Ухвала
від 08.07.2024 по справі 921/414/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

08 липня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/414/24 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Чопко Ю.О., розглянув матеріали за заявою боржника

ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства

ВСТАНОВИВ

У липні 2024 ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Тернопільської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в якій просить суд: відкрити провадження; затвердити кандидатуру ОСОБА_2 та призначити її керуючою реструктуризації його боргів; оприлюднити на офіційному сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; задовільнити заяву, визнати ОСОБА_1 неплатоспроможним; прийняти запропонований боржником план реструктуризації; зупинити штрафні санкції, пеню, комісію, проценти (загальний мараторій), починаючи з дня винесення рішення.

Розглянувши заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд встановив, що вона підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ) провадження у справах про неплатоспроможність боржника фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою (Книга Четверта. Відновлення платоспроможності фізичної особи).

Так, згідно п. 14 ч.3 ст. 116 КУзПБ до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаться документи, що підтверджують наявність підстав, визначених статтею 115 цього Кодексу.

Суд звертає увагу боржника на те, що в тексті та в резолютивній частині заяви про неплатоспроможність ОСОБА_1 просить суд затвердити кандидатуру ОСОБА_2 та призначити її керуючою реструктуризацією його боргів. У додатку (переліку обов`язкових документів наданих до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) ОСОБА_1 зазначає, що ним з ОСОБА_2 укладено договір на оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого.

Поряд з цим, ОСОБА_1 з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подав :договір на оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого, укладений 01.06.2024 з арбітражним керуючим Черкасовим Станіславом Андрійовичем, заяву про призначення керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Черкасова С.А ; заяву арбітражного керуючого Черкасова С.А. про згоду на участь у справі про неплатоспроможність.

Зазначені відомості щодо арбітражного керуючого є суперечливими.

Окрім того, як зазначалось, в обґрунтування часткової сплати авансування на депозитний рахунок суду винагороди арбітражному керуючому (керуючому реструктуризацією), божник долучив договір про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого від 01.06.2024, укладений ОСОБА_1 з арбітражним керуючим Черкасовим С.А. Відповідно до п. п. 3.1- 3.3 якого оплата послуг керуючого реструктуризацією становить 45 420 грн. за весь строк виконання повноважень, сторона вносить (перераховує) оплату рівними частинами протягом 10 місяців у сумі 4542 грн. щомісячно на депозитний рахунок суду, в якому відкрито провадження у справі про неплатоспроможність, посилаючись при цьому в заяві (вх.№456 від 01.07.2024) на згоду арбітражного керуючого та правову позицію, викладену у постанові Верховного Суду від 19.11.2020 у справі №910/726/20.

Суд зазначає, що долучений заявником примірник договору про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого від 01.06.2024 підписаний лише арбітражним керуючим та не містить підпису ОСОБА_1 , а відтак, не підтверджує досягнення згоди між боржником та арбітражним керуючим щодо оплати його праці, винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого.

Також, у заяві про неплатоспроможність ОСОБА_1 зазначає, що за укладеним договором з арбітражним керуючим він уже здійснив першу оплату у розмірі 4542 грн., однак не надає платіжного документа на підтвердження авансування на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією .

Частиною 3 ст. 37 КУзПБ встановлено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 37, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ

1. Заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишити без руху.

2. Заявнику не пізніше 10-ти календарних днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути встановлені при поданні заяви недоліки, а саме надати суду:

- докази, які свідчать про наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;

- підписаний сторонами договір на оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого;

- докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди арбітражному керуючому.

3. Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 117 Кодексу України з процедур банкрутства .

4. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою, на підставі ст.38 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 08.07.2024 та не підлягає оскарженню.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя Ю.О. Чопко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення08.07.2024
Оприлюднено10.07.2024
Номер документу120231746
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/414/24

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 13.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 07.08.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 25.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 08.07.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні