У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 липня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/606/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В., розглянувши матеріали позовної заяви сформованої в системі «Електронний суд» 28.06.2024
позивача: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Прилуцьке хлібоприймальне підприємство», код ЄДР 37139103, провулок Залізничний, б.19, місто Прилуки, Чернігівська обл.,17500
Треті особи на стороні відповідача:
ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ;
ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_3
про визнання припиненими трудових відносин
ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прилуцьке хлібоприймальне підприємство», в якому просить суд :
-визнати трудові відносини між сторонами припиненими з 16.05.2024 у зв`язку із звільненням з посади тимчасово виконуючої обов`язки директора за власним бажанням на підставі ст.38 Кодексу законів про працю України;
- зобов`язати державного реєстратора вчинити реєстраційні дії щодо виключення відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Прилуцьке хлібоприймальне підприємство" (код ЄДРПОУ 37139103).
Дослідивши подані матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у п.2 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що заявлений позов містить дві немайнові вимоги.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі в сумі 6056,00 грн з урахуванням кількості позовних вимог немайнового характеру.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк у 3 дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду: документів, які підтверджують доплату судового збору у встановленому порядку в повному 3028,00 грн; доказів направлення відповідачам документів на усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 3 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: документів, які підтверджують доплату судового збору у розмірі 3028,00 грн; доказів направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала складено та підписана 08.07.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Белов
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
засоби зв`язку - тел.099 420 54 50
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 10.07.2024 |
Номер документу | 120232014 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Белов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні