Рішення
від 28.06.2024 по справі 296/3472/23
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/3472/23

2-др/296/23/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ДОДАТКОВЕ)

"28" червня 2024 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

головуючого судді Адамовича О.Й.,

за участі секретаря судового засідання Світко Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі заяву представника відповідача - адвоката Шахрая В.В., про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі №296/3472/23 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Айс тім" про витребування трудової книжки,-

ВСТАНОВИВ:

Представник відповідача ТОВ "Айс тім" - адвокат Шахрай В.В. подав до суду заяву про ухвалення додаткового рішення та відповідно до змісту якої просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Айс тім" 9462,50 грн. судових витрат на професійну правничу допомогу.

Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 10.06.2024 року, матеріали цивільної справи №296/3472/23 щодо ухвалення додаткового рішення передано для розгляду судді Адамовичу О.Й.

Ухвалою від 11.06.2024 суд прийняв заяву про ухвалення додаткового рішення до розгляду та призначив судове засідання.

18.06.2024 року адвокат Макарська К.О., яка діє в інтересах позивача ОСОБА_1 , подала до суду письмові заперечення в яких просить відмовити в задоволенні клопотання ТОВ "Айс тім" про стягнення витрат на правову допомогу в сумі 9462,50 грн. по цивільній справі №296/3472/23 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Айс тім" про витребування трудової книжки з тих підстав, що такі витрати є необґрунтовані та нереалістичні.

Адвокат Шахрай В.В. подав до суду заяву в якій просить суд розглянути заяву про ухвалення додаткового рішення у справі №296/3472/23 без участі відповідача, вимоги щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу відповідач підтримує в повному обсязі (а.с.242).

Дослідивши заяву та додані до неї документи, матеріали цивільної справи, суд дійшов наступного висновку.

Так, рішення по справі №296/3472/23 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Айс тім" про витребування трудової книжки ухвалено 04.06.2024. Зазначеним рішенням у позові ОСОБА_1 відмовлено.

До виходу суду в нарадчу кімнату представник відповідача ТОВ "Айс тім" - адвокат Шахрай В.В. зробив заяву, що має намір подати докази про понесені відповідачем судові витрати.

08.06.2024 представник відповідача ТОВ "Айс тім" - адвокат Шахрай В.В. звернувся до суду з заявою про ухвалення додаткового рішення у справі №296/3472/23, яким просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Айс тім" судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 9462,50 грн. та надав докази на підтвердження понесення таких витрат.

За приписами ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; судом не вирішено питання про судові витрати; суд не допустив негайного виконання рішення. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Відповідно до п.п 1,2 ч. 2 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача.

Частинами 1, 3 ст. 133 ЦПК України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Доказами понесення витрат на професійну правничу допомогу відповідачем надано: витяг з договору №1-14-05-23 про надання правничої допомоги від 14.05.2023 року, укладеного між адвокатом Шахраєм Володимиром Володимировичем (Адвокат) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Айс тім" (Клієнт). Пунктом 3 договору вказано, що за надання правничої (правової) допомоги за цим договором Клієнт зобов`язується сплатити адвокату гонорар. Сторони погоджуються з нижченаведеним порядком обчислення та сплати гонорару: за надання правничої (правової) допомоги за цим договором Клієнт зобов`язується сплатити гонорару: розмір гонорару залежить від часу, який був витрачений адвокатом на надання правничої (правової) допомоги; розмір гонорару за одну годину роботи адвоката становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, в якому складається акт прийому-здачі робіт за цим договором, за одну, годину надання правничої (правової) допомоги, яка надається Адвокатом за цим договором; гонорар сплачується в готівковій формі або в безготівковій формі шляхом перерахування суми винагороди на поточний рахунок адвоката не пізніше 60-ти банківських днів з дня прийняття рішення судом першої та/або апеляційної, та/або касаційної інстанцій; в час, що оплачується, зараховується час, затрачений Адвокатом на надання правничої (правової допомоги за цим договором, в т.ч. час, затрачений на: вивчення та аналіз документів, необхідних для виконання цього договору, пошук та вивчення судової практики, в т.ч. правових позицій Верховного суду, надання Клієнту правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, що стосуються спірних правовідносин; підготовку проектів процесуальних документів, підготовку до судових засідань участь в судових засіданнях.

Також надано детальний опис робіт, згідно якого станом на 06.06.2024 року Адвокатом згідно договору про надання правничої допомоги №1-14-05-23 від 14.05.2023 року виконані роботи (надані послуги) за переліком: зустріч адвоката з клієнтом, проведення попереднього аналізу справи, у тому числі ознайомлення з матеріалам справи, узгодження правової позиції у справі; підготовка проектів документів процесуального характеру, пов`язаних з виконанням договору в т.ч.: відзив на позовну заяву; заява про ухвалення додаткового рішення; детальний опис робіт виконаних адвокатом; представництво інтересів Клієнта в Корольовському районному суді м. Житомира; чотири судових засідання. За згодою сторін при обчисленні розміру гонорару враховується здійснення представництва інтересів Клієнта в 2-х судових засіданнях; процесуальні документи: заява про ухвалення додаткового рішення; детальний опис робіт виконаних адвокатом, вважаються одним документом процесуального характеру. Розмір гонорару Адвоката обчислений станом на 06.06.2024 року згідно п.3 договору про надання правничої допомоги №1-14-05-23 від 14.05.2023 року становить 9462,50 грн.

Відповідно до ст.137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

В додатковій постанові Великої Палати Верховного суду від 19.02.2020 у справі №755/9215/15-ц (провадження №14-382цс19) зроблено висновок, що "при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін".

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про адвокатуру", гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомога клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Встановлено, що представник відповідача - адвокат Шархай В.В. у ході розгляду справи подавав відзив на позов, в якому зазначив про орієнтований розмір витрат на правничу допомогу, які ТОВ "Айс тім" очікує понести у зв`язку із розглядом справи і який становить 8000,00 грн., клопотання/заяви про відкладення розгляду справи, та брав участь у судовому засіданні 22.05.2023, 15.06.2023, 04.08.2023, 22.11.2023, 31.01.2024, 20.02.2024 та 04.06.2024.

З урахуванням викладеного, враховуючи складність справи та обсяг виконаних адвокатом робіт, часом витраченим на їх виконання, а також беручи до уваги заперечення представника позивача щодо розміру витрат на правничу допомогу, суд дійшов висновку, що понесені відповідачем витрати підлягають частковому відшкодуванню, шляхом стягнення із ОСОБА_1 на користь ТОВ "Айс тім" 3800,00 грн понесених витрат на правничу допомогу під час розгляду справи у суді.

Зменшуючи розмір витрат, суд враховує заперечення представника позивача та вважає, що розмір заявлених до відшкодування витрат відповідача на професійну правничу допомогу, а саме у частині підготовки відзиву на позовну заяву, підготовку адвокатом до судового засідання та представництва в судовому засіданні за встановлених обставин (тривалість судового засідання, надання пояснень та клопотань у таких засіданнях тощо) є завищеним та не співмірним із характером спору, складністю справи, реальними зусиллями, які є необхідними для професійного правника для дієвого захисту інтересів клієнта при розгляді такого спору, а також те, що відповідач є юридичною особою - роботодавцем та може забезпечити участь у справі свого представника.

На підставі викладеного, керуючись ст. 270 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі №296/3472/23 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ "Айс тім" суму понесених судових витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 3800 грн.

Додаткове рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя О. Й. Адамович

Дата складання повного тексту рішення: 03.07.2024.

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення28.06.2024
Оприлюднено10.07.2024
Номер документу120230946
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —296/3472/23

Постанова від 03.10.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Постанова від 03.10.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Рішення від 28.06.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Рішення від 28.06.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Рішення від 04.06.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Рішення від 04.06.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні