КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №133/2493/20
Провадження №1-кп/133/9/24
У Х В А Л А
26.06.24
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні питання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_4 в межах обвинувального акта у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12019020170000099 від 12.12.2019 та №12019020170000572від 14.07.2020 щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.289КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом).
Прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на шістдесят днів, посилаючись на те, що термін дії запобіжного заходу спливає, підстави для зміни запобіжного заходу відсутні, а ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, не відпали.
Вказане клопотання прокурор мотивував тим, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої, обвинувачується у вчиненні злочину повторно, не одружений, проживає у житлі, в якому незареєстрований і яке йому не належить, не володіє нерухомим майном, не має дітей на утриманні, а отже, може без зайвих труднощів покинути теперішнє місце проживання та, перебуваючи на свободі, переховуватися від суду, особливо зважаючи на загрозу покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років та наявність у нього непогашеної судимості за вчинення особливо тяжкого умисного злочину, а тому є підстави вважати, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти вказаним ризикам.
Крім того, зважаючи на те, що ОСОБА_4 не працює, а здобуті докази вказують на вчинення злочинів з корисливих мотивів, зауважила, що існує ризик того, що ОСОБА_4 може вчиняти інші кримінальні правопорушення.
Також вказував на наявність ризику знищення, схову або спотворення ОСОБА_4 будь-яких із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки місцезнаходження 2-х автомобілів, у заволодінні яких обвинувачується ОСОБА_4 , не встановлене, що дозволяє йому незаконно впливати на предмет злочину.
Обвинувачений ОСОБА_4 заперечував проти клопотання.
Заслухавши думку учасників судового процесу, з`ясувавши обставини заявленого клопотання, суд приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо обвинуваченого ОСОБА_4 з огляду на таке.
ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, термін дії запобіжного заходу спливає.
Під час вирішення даного питання судом враховуються дані про особу обвинуваченого й підставою для продовження строку тримання під вартою ОСОБА_4 є наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, а саме ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні тяжких злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої, обвинувачується у вчиненні злочину повторно, а тому, розуміючи невідворотність покарання за їх вчинення, може переховуватись від суду.
Крім того, ОСОБА_4 не одружений, проживає у житлі, в якому незареєстрований і яке йому не належить, не володіє нерухомим майном, не має дітей на утриманні, не працює, а здобуті докази вказують на вчинення злочинів з корисливих мотивів, то існує ризик того, що, перебуваючи на волі, ОСОБА_4 може продовжити вчиняти інші злочини.
Також наявний ризик того, що ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь-які із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки місцезнаходження 2-х автомобілів, у заволодінні яких обвинувачується ОСОБА_4 , не встановлене, що дозволяє йому незаконно впливати на предмет злочину.
Статтею 177 КПК України визначено мету застосування запобіжного заходу.
На час подання клопотання прокурором розгляд кримінального провадження не закінчено та не зникли ризики, передбачені ст.177 КПК України, що виправдовує тримання обвинуваченого під вартою, а тому суд приходить до висновку про необхідність продовження обвинуваченому ОСОБА_4 строку тримання під вартою.
Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду від 12.08.2020 визначено заставу в розмірі 109850 (сто дев`ять тисяч вісімсот п`ятдесят) гривень, після внесення якої обвинувачений ОСОБА_4 звільняється з-під варти під заставу.
З урахуванням існуючих ризиків, тяжкості та характеру кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , суд не вбачає підстав для зменшення розміру визначеної застави.
Керуючись ст.ст. 183, 197, 199, 314, 315, 331 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 строк тримання під вартою на 60 днів, а саме з 26.06.2024 по 24.08.2024 включно.
Залишити без змін визначений ухвалою Вінницького міського суду від 12.08.2020 розмір застави у межах 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 109850 (сто дев`ять тисяч вісімсот п`ятдесят) гривень, з покладенням обов`язків, передбачених ст.194КПК України, а саме: прибувати на виклики до суду за першою вимогою; не відлучатись з населеного пункту, де проживає обвинувачений, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; утриматись від спілкування із свідками та потерпілими у даному кримінальному провадженні.
Застава може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок: код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26286152; банк отримувача ДКСУ, м. Київ, код банку отримувача (МФО) 820172; рахунок отримувача (IBAN) НОМЕР_1 , призначення платежу: застава, номер та дата ухвали суду, кримінальне провадження, прізвище, ім`я, по батькові платника застави.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному у відповідній ухвалі, протягом її дії.
Строк дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, визначити до 24.08.2024.
У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Копію ухвали негайно вручити обвинуваченому.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів до Вінницького апеляційного суду.
Повний текстухвали будепроголошено 28.06.2024 о 13 год. 00 хв.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2024 |
Оприлюднено | 09.07.2024 |
Номер документу | 120223541 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Кучерук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні