Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/315/24
Провадження № 2/528/243/24
У Х В А Л А
Іменем України
м. Гребінка
08 липня 2024 року Гребінківський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді Вітківського М.О.,
при секретарі Куліковій Є.М.
за участі:
представника позивача ОСОБА_1 ( в режимі відеоконференції)
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні з повною технічною фіксацією цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про відшкодування шкоди заподіяною смертю,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Гребінківського районного суду Полтавської області на стадії підготовчого провадження знаходиться вказана цивільна справа.
18.06.2024 року засобами електронної пошти суду від представника відповідача ОСОБА_3 , надійшло клопотання про витребування доказів, а саме: матеріалів кримінального провадження №12019100090001021, що знаходяться в Солом`янському УП ГУНП в м. Києві.
В обґрунтування вказаного клопотання, представник відповідача посилається на той факт, що в матеріалах кримінального провадження міститься інформація, яка дозволить повно, всебічно та об`єктивно встановити всі фактичні обставини справи.
08.07.2024 року в підготовче засідання представник відповідача не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Матеріали справи містять вказане вище клопотання (а.с.52,53).
Представника позивача ОСОБА_1 , не заперечував проти витребування доказів, що заявлені в клопотанні представника відповідача.
Суд заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали клопотання та цивільної справи, приходить до наступного висновку.
Як визначено у ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом (ч. 2 ст. 12 ЦПК України).
Крім того, згідно з п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом
Відповідно до ст.43 ЦПК України учасники справи, у тому числі, мають право подавати докази, заяви клопотання, надавати пояснення суду та інше.
За змістом ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, такими засобами як письмовими доказами.
Крім цього відповідно до ст. 77 ЦПК України належними доказами є докази, що містять інформацію щодо предмета доказування. При цьому суд не бере до уваги докази що не стосуються предмету доказування.
Так, згідно ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст.84 ЦПК України встановлено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами.
Враховуючи наведене вище, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів по даній справі та відкладення підготовчого засідання, про дату, час та місце проведення якого необхідно повідомити учасників судового процесу в порядку, визначеному ЦПК України
Керуючись ст. ст. 84, 260-261 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в:
Відкласти підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про відшкодування шкоди заподіяною смертю на 11 год. 00 хв. 12.08.2024 року.
Забезпечити докази по справі у спосіб витребування, а саме витребувати: від Солом`янського УП ГУНП в м. Києві (місцезнаходження: вулиця Полковника Шутова, 3, Київ, 03113), належним чином завірену копію матеріалів кримінального провадження №12019100090001021.
Попередити посадових осіб Солом`янського УП ГУНП в м. Києві про те, що в разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Витребувані документи надати суду до 11.08.2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Копії ухвали направити до Солом`янського УП ГУНП в м. Києві, для виконання.
Ухвала суду самостійному апеляційному оскарженню не підлягає.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/sud1605.
Суддя М. О. Вітківський
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 10.07.2024 |
Номер документу | 120241166 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Вітківський М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні