1 з видатковою накладною від 03.11.2022 р. № 221 та товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 03.11.2022 р. № 96111163, видаткові накладні від 10.11.2022 р. № 17, від 14.11.2022 р. № 16, складську квитанцію на зерно від 14.11.2022 р. № 611, видаткову накладну від 14.11.2022 р. № 14, складську квитанцію на зерно від 14.11.2022 р. № 930, видаткову накладну від 14.11.2022 р. № 15, складську квитанцію на зерно від 14.11.2022 р. № 195, товарно-транспортні накладні від 11.11.2022 р. № 72, № 73, № 74, № 75, № 76, № 77, № 78, № 79, № 80, № 81, № 82, № 83, № 84, від 10.11.2022 р. № 18, № 19, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, договір купівлі-продажу від 02.11.2022 р. № 02/11/2022, товарно-транспортні накладні від 10.11.2022 р. № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 7, № 28, № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14, № 15, № 16, № 17, № 39, № 40, № 41, № 42, № 71, № 70, № 69, № 68, № 67, № 66, № 65, № 64, № 63, № 62, № 61, № 60, № 59, № 58, № 57, № 56, № 55, № 54, № 53, № 52, № 51, № 50, № 49, № 48, № 47, № 46, № 45, № 44, складську квитанцію на зерно від 14.11.2022 р. № 611, товарно-транспортні накладні від 11.11.2022 р. № 85, № 86, № 87, № 88, № 89, № 90, № 91, № 92, № 93, № 94, № 95, № 96, № 97, № 98, № 99, № 100, № 101, № 102, № 103, № 104, № 105, оборотно-сальдову відомість по рахунку № 26 за період з 01.01.2023 р. по 17.03.2023 р., звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 грудня 2022 року за формою №37-сг, платіжні інструкції від 23.01.2023 р. № 5993, № 5996, від 24.01.2024 р. № 5994, № 6040, договір щодо придбання посівного матеріалу зі специфікацією від 01.03.2020 р. № 01-03/20, видаткові накладні від 01.04.2022 р. № 1428, від 14.03.2022 р. № 548, від 15.06.2022 р. № 1240, реєстри приймання зерна вагарем від 24.09.2022 р. № 17, від 25.09.2022 р. № 18, від 26.09.2022 р. № 19, від 27.09.2022 р. № 20, від 29.09.2022 р. № 21, від 30.09.2022 р. № 22, від 01.10.2022 р. № 23, від 03.10.2022 р. № 24, від 04.10.2022 р. № 25, від 05.10.2022 р. № 26, від 06.10.2022 р. № 27, від 07.10.2022 р. № 28, від 08.10.2022 р. № 29, від 09.10.2022 р. № 30, від 10.10.2022 р. № 31, від 11.10.2022 р. № 32, від 12.10.2022 р. № 33, від 28.08.2022 р. № 1, від 29.08.2022 р. № 2, від 30.08.2022 р. № 3, від 31.08.2022 р. № 4, від 01.09.2022 р. № 5, від 02.09.2022 р. № 6, від 03.09.2022 р. № 7, від 05.09.2022 р. № 8, від 06.09.2022 р. № 9, від 07.09.2022 р. № 10, від 08.09.2022 р. № 11, від 09.09.2022 р. № 12, від 19.09.2022 р. № 13, від 21.09.2022 р. № 14, від 22.09.2022 р. № 15, від 23.09.2022 р. № 16, товарно-транспортні накладні від 28.08.2022 р. № 723147, від 29.08.2022 р. № 723149, № 723103, № 723148, № 723150, № 723102, № 723104, № 723105, № 723106, № 723108, № 723107, від 31.08.2022 р. № 723114, від 30.08.2022 р. № 723115, № 723116, № 723113, № 723112, № 723110, № 723109, № 723111, від 31.08.2022 р. № 723117, № 723118, № 723119, № 723120, № 723122, № 723076, № 723077, № 723078, № 723079, № 723080, від 01.09.2022 р. № 723089, № 723088, № 723087, № 723085, № 723086, № 723082, № 723084, № 723081, від 02.09.2022 р. № 723097, № 723098, № 723099, від 02.09.2022 р. № 824151, № 723094, № 723093, № 723091, № 723090, № 824152, від 05.09.2022 р. № 824154, № 824153, № 824155, № 824156, № 824157, № 824158, № 824161, № 824162, № 824160, № 824163, № 824164, від 06.09.2022 р. № 824165, № 824166, № 824167, № 824168, від 07.09.2022 р. № 824129, № 824128, № 824169, від 08.09.2022 р. № 824134, від 09.09.2022 р. № 824136, від 26.09.2022 р. № 824107, № 824111, від 29.09.2022 р. № 824119, № 824120, від 07.10.2022 р. № 824060, № 824056, № 824058, від 08.10.2022 р. № 824050, № 824064, № 824070, № 824066, № 824067, № 824068, від 09.10.2022 р. № 824074, № 824073, № 823977, № 823976, від 12.10.2022 р. № 824031, від 07.09.2022 р. № 824127, № 824173, від 08.09.2022 р. № 824133, № 824131, № 824132, від 09.09.2022 р. № 824135, № 824139, № 824137, № 824140, від 19.09.2022 р. № 824143, від 21.09.2022 р. № 824146, № 824144, № 824145, від 22.09.2022 р. № 824147, № 824176, № 824177, № 824178, № 824179, № 824148, від 23.09.2022 р. № 824180, № 824181, № 824182, № 824186, від № 824190, від 24.09.2022 р. № 824191, № 824196, № 824192, № 824197, від 25.09.2022 р. № 824198, № 824199, № 824200, № 824103, № 824106, № 824101, від 26.09.2022 р. № 824109, № 824108, № 824110, № 824113, від 25.09.2022 р. № 824104, від 26.09.2022 р. № 824115, № 824116, № 824114, від 10.10.2022 р. № 823982, № 823984, № 823983, № 823985, № 823978, № 823981, № 823980, від 11.10.2022 р. № 823991, № 823992, № 824027, № 824000, № 823990, № 823995, № 823994, № 823993, від 02.09.2022 р. № 723096, від 07.09.2022 р. № 824130, 09.09.2022 р. № 824141, від 23.09.2022 р. № 824187, № 82418, № 824185, від 24.09.2022 р. № 824193, № 824194, № 824195, від 25.09.2022 р. № 824102, від 26.09.2022 р. № 824112, від 29.09.2022 р. № 824122, № 824121, від 30.09.2022 р. № 824123, № 824082, № 824080, № 824078, від 01.10.2022 р. № 824085, № 824087, від 30.09.2022 р. № 824079, № 824076, від 03.10.2022 р. № 824089, № 824090, № 824092, № 824093, № 824088, № 824095, від 04.10.2022 р. № 824097, № 824096, № 824026, від 05.10.2022 р. № 824035, № 824037, № 824038, № 824036, №824039, № 824032, № 824034, № 824033, № 824042, від 06.10.2022 р. № 824047, № 824040, № 824048, № 824044, від 07.10.2022 р. № 824059, № 824043, № 824061, № 824055, № 824053, № 824057, від 08.10.2022 р. № 824062, № 824063, № 824069, № 824071, від 09.10.2022 р. № 824072, № 824075, від 10.10.2022 р. № 823986, № 823988, № 823989, № 823987, від 11.10.2022 р. № 823999, № 823996, № 823998, № 824029, листи елеваторам про переформлення соняшнику від 14.11.2022 р. № 1402/11-22, № 1401/11-22, № 14/11-22; довіреності на переоформлення соняшнику від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4, рахунок на оплату від 14.11.2022 р. № 15, видаткову накладну від 14.11.2022 р. № 14, рахунки на оплату від 14.11.2022 р. № 15, № 16, № 17, видаткову накладну від 14.11.2022 р. № 16, складські квитанції від 16.11.2022 р. № 930, № 195, від 14.11.2022 р. № 611 від 14.11.2022 року, рахунок на оплату від 10.11.2022 р. № 18, видаткову накладну від 10.11.2022 р. № 17, виписку за формою № 37 від елеваторів щодо залишків продукції.
Рішеннями від 27.03.2024 р. комісії Головного управління ДПС у Волинській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353 відмовлено у реєстрації податкових накладних від від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 у зв`язку з наданням платником податків документів, складених із порушенням законодавства.
Позивачем оскаржено дані рішення до ДПС України, рішеннями якої від 13.04.2023 р. № 34737/03764353/2, від 14.04.2023 р. № 35247/03764353/2, № 35307/03764353/2, № 35301/03764353/2 скарги залишено без задоволення.
Вважаючи дані рішення контролюючого органу протиправними, позивач звернувся з позовною заявою до суду про їх скасування.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України.
Згідно пп."а", "б" п.185.1 ст.185 ПК України об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми п.187.1 ст.187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 ПК України).
Відповідно до п.201.1 ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно п.201.7 ст.201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Пунктом 201.10 ст.201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 20.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 13 Порядку № 1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи наведені у п.201.16 ст.201 ПК України, згідно з яким реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 (далі - Порядок № 1165 в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно пунктів 7, 10, 11 Порядку № 1165 у разі, коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Як встановлено судом, реєстрацію податкових накладних позивача від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 зупинено з тих підстав, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1206, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
У квитанціях від 30.11.2022 р. № 9256768106, № 9256766382, № 9256767548, № 925678940 запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Оцінюючи наведені в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних підстави контролюючого органу, суд зазначає, що у Додатку 3 до Порядку № 1165 визначено критерії ризиковості здійснення операцій. Зокрема, відповідно до п.1 Критеріїв відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі.
З урахуванням положень наведених норм, суд звертає увагу, що для встановлення наявності у господарській операції такої ознаки мають існувати визначені цим пунктом передумови, а також для підтвердження відповідності господарської операції вказаному критерію потрібно навести обґрунтований розрахунок за тим критерієм, якому відповідає платник податку, як це передбачено пунктом 11 Порядку № 1165.
Проте, контролюючим органом не наведено обґрунтування того, що обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі.
Тобто, у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних від 30.11.2022 р. № 9256768106, № 9256766382, № 9256767548, № 925678940 даних про розрахунковий показник критерію (їв) ризиковості здійснення операцій не наведено.
Крім того, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях та навести чіткий перелік документів, які необхідно надати.
В той же час надіслані позивачу квитанції містять вимогу щодо надання пояснень та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.
У постановах від 03.11.2021 р. у справі № 360/2460/20, від 29.06.2022 р. у справі № 380/5383/21, від 27.07.2022 р. у справі № 520/15348/2020, від 16.09.2022 р. у справі № 380/7736/21, від 25.11.2022 р. № 320/3484/21 Верховний Суд зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної до реєстрації в ЄРПН прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Суд вважає, що зупинення реєстрації податкових накладних без переліку документів, необхідних для прийняття рішення про їх реєстрацію в ЄРПН, не надало позивачу можливості надати достатній обсяг підтверджуючих документів.
Разом з тим, вживання податковим органом загального посилання на п.1 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, без здійснення відповідних розрахунків, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкових накладних, а не будь-яких на власний розсуд.
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 р. № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 р. за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку № 520 визначено, що перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).
За приписами пункту 9 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.
Відповідно до пункту 10 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 12 Порядку № 520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Судом встановлено, що позивачем надавалися до контролюючого органу відповідні пояснення та документи на підтвердження вказаної в податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 інформації.
Зокрема, податкові накладні від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 виписані у зв`язку з поставкою ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" соняшника згідно видаткових накладних від 10.11.2022 р. № 17 у кількості 2500 т на загальну суму 37500000 з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 14 у кількості 2318,519 т на загальну суму 34778865 грн. з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 15 у кількості 1450 т на загальну суму 21750000 грн. з ПДВ, від 14.11.2022 р. № 16 у кількості 731,409 т на загальну суму 10971135 грн. з ПДВ.
Тобто, документами, які підтверджують факт поставки товару є договір купівлі-продажу від 02.11.2022 р. № 02/11/2022, видаткові накладні від 10.11.2022 р. № 17, від 14.11.2022 р. № 14, № 15, № 16, рахунки на оплату від 10.11.2022 р. № 18, від 14.11.2022 р. № 15, № 16, № 17, платіжні інструкції від 24.01.2023 р. № 6040, № 5994, від 23.01.2023 р. № 5993, № 5996, оборотно-сальдова відомість по рахунку № 26 за період з 01.01.2023 р. по 17.03.2023 р., які надавалися на розгляд комісії.
Окрім цього, позивачем також було надано документи на підтвердження зберігання, перевезення соняшника, а саме: товарно-транспортні накладні від 10.11.2022 р. № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 7, № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14, № 15, № 16, № 17, № 18, № 19, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39, № 40, № 41, № 42, № 58, № 57, № 56, № 55, № 54, № 53, № 52, № 51, № 50, № 49, № 48, № 47, № 46, № 45, № 44, № 43, № 71, № 70, № 69, № 68, № 67, № 66, № 65, № 64, № 63, № 62, № 61, № 60, № 59, від 11.11.2022 р. № 72, № 73, № 74, № 75, № 76, № 77, № 78, № 79, № 80, № 81, № 82, № 83, № 84, № 85, № 86, № 87, № 88, № 89, № 90, № 91, № 92, № 93, № 94, № 95, № 96, № 97, № 98, № 99, № 100, № 101, № 102, № 103, № 104, № 105, від 28.08.2022 р. № 723147, від 29.08.2022 р. № 723149, № 723103, № 723148, № 723150, № 723102, № 723104, № 723105, № 723106, № 723108, № 723107, від 31.08.2022 р. № 723114, від 30.08.2022 р. № 723115, № 723116, № 723113, № 723112, № 723110, № 723109, № 723111, від 31.08.2022 р. № 723117, № 723118, № 723119, № 723120, № 723122, № 723076, № 723077, № 723078, № 723079, № 723080, від 01.09.2022 р. № 723089, № 723088, № 723087, № 723085, № 723086, № 723082, № 723084, № 723081, від 02.09.2022 р. № 723097, № 723098, № 723099, № 824151, № 723094, № 723093, № 723091, № 723090, № 824152, від 05.09.2022 р. № 824154, № 824153, № 824155, № 824156, № 824157, № 824158, № 824161, № 824162, № 824160, № 824163, № 824164, від 06.09.2022 р. № 824165, № 824166, № 824167, № 824168, від 07.09.2022 р. № 824129, № 824128, № 824169, від 08.09.2022 р. № 824134, від 09.09.2022 р. № 824136, від 26.09.2022 р. № 824107, № 824111, від 29.09.2022 р. № 824119, № 824120, від 07.10.2022 р. № 824060, № 824056, № 824058, від 08.10.2022 р. № 824050, № 824064, № 824070, № 824066, № 824067, № 824068, від 09.10.2022 р. № 824074, № 824073, № 823977, № 823976, від 12.10.2022 р. № 824031, від 07.09.2022 р. № 824127, № 824173, від 08.09.2022 р. № 824133, № 824131, № 824132, від 09.09.2022 р. № 824135, № 824139, № 824137, № 824140, від 19.09.2022 р. № 824143, від 21.09.2022 р. № 824146, № 824144, № 824145, від 22.09.2022 р. № 824147, № 824176, № 824177, № 824178, № 824179, № 824148, від 23.09.2022 р. № 824180, № 824181, № 824182, № 824186, від № 824190, від 24.09.2022 р. № 824191, № 824196, № 824192, № 824197, від 25.09.2022 р. № 824198, № 824199, № 824200, № 824103, № 824106, № 824101, від 26.09.2022 р. № 824109, № 824108, № 824110, № 824113, від 25.09.2022 р. № 824104, від 26.09.2022 р. № 824115, № 824116, № 824114, від 10.10.2022 р. № 823982, № 823984, № 823983, № 823985, № 823978, № 823981, № 823980, від 11.10.2022 р. № 823991, № 823992, № 824027, № 824000, № 823990, № 823995, № 823994, № 823993, від 02.09.2022 р. № 723096, від 07.09.2022 р. № 824130, 09.09.2022 р. № 824141, від 23.09.2022 р. № 824187, № 82418, № 824185, від 24.09.2022 р. № 824193, № 824194, № 824195, від 25.09.2022 р. № 824102, від 26.09.2022 р. № 824112, від 29.09.2022 р. № 824122, № 824121, від 30.09.2022 р. № 824123, № 824082, № 824080, № 824078, від 01.10.2022 р. № 824085, № 824087, від 30.09.2022 р. № 824079, № 824076, від 03.10.2022 р. № 824089, № 824090, № 824092, № 824093, № 824088, № 824095, від 04.10.2022 р. № 824097, № 824096, № 824026, від 05.10.2022 р. № 824035, № 824037, № 824038, № 824036, №824039, № 824032, № 824034, № 824033, № 824042, від 06.10.2022 р. № 824047, № 824040, № 824048, № 824044, від 07.10.2022 р. № 824059, № 824043, № 824061, № 824055, № 824053, № 824057, від 08.10.2022 р. № 824062, № 824063, № 824069, № 824071, від 09.10.2022 р. № 824072, № 824075, від 10.10.2022 р. № 823986, № 823988, № 823989, № 823987, від 11.10.2022 р. № 823999, № 823996, № 823998, № 824029, договори складського зберігання від 01.08.2022 р. № 55/Я, від 06.07.2022 р. № 194/О, від 07.07.2022 р. № 397/П, листи елеваторам про переформлення соняшнику від 14.11.2022 р. № 1402/11-22, № 1401/11-22, № 14/11-22, довіреності на переоформлення соняшнику від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4, складські квитанції на зерно від 14.11.2022 р. № 611, № 930, № 195, реєстри приймання зерна вагарем від 24.09.2022 р. № 17, від 25.09.2022 р. № 18, від 26.09.2022 р. № 19, від 27.09.2022 р. № 20, від 29.09.2022 р. № 21, від 30.09.2022 р. № 22, від 01.10.2022 р. № 23, від 03.10.2022 р. № 24, від 04.10.2022 р. № 25, від 05.10.2022 р. № 26, від 06.10.2022 р. № 27, від 07.10.2022 р. № 28, від 08.10.2022 р. № 29, від 09.10.2022 р. № 30, від 10.10.2022 р. № 31, від 11.10.2022 р. № 32, від 12.10.2022 р. № 33, від 28.08.2022 р. № 1, від 29.08.2022 р. № 2, від 30.08.2022 р. № 3, від 31.08.2022 р. № 4, від 01.09.2022 р. № 5, від 02.09.2022 р. № 6, від 03.09.2022 р. № 7, від 05.09.2022 р. № 8, від 06.09.2022 р. № 9, від 07.09.2022 р. № 10, від 08.09.2022 р. № 11, від 09.09.2022 р. № 12, від 19.09.2022 р. № 13, від 21.09.2022 р. № 14, від 22.09.2022 р. № 15, від 23.09.2022 р. № 16, виписку за формою № 37 від елеваторів щодо залишків продукції.
Також позивачем було надано на розгляд комісії документи на підтвердження наявності матеріально-технічної бази, трудових ресурсів, закупівлі посівного матеріали, посівних площ та зібраного урожаю, зокрема: штатний розпис від 01.10.2022 р., документи щодо оподаткування заробітної плати працівників за 4 квартал 2022 року, договір оренди сільськогосподарської техніки від 23.09.2022 р. № 2309/2022, звіт про посівні площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду у 2022 році за формою № 29-сг, звіт про реалізацію продукції сільського господарства за 2022 рік за формою № 21-заг, звіт про посівні площі сільськогосподарських культур за формою № 4-сг від 10.06.2022 р., повідомлення про об`єкти оподаткування, або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП від 05.01.2022 р., від 31.01.2023 р., довідку платника єдиного податку четвертої групи за 2022 рік від 08.07.2022 р. № 335/6/14-29-18-04-01, відомості про наявність земельних ділянок (Додаток № 1 до Податкової декларації), акт надання послуг від 26.09.2022 р. № 74, договір оренди транспортних засобів від 03.01.2020 р. № 03-01-1, договір поставки від 01.08.2020 р. № 01081/2020, видаткову накладну від 16.02.2022 р. № 738, договір поставки нафтопродуктів від 25.04.2022 р. № 15 з видатковою накладною від 10.05.2022 р. № 52 та товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 10.05.2022 р. № 10052, договір поставки нафтопродуктів від 28.10.2022 р. № 0104-28/10-1 з видатковою накладною від 03.11.2022 р. № 221 та товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 03.11.2022 р. № 96111163, звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 грудня 2022 року за формою № 37-сг, договір щодо придбання посівного матеріалу зі специфікацією від 01.03.2020 р. № 01-03/20, видаткові накладні від 01.04.2022 р. № 1428, від 14.03.2022 р. № 548, від 15.06.2022 р. № 1240,
У наданих документах відображено вид, обсяг та зміст господарської операції, інформація про яку вказана у податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4.
Надані позивачем первинні документи відповідають вимогам ст.ст.187, 198, 201 ПК України, ч.2 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність" та мають відповідну юридичну силу.
Зі змісту прийнятих комісією рішень від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353 слідує, що підставою для їх прийняття слугувало "надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства".
Однак, які саме документи подано з порушенням законодавства та в чому ці порушення полягають, у рішеннях про відмову в реєстрації податкових накладних не зазначено.
При цьому, жодних зауважень щодо повноти, достатності поданих документів на розгляд комісії, оскаржувані рішення не містить.
Посилання представника відповідачів у відзиві на те, що позивачем на розгляд комісії надано товарно-транспортні накладні, які не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки відсутні підписи елеваторів, суд не бере до уваги, оскільки по-перше, такі зауваження відсутні у рішеннях від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353, по-друге, податкові накладні від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 виписані за фактом поставки товару, а не у зв`язку з наданням послуг з перевезення, а тому у даному випадку документами, що підтверджують факт поставки товару є видаткові накладні від 10.11.2022 р. № 17, від 14.11.2022 р. № 14, № 15, № 16, внаслідок чого окремі недоліки товарно-транспортних накладних не свідчать про надання позивачем на підтвердження відображеної у податкових накладних інформації документів, які складені з порушенням законодавства.
Доводи представника відповідачів щодо відсутності у видаткових накладних підписів ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" не відповідають дійсності, оскільки з долучених до матеріалів справи видаткових накладних від 10.11.2022 р. № 17, від 14.11.2022 р. № 14, № 15, № 16 слідує, що у них наявний підпис представника ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП", скріплений печаткою підприємства. Видаткових накладних, які не містять підписів ТОВ "ПРОМЕТЕЙ ТОП" відповідачами до суду не наданою. Крім того, оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не містять відомостей про наявність недоліків видаткових накладних.
Стосовно доводів представника відповідача у відзиві про відсутність врахованої таблиці даних платника податку суд зауважує, що 21.03.2023 р. позивачем подано відповідачу-1 таблицю даних платника податку на додану вартість № 9056081830 і 24.03.2023 р. відповідачем-1 прийнято рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість № 8492265/03764353, яким враховано таблицю даних платника податку на додану вартість. Тобто, на час вирішення питання про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних контролюючим органом вже було прийнято рішення про врахування таблиці даних платника податку, в якій зазначено код УКТЗЕД 120600 "Соняшник".
Твердження представника відповідача у відзиві про те, що позивачем не надано документів на підтвердження придбання у ТОВ "МИНЕРАЛИС" посівного матеріалу, є безпідставними, так як, по-перше, комісія регіонального рівня такі документи у позивача не витребовувала; по-друге, підставою для відмови в реєстрації податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 згідно оскаржуваних рішень було "надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства", а не надання або часткове надання СТОВ Агрофірма "Україна" додаткових письмових пояснень та копій документів, про що свідчать відповідні відмітки у рішеннях від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353. Окрім цього, СТОВ Агрофірма "Україна" надавала на розгляд комісії документи щодо придбання товару у ТОВ "МИНЕРАЛИС", зокрема, договір поставки від 01.08.2020 р. № 01081/2020, видаткові накладні від 16.02.2022 р. № 738, від 01.04.2022 р. № 1428, від 14.03.2022 р. № 548, від 15.06.2022 р. № 1240, які підтверджують придбання посівного матеріалу.
Вказуючи у відзиві інші підстави для відмови у реєстрації податкових накладних, ніж ті, які зазначено у оскаржуваних рішеннях, контролюючий орган фактично намагається здійснити перекваліфікацію оскаржуваних рішень. В той же час зміна кваліфікації підстави прийняття рішення, як акту індивідуальної дії, суб`єктом владних повноважень в судових процедурах є неприйнятною з огляду на принцип правової визначеності, який притаманний як судовим рішенням, так і рішенням суб`єкта владних повноважень. В іншому випадку це вже будуть інші правопорушення за інших підстав, а запровадження позиції зміни підстав прийняття рішень після їх прийняття, як способу реалізації владних управлінських функцій, призведе до свавілля суб`єктів владних повноважень
При цьому, суд зауважує, що відповідно до пунктів 9, 10 Порядку № 520 прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної з підстави "ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів..." можливе лише тоді, коли контролюючим органом було направлено платнику податку повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження зазначеної у податковій накладній інформації, а платник податку таких пояснень та копій документів не надав або надав не в повному обсязі.
Між тим, у даному випадку комісія такого повідомлення з переліком документів, які необхідно додатково надати, СТОВ Агрофірма "Україна" не направляла, а прийняла оскаржувані рішення на підставі направлених позивачем повідомлень про надання пояснень та копій документів на виконання квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4.
При юридичній оцінці рішень про відмову в реєстрації податкових накладних суд також враховує, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не було зазначено перелік документів, необхідних для їх реєстрації. З врахуванням цієї обставини невідповідність вимог контролюючого органу в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних щодо надання документів правовій визначеності виключала для контролюючого органу можливість прийняття негативного для позивача рішення з підстав невиконання ним вимог.
Можливість виконання платником податків обов`язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком № 520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.
Суд звертає увагу, що загальними вимогами, яким повинен відповідати акт індивідуальної дії, як акт правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість. В разі не зазначення в індивідуальному акті підстав його прийняття (фактичних і юридичних), чітких та зрозумілих мотивів його прийняття такий акт не може вважатися правомірним.
З огляду на неконкретність вимог контролюючого органу щодо надання документів, рішення про відмову в реєстрації податкової накладної не відповідають критерію обґрунтованості.
Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 05.01.2021 р. у справі № 640/11321/20, від 05.01.2021 р. у справі № 640/10988/20, від 16.04.2019 р. у справі № 826/10649/17, від 28.10.2019 р. у справі № 640/983/19.
У постановах від 12.11.2019 р. у справі № 816/2183/18, від 21.05.2019 р. у справі № 0940/1240/18, від 18.02.2020 р. у справі № 360/1776/19, від 27.04.2020 р. у справі № 360/1050/19, від 18.06.2020 р. у справі № 824/245/19-а Верховний Суд наголошував на тому, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Одночасно, у межах спірних правовідносин, суд звертає увагу на той факт, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.
Предметом розгляду, у даному випадку, є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.
У свою чергу, при реєстрації податкової накладної фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. А тому, суд за результатами розгляду справи не робить висновків щодо реальності операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкової накладної.
При цьому, суд зазначає, що здійснення моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення такого моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок, як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.
Таким чином, зважаючи на те, що контролюючим органом не зазначено які саме документи подано з порушенням законодавства та в чому ці порушення полягають, то комісія регіонального рівня не мала правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 з тих підстав, які вказані у рішеннях.
У даному випадку, під час розгляду справи відповідачі, як суб`єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не навели обґрунтованих мотивів прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача у частині визнання протиправними та скасування рішень від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353, № 8500320/03764353, № 8500321/03764353, № 8500322/03764353 про відмову в реєстрації податкових накладних від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 в ЄРПН.
Стосовно позовних вимог СТОВ Агрофірма "Україна" в частині зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні від 10.11.2022 р. № 1, від 14.11.2022 р. № 2, № 3, № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
За приписами пп.14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
У відповідності до п.п.2, 10 ч.2 ст.245 КАС України суд в порядку адміністративного судочинства може визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт чи окремі його положення, а також прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Зважаючи на наявність у матеріалах справи передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані комісії регіонального рівня (з врахуванням підстав для відмови у реєстрації, зазначених комісією), остання не мала правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.
Згідно пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Отже, законодавством не передбачено іншого належного способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах, ніж зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, у зв`язку з чим наявна обґрунтованість заявленого позивачем способу захисту права, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.
Аналогічна правова позиція з цього питання викладена в постанові Верховного Суду від 03.11.2021 р. у справі № 360/2460/20.
Крім того, статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права.
Відтак, покладання на ДПС України обов`язку зареєструвати податкову накладну не вважатиметься втручанням у її дискреційні повноваження.
Зазначене також узгоджується з передбаченим пунктом 1 статті 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод правом особи на доступ до суду, що, зокрема, включає такий аспект, як право на розгляд справи судом із "повною юрисдикцією", тобто судом, що має достатні та ефективні повноваження щодо: повторної (після адміністративного органу) оцінки доказів; встановлення обставин, які були підставою для прийняття оскарженого адміністративного рішення; належного поновлення прав особи за результатами розгляду справи по суті (п.70 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Обермайєр проти Австрії" (Obarmeier v. Austria) від 28 червня 1990 року (заява № 11761/85); п.155 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гранд Стівенс та інші проти Італії" (GrandeStevensandOthers v. Italy) від 4 березня 2014 року (заява № 18640/10).
Згідно ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Частиною 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Відповідачі належними та допустимими доказами не довели правомірність оскаржуваного рішення, а тому позовні вимоги СТОВ Агрофірма "Україна" підлягають задоволенню в повному обсязі.
Приписами ч.1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог СТОВ Агрофірма "Україна", то сплачений позивачем судовий збір у сумі 12112 грн. підлягає стягненню на його користь з Головного управління ДПС у Волинській області за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" (65009, м.Одеса, вул.Сонячна, буд.5, офіс 908, код ЄДРПОУ 03764353) до Головного управління ДПС у Волинській області (43027, м.Луцьк, Київський майдан, буд.4, код ЄДРПОУ 44106679), Державної податкової служби України (04655, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.03.2023 р. № 8500319/03764353.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04655, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" від 10.11.2022 р. № 1 датою її подання на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.03.2023 р. № 8500320/03764353.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04655, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" від 14.11.2022 р. № 2 датою її подання на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.03.2023 р. № 8500321/03764353.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04655, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" від 14.11.2022 р. № 3 датою її подання на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Волинській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 27.03.2023 р. № 8500322/03764353.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04655, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" від 14.11.2022 р. № 4 датою її подання на реєстрацію.
Стягнути з Головного управління ДПС у Волинській області (43027, м.Луцьк, Київський майдан, буд.4, код ЄДРПОУ 44106679) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Україна" (65009, м.Одеса, вул.Сонячна, буд.5, офіс 908, код ЄДРПОУ 03764353) судовий збір у сумі 12112 (дванадцять тисяч сто дванадцять) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І.Бездрабко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 08.07.2024 |
Номер документу | 120212864 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.