Справа №567/1156/24
Провадження №2-о/567/56/24
УХВАЛА
08 липня 2024 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі судді Назарук В.А., перевіривши дотримання вимог ст.175, 177, 300 ЦПК України у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: виконавчий комітет Острозької міської ради Рівненської області, ОСОБА_2 , про звільнення від повноважень опікуна та призначення ОСОБА_2 опікуном над недієздатною ОСОБА_3 ,
встановив:
в Острозький районний суд Рівненської області із заявою про звільнення від повноважень опікуна та призначення ОСОБА_2 опікуном над недієздатною ОСОБА_3 звернулася ОСОБА_1 , заінтересовані особи: виконавчий комітет Острозької міської ради Рівненської області, ОСОБА_2 .
Відповідно до ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду, а тому заява повинна відповідати вимогам статей 175, 177, 300 ЦПК України.
Заява подана з порушенням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Пунктом 5 ч.3 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч.1, 3 ст.9 ЦПК України, цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право учасникам судового процесу на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
Згідно ст.95 ЦПК України, іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
У свою чергу, із наданих ВССУ роз`яснень, які викладені у листі "Про практику розгляду судами цивільних справ з іноземним елементом" від 16.05.2013 слідує, що суд приймає документи, складені мовами іноземних держав, за умови супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.
Відповідно до п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №14 "Про судове рішення у цивільній справі", враховуючи принцип безпосередності судового розгляду, рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в судовому засіданні.
Всупереч наведених вимог, заявником додана копія документу (дозволу на постійне місце проживання ОСОБА_4 в Португалії) на іноземній мові без будь-якого належно засвідченого перекладу на українську мову.
Крім того, у своїй заяві ОСОБА_1 просить призначити опікуном над недієздатною ОСОБА_3 ОСОБА_2 .
Відповідно до ст.64 ЦК України, опікуном або піклувальником не може бути фізична особа, яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені.
В порушення вказаних вимог, заява ОСОБА_1 не містить зазначення документально підтверджених відомостей про те, чи не позбавлявся ОСОБА_2 батьківських прав.
Відповідно дост.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки заяви заявнику слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: надання документально підтверджених відомостей про те, чи не позбавлявся ОСОБА_2 батьківських прав; надання належно засвідченого перекладу дозволу на постійне місце проживання ОСОБА_4 в Португалії українською мовою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 177, 185, 294, 300, 353 ЦПК України,
постановив:
заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: виконавчий комітет Острозької міської ради Рівненської області, ОСОБА_2 , про звільнення від повноважень опікуна та призначення ОСОБА_2 опікуном над недієздатною ОСОБА_3 залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 10.07.2024 |
Номер документу | 120233127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Острозький районний суд Рівненської області
Назарук В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні