ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.07.2024м. ДніпроСправа № 904/1778/24
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мельниченко І.Ф. розглянув спір
за позовом Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальнісью "Мега-дизайн торговий дім", м. Павлоград, Дніпропетровська область
про стягнення заборгованості в сумі 48 829,48 грн.
Без участі представників сторін.
СУТЬ СПОРУ:
Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення 45 442,44 грн., що складають суму заборгованості за договором про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії № 0341-05032 від 01.01.2019 за загальний період з березня 2022 по березень 2024; 2 194,03 грн. - інфляції грошових коштів та 1 193,01 грн. - річних.
Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем взятих на себе договірних зобов`язань в частині оплати наданих послуг за відпущену реактивну електричну енергію.
У межах визначеного законом строку, сторонам була надана можливість скористатись своїми правами на подання заяв по суті справи з документальним обґрунтуванням.
Відповідач відзив на позов не надав.
Ухвалою від 29.04.2024 позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" залишено без руху у зв`язку з тим, що остання подана без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
02.05.2024 від позивача надійшла заява про усунення недоліків, у зв`язку з чим господарським судом відкрито провадження у справі № 904/1778/24, її розгляд вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами, про що постановлено ухвалу від 07.05.2024.
З приводу дотримання прав відповідача під час розгляду даної справи судом, слід зазначити таке.
Ухвала суду про відкриття провадження у справі була надіслана на адресу відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засобами поштового зв`язку 09.05.2024.
Конверт із вказаною вище ухвалою повернуто до суду відділенням поштового зв`язку з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
Відповідно до частини 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають електронного кабінету та яких неможливо сповістити за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає чи не перебуває.
Враховуючи наведене, оскільки відповідачем не повідомлено суд про зміну місцезнаходження та не забезпечено внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суд дійшов висновку, що неотримання відповідачем листа з ухвалою суду та повернення його до суду з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою" є наслідком свідомого діяння (бездіяльності) відповідача щодо його належного отримання, тобто, є власною волею відповідача.
За приписами пунктів 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітка про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали суду про відкриття провадження у справі.
У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з частинами 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою про відкриття провадження у справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак, не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
Судом враховано, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
З огляду на викладене та згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України справу розглянуто за наявними у справі матеріалами, а рішення підписано без його проголошення.
За результатом дослідження матеріалів справи, оцінки доказів у їх сукупності господарський суд, -
УСТАНОВИВ:
Предметом доказування у даній справі є обставини щодо неналежного виконання відповідачем умов договору про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії № 0341-05032 від 01.01.2019 в частині повного та своєчасного здійснення розрахунків за надані послуги за відпущену реактивну електричну енергію за загальний період з березня 2022 по березень 2024.
01.01.2019 Державним підприємством "Національна енергетична компанія "Укренерго", правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго", (далі - позивач у даній справі, власник мереж) та Товариством з обмеженою відповідальнісью "Мега-дизайн торговий дім" (далі - відповідач у даній справі, споживач) укладено договір про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії № 0341-05032 (далі - договір).
Відповідно до пункту 1.1. зазначеного вище договору власник мереж надає споживачу послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, а споживач здійснює оплату за надані на межі балансової належності електромереж послуги згідно з умовами цього договору та додатками до нього, що є його невід`ємними частинами.
Згідно з пунктом 2.2. договору споживач зобов`язується:
- виконувати умови цього договору;
- здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електромереж згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії (додаток 1 до цього Договору);
- забезпечувати безперешкодний доступ у робочий час уповноважених представників власника мереж до розрахункових вузлів обліку електричної енергії, що встановлені на об`єктах споживача;
- у разі припинення споживання електричної енергії внаслідок звільнення споживачем займаного об`єкта повідомляти про це власника мереж за 20 календарних днів та здійснити повний розрахунок згідно з умовами цього договору до дня звільнення об`єкта включно.
Пунктом 3.1. договору встановлено, що власник мереж має право:
- на отримання від споживача плати за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електромереж, визначеної відповідно до Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії, затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 06 лютого 2018 року №87, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2018 року за №392/31844 (далі - Методика обчислення плати);
- на доступ до розрахункових вузлів обліку електричної енергії, що встановлені на об`єктах споживача, для зняття показів, замірів потужності в години максимуму навантаження енергосистеми та для виконання інших робіт відповідно до цього договору.
Відповідно до пункту 4.1. договору вимірювання та облік активної та реактивної електричної енергії у споживача, струмоприймачі якого приєднані до електричних мереж власника мереж, здійснюється згідно з вимогами Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311, та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 (далі - ПРРЕЕ).
На підставі показів засобів вимірювальної техніки електричної енергії у терміни (строки), передбачені Графіком зняття показів засобів вимірювальної техніки електричної енергії (додаток 2 до цього Договору), споживачем та власником мереж оформлюються такі документи:
- акт про обсяг переданої споживачу електричної енергії;
- акт результатів замірів електричної потужності.
За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку значення показів надаються окремо за кожною точкою обліку.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що у разі встановлення розрахункових засобів вимірювальної техніки електричної енергії не на межі балансової належності електричних мереж власника мереж та споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів вимірювальної техніки, на величину обсягу розрахункових втрат електричної енергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів вимірювальної техніки. Розрахунки втрат електричної енергії в мережах споживача (додаток 3 до цього Договору) виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів.
Відповідно до пункту 4.4. договору розрахунковим вважається календарний місяць, для якого виконуються розрахунки обсягів перетікання реактивної електроенергії та обсяги споживання реактивної електроенергії по точках приєднання до електромереж власника мереж.
Згідно з пунктом 4.5. договору розрахунок плати за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електричних мереж здійснюється відповідно до Методики обчислення плати та оформлюється згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії.
У матеріалах справи міститься підписаний сторонами та скріплений печатками їх підприємств додаток № 1 до спірного договору (Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії), відповідно до пунктів 7, 8 якого перетікання реактивної електроенергії щодобово контролюється та узгоджується між власником мереж та споживачем залежно від технічного оснащення системи обліку, наявності чергового персоналу.
Датою оплати рахунку приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок власника мереж.
Термін оплати рахунків, зазначений на платіжному повідомленні, та не має перевищувати 5-ти операційних днів з дня отримання рахунку споживачем.
Відповідно до пункту 7.1. цей договір укладається строком на один рік, набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на кожен наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення строку одна із сторін не повідомить іншу про відмову від цього договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в інший термін (строк) за ініціативою будь-якої із сторін у порядку, встановленому чинним законодавством.
Виконуючи умови спірного договору позивачем у період з березня 2022 по березень 2024 було надано відповідачеві послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії на загальну суму 46 646,18 грн., що підтверджується залученими до матеріалів справи рахунками-фактурами № 0341-05032/04/04/2022 від 04.04.2022 (за березень 2022) на суму 1 459,31 грн., № 0341-05032/04/05/2022 від 04.05.2022 (за квітень 2022) на суму 1 650,43 грн., № 0341-05032/06/06/2022 від 06.06.2022 (за травень 2022) на /уму 1 661,54 грн., № 0341-05032/06/07/2022 від 06.07.2022 (за червень 2022) на суму 1 562,10 грн., № 0341-05032/05/08/2022 від 05.08.2022 (за липень 2022) на суму 1 593,05 грн., № 0341-05032/05/09/2022 від 05.09.2022 (за серпень 2022) на суму 1 691,28 грн., № 0341-05032/05/10/2022 від 05.10.2022 (за вересень 2022) на суму 1 241,32 грн., № 0341-05032/07/11/2022 від 07.11.2022 (за жовтень 2022) на суму 1 289,34 грн., № 0341-05032/07/12/2022 від 07.12.2022 (за листопад 2022) на суму 1 021,46 грн., № 0341-05032/06/01/2023 від 06.01.2023 (за грудень 2022) на суму 1 790,06 грн., № 0341-05032/06/02/2023 від 06.02.2023 (за січень 2023) на суму 1 626,66 грн., № Р-22-0001167 від 06.03.2023 (за лютий 2023) на суму 1 559,11 грн., № Р-22-0001280 від 06.04.2023 (за березень 2023) на суму 2 048,04 грн., № Р-0001392 від 05.05.2023 (за квітень 2023) на суму 2 095,37 грн., № Р-0001503 від 06.06.2023 (за травень 2023) на суму 1 844,32 грн., № Р-0001617 від 06.07.2023 (за червень 2023) на суму 1 843,19 грн.. № Р-0001752/0341-05032 від 07.08.2023 (за липень 2023) на суму 2 098,93 грн., № Р-0001854/0341-05032 від 07.09.2023 (за серпень 2023) на суму 2 331,42 грн., № Р-0001971/0341-05032 від 06.10.2023 (за вересень 2023) на суму 2 617,78 грн., № Р-0002090/0341-05032 від 07.11.2023 (за жовтень 2023) на суму 2 441,40 грн., № Р-0002211/0341-05032 від 07.12.2023 (за листопад 2023) на суму 2 560,10 грн., № Р-0002329/0341-05032 від 08.01.2024 (за грудень 2023) на суму 2 688,07 грн., № Р-0002451/0341-05032 від 07.02.2024 (за січень 2024) на суму 2 591,30 грн., № Р-0002570/0341-05032 від 07.03.2024 (за лютий 2024) на суму 771,96 грн. та № Р-0002690/0341-05032 від 08.04.2024 (за березень 2024) на суму 2 568,64 грн.
Вказані рахунки-фактури разом з актами здачі-приймання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії направлялись відповідачеві через систему електронного документообігу АСКОД.
Відповідач неналежним чином виконав взяті на себе договірні зобов`язання в частині оплати наданих послуг за відпущену реактивну електричну енергію, здійснивши розрахунки частково, в сумі 4 000,00 грн., відповідно до платіжної інструкції № с8693bfd6е від 03.05.2023.
Вказану оплату позивачем зараховано за рахунком-фактурою № 0341-05032/04/04/2022 від 04.04.2022 (за березень 2022), заборгованість за якою (з урахуванням заборгованості минулих періодів) склала загальну суму 4 255,57 грн. Таким чином, за вказаним рахунком-фактурою (за березень 2022) обліковується заборгованість на суму 255,57 грн.
Звертаючись з даним позовом до суду, Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго" зазначає, що рахунки на оплату послуг із компенсації перетікань реактивної електричної енергії відповідачем не оплачено в повному обсязі, у зв`язку із чим у Товариства з обмеженою відповідальнісью "Мега-дизайн торговий дім" виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 45 442,44 грн., що і стало причиною виникнення спору у даній справі.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до статті 11 Цивільного Кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Однією із підстав виникнення цивільних права та обов`язків є договір.
З огляду на наявний у матеріалах справи договір та обставини справи, між позивачем та відповідачем виникли правовідносини з надання послуг.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (стаття 901 Цивільного кодексу України).
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (стаття 903 Цивільного кодексу України).
Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (частина 1 статті 193 Господарського кодексу України).
Згідно зі статтею 509 Цивільного кодексу України, статтею 173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Статтею 526 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Згідно зі статтею 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (стаття 612 Цивільного кодексу України).
Як вже було зазначено вище, пунктом 8 додатку № 1 до спірного договору (Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії) встановлено, що термін оплати рахунків, зазначений на платіжному повідомленні, та не має перевищувати 5-ти операційних днів з дня отримання рахунку споживачем.
Доказів виконання зобов`язання щодо здійснення розрахунків за надані послуги із компенсації перетікань реактивної електричної енергії в сумі 45 442,44 грн. відповідач на момент розгляду спору суду не надано.
З огляду на викладене вимоги позивача щодо стягнення зазначеної вище суми слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно з наданим позивачем розрахунком, останнім до стягнення заявлені річні за загальний період прострочення з 19.04.2022 по 17.04.2024 в сумі 1 193,01 грн. та інфляція грошових коштів за загальний період з травня 2022 по березень 2024 в сумі 2 194,03 грн.
Розрахунки річних та інфляції грошових коштів позивачем здійснено відповідно до вимог чинного законодавства та умов спірного договору, у зв`язку з чим зазначені у розрахунках суми підлягають до примусового стягнення з відповідача.
Щодо розподілу судових витрат господарський суд зазначає наступне.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з урахуванням норм частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028,00 грн.) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (частина 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
У Постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.11.2022 у справі № 916/228/22 зазначено про те, що особи, які після 04.10.2021 подають до суду документи в електронній формі з використанням системи "Електронний суд", мають правомірні очікування, що розмір судового збору, який підлягає сплаті ними, у такому разі буде розрахований із застосуванням понижуючого коефіцієнта, що прямо передбачено в Законі України "Про судовий збір" (п. 8.23).
Ціна позову у даній справі становить 48 829,48 грн., отже, сума судового збору за подання даного позову через систему "Електронний суд" складала 2 422,40 грн. (3 028,00 грн. * 0,8).
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, при зверненні до господарського суду позивачем 15.04.2024 сплачено судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.
У статті 7 Закону України "Про судовий збір" унормовано, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом (частина 1 зазначеної вище статті).
Таким чином, позивачу із Державного бюджету України підлягає поверненню судовий збір в сумі 605,60 грн. (3 028,00 грн. - 2 422,40 грн.), який надмірно сплачено при зверненні з позовом до суду, в порядку, встановленому статтею 7 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 20, 73-79, 86, 91, 129, 165, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальнісью "Мега-дизайн торговий дім" (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Терьошкіна, буд. 21, код ЄДРПОУ 39160273) на користь Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 25, код ЄДРПОУ 00100227) 45 442,44 грн. - основного боргу; 1 193,01 грн. - річних; 2 194,03 грн. - інфляції грошових коштів та 2 422,40 грн. - судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Загальна сума, що підлягає до стягнення, складає - 51 251,88 грн.
Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Повне рішення складено 08.07.2024.
Суддя І.Ф. Мельниченко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 10.07.2024 |
Номер документу | 120229152 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні