Ухвала
від 19.06.2024 по справі 761/35769/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/35769/23

Провадження № 1-кп/761/2378/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2024 року м.Київ

Шевченківський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві кримінальне провадження по обвинуваченню

ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, -

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

До Шевченківського районного суду м.Києва з Шевченківської окружної прокуратури м. Києва надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12023100100003644 від 06.09.2023 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 23.04.2024 року у кримінальному провадженні № 12023100100003644 від 06.09.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 призначено амбулаторну судово-психіатричну експертизу.

18.06.2024 року на адресу Шевченківського районного суду м. Києва надійшов висновок експерта №640 від 04.06.2024 року, згідно якого на період проведення даної експертизи підекспертний ОСОБА_4 виявляє ознаки Гострого поліморфного психотичного розладу з симптомами шизофренії. Відповіді на поставлені питання (зазначені у пункті 17):1. ОСОБА_4 на період діяння, а скоєнні якого він на даний час звинувачується, на будь-який психічний розлад не страждав. Він міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. 2. ОСОБА_4 нас час проведення даної експертизи виявляє ознаки Гострого поліморфного психотичного розладу з симптомами шизофренії (згідно MKX-10: F 23.1). За своїм психічним станом на даний час він не може усвідомлювати свої дії та керувати ними.3. ОСОБА_4 за своїм психічним станом на даний час потребує надання психіатричної допомоги - поміщення в спеціальний лікувальний заклад з метою його обов`язкового лікування та запобігання вчинення ним суспільно-небезпечних діянь. Застосування за сукупністю всіх критеріїв необхідного виду примусових заходів медичного характеру є компетенцією суду та виходять за межі повноважень судово-психіатричного експерта.

В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_4 у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Крім того, заявив клопотання про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, застосований до ОСОБА_4 на запобіжний захід у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 .

Судом змінено порядок здійснення судового розгляду на порядок передбачений Главою 39 КПК України.

Захисник ОСОБА_5 щодо заявлених клопотань покладався на розсуд суду.

Заслухавши думки учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання підлягають задоволенню виходячи з такого.

Як убачається з обвинувального акту, ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що 03.09.2023 приблизно о 02.30 год., перебуваючи в центральній частині міста Києва та проходячи повз будівлю Київської міської адміністрації розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, помітив на тротуарній доріжці стенд благодійної організації «Едельвейси», на якому вказана інформація щодо збору коштів для ремонту автомобілів Збройних сил України, поряд з даним стендом була встановлена скринька для пожертв №1, до якої небайдужі громадяни мали можливість вкидати грошові кошти, та в якій на той момент знаходились грошові кошти в загальній сумі 10975 гривень.

В цей час у ОСОБА_4 , винник раптовий умисел на таємне та повторне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у сховище, в умовах воєнного стану, який діє на території України відповідно до Указу Президента України №451/2023 від 26.07.2023.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , діючи умисно, таємно та повторно, з корисливих мотивів, будучи достовірно впевненим у тому, що за його протиправними діями ніхто не спостерігає, 03.09.2023 приблизно 02.31 год., перебуваючи біля скриньки для пожертв №1 БО «Едельвейси», що знаходиться на тротуарній доріжці біля будівлі Київської міської адміністрації розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , шляхом віджиму нижньої частини скриньки, проник до сховища, звідки взяв грошові кошти в розмірі 10975 гривень, які належать БО «Едельвейси».

Після чого ОСОБА_4 , з викраденим майном залишив місце вчинення злочину та розпорядився майном на власний розсуд, тим самим спричинивши потерпілому БО «Едельвейси» матеріальну шкоду на загальну суму 10975 грн.

Крім того, ОСОБА_4 05.09.2023 року приблизно о 03.54 год. хвилини, перебуваючи в центральній частині м. Києва та проходячи повз будівлю Київської міської адміністрації розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, знаючи, що на тротуарній доріжці знаходиться стенд благодійної організації «Едельвейси», на якому вказана інформація щодо збору коштів для ремонту автомобілів Збройних сил України, поряд з даним стендом була встановлена скринька для пожертв №l. В цей час у ОСОБА_4 винник раптовий умисел на таємне та повторне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у сховище, в умовах воєнного стану, який діє на території України відповідно до Указу Президента України №451/2023 від 26.07.2023.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , діючи умисно таємно та повторно, з корисливих мотивів, будучи достовірно впевненим у тому, що за його протиправними діями ніхто не спостерігає, 05.09.2023 приблизно 3 годині 54 хвилини, підійшов до скриньки для пожертв №1 50 «Едельвейси», що знаходиться на тротуарній доріжці біля будівлі Київської міської адміністрації, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , де шляхом віджиму нижньої частини скриньки проник до сховища, звідки викрав грошові кошти в розмірі 1413 гривень, які належать БО «Едельвейси». Після цього ОСОБА_4 з викраденим майном залишив місце вчинення злочину та розпорядився майном на власний розсуд, тим самим спричинивши потерпілому БО «Едельвейси» матеріальну шкоду на загальну суму 1413 гривень.

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані за 4 ст. 185 КК України, за ознаками: таємне викрадення чужого майна (крадіжка) вчинена повторно, поєднана з проникненням у сховище, вчинена в умовах воєнного стану.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 503 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, здійснюється за наявності достатніх підстав вважати, що особа вчинила кримінальне правопорушення у стані осудності, але захворіла на психічну хворобу до постановлення вироку.

Відповідно до ч. 4 ст. 503 КПК України примусові заходи медичного характеру застосовуються лише до осіб, які є суспільно небезпечними.

У рішенні ЄСПЛ від 03 вересня 2015 року в справі «Берланд проти Франції» щодо природи та мети примусової госпіталізації високий суд зауважив, що такий захід медичного характеру може бути призначений лише у випадку, коли психіатричним заключенням встановлено наявність у особи психічного розладу, що свідчить про її неосудність та становить ризик для безпеки людей чи дотримання громадського порядку. Проголошення особи неосудною з підстав наявності психічного розладу та вжиття пов`язаних з цим заходів процесуального примусу не є «покаранням» в розумінні п. 1 ст. 7 Конвенції, проте розглядається як запобіжний (превентивний) захід.

Судом встановлено, на підставі досліджених письмових та речових доказів, показань в суді представника потерпілого ОСОБА_6 , свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , що ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, після вчинення кримінального правопорушення захворів на психічну хворобу, яка виключає можливість покарання, що є відповідно до ч.2 ст. 513 КПК України підставою для застосування примусових заходів медичного характеру, разом з тим є суспільно небезпечним, а тому відносно нього слід застосувати примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.

Згідно ч. 3 ст. 19 КК України, не підлягає покаранню особа, яка вчинила кримінальне правопорушення у стані осудності, але до постановлення вироку захворіла на психічну хворобу, що позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними. До такої особи за рішенням суду можуть застосовуватися примусові заходи медичного характеру, а після одужання така особа може підлягати покаранню.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КК України, госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги і лікування у примусовому порядку.

Враховуючи характер та тяжкість захворювання, тяжкість та обставини кримінального правопорушення, з урахуванням особи ОСОБА_4 , суд вважає необхідним застосувати відносно нього примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.

Долю речових доказів необхідно вирішити у відповідності до вимог ст. 100 КПК України.

Враховуючи дані про особу ОСОБА_4 , який не має визначеного місця проживання, не працює, не має жодних підтверджених сімейних, соціальних зв`язків, притягався до кримінальної відповідальності, запобіжний захід, який застосований до ОСОБА_4 у вигляді тримання під вартою необхідно змінити на запобіжний захід у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають небезпечну поведінку, який слід залишити без змін до набрання ухвалою законної сили, з метою забезпечення виконання даної ухвали, з огляду на наявність раніше встановлених у кримінальному провадженні ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

Керуючись ст. ст. 19, 92-94 КК України, ст.ст. 512, 513 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Застосувати відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, застосований до ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , змінити на запобіжний захід у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, а саме: Київської міської психоневрологічної лікарні №3 /Київська область, Васильківський район, смт.Глеваха, вул.Павлова 7/, який залишити без змін до набрання ухвалою законної сили.

Речові докази:

-диски DVD-R з відеозаписами №10.9.1.53 - зберігати при матеріалах кримінального провадження;

-слід з найбільшими розмірами по осях 13?36 мм, вилучений в ході огляду місця події за адресою: АДРЕСА_3 , та дактилокарту ОСОБА_4 - залишити зберігати в камері зберігання речових доказів Шевченківського УП ГУНП в м. Києві.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 .

Виконання ухвали покласти на Шевченківське УП ГУНП в м.Києві.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.06.2024
Оприлюднено12.07.2024
Номер документу120252154
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —761/35769/23

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 14.05.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 08.04.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 08.04.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 12.02.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 12.02.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Хардіна О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні