Дата документу 10.07.2024 Справа № 334/6130/23
Запорізький апеляційний суд
Єдиний унікальний№334/6130/23 Головуючий у1інстанції Телегуз С.М.
Провадження № 22-ц/807/1105/24 Суддя-доповідач Онищенко Е.А.
УХВАЛА
10 липня 2024 року м. Запоріжжя
Запорізький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Головуючого: Онищенка Е.А.
суддів: Полякова О.З.,
Кухаря С.В.
за участю секретаря судового засідання Смокотіної В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання судового експерта ОСОБА_1 пронадання дозволуна застосуванняруйнівних методівдослідження,які призведутьдо ушкодження,часткового знищенняабо замінивластивостей пломб,пломбувальних елементівта деталейлічильного механізму у справіза позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» про захист прав споживачів,-
ВСТАНОВИЛА:
25.07.2023 року представник ОСОБА_2 адвокат Безрукова С.О. звернулась до суду з позовом до АТ «Запоріжгаз» про захист прав споживачів.
Рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 26 лютого 2024 року відмовлено у задоволенні позовних вимог.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, ОСОБА_2 в особі представника ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати, прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою Запорізькогоапеляційного судувід 22травня 2024року клопотання ОСОБА_2 про призначення судової трасологічної експертизи у цій справі задоволено.
Призначено у справі судову трасологічну експертизу.
Проведення експертизи доручено експертам Запорізького науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (адреса: вулиця Аваліані, 19а, місто Запоріжжя).
05 червня 2024 року до Запорізького апеляційного суду надійшло клопотання судового експерта про надання дозволу на застосування руйнівних методів дослідження, які призведуть до ушкодження, часткового знищення або заміни властивостей пломб, пломбувальних елементів та деталей лічильного механізму; забезпечення проведення оплати експертизи.
Ухвалою Запорізькогоапеляційного судувід 28червня 2024року поновленоапеляційнепровадження усправі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 в особі представника ОСОБА_4 на рішення Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 26 лютого 2024 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» про захист прав споживачів, задля з`ясування думки сторін щодо заявленого судовим експертом клопотання.
04 липня 2024 року від АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» надійшло клопотання, в якому просили здійснити розгляд клопотання експерта без участі представника відповідача, не заперечували проти його задоволення.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ОСОБА_2 отримав ухвалу про поновлення провадження у справі та судову повістку - 04.07.2024 року. В судове засідання ОСОБА_2 не з`явився.
Відповідно дост. 12 Закону України «Про судову експертизу», незалежно від виду судочинства та підстави проведення експертизи судовий експерт зобов`язаний: 1) провести повне дослідження і дати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок; 2) на вимогу особи або органу, які залучили експерта, судді, суду дати роз`яснення щодо даного ним висновку; 3) заявляти самовідвід за наявності передбачених законодавством підстав, які виключають його участь у справі. Інші обов`язки судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.
Разом з цим, зі змістуст. 13 Закону України «Про судову експертизу», вбачається, що незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: 1) подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи; 2) вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; 3) з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи; 4) подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта; 5) одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням; 6) проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом. Інші права судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.
Згідно з п.2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженоїнаказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5(редакціянаказу Міністерства юстиції України від 20.01.2021 №243/5, далі - Інструкція) експерт має право відповідно до процесуального законодавства заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних із проведенням експертизи.
У разі невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів з дня направлення клопотання в порядку, передбаченому чинним законодавством, незабезпечення прибуття експерта, безперешкодного доступу до об`єкта дослідження, а також належних умов для його роботи (учинення перешкод з боку сторін, що беруть участь у справі, в обстеженні об`єкта) матеріали справи повертаються органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), із зазначенням мотивованих причин неможливості її проведення.
Дослідивши клопотання судового експерта про надання дозволу на застосування руйнівних методів дослідження, які призведуть до ушкодження, часткового знищення або заміни властивостей пломб, пломбувальних елементів та деталей лічильного механізму; забезпечення проведення оплати експертизи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання експерта Запорізького науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України про надання дозволу на застосування руйнівних методів дослідження, які призведуть до ушкодження, часткового знищення або заміни властивостей пломб, пломбувальних елементів та деталей лічильного механізму; забезпечення проведення оплати експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п. 9 ч. 1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Керуючись ст.213,252-253, 258-261 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Клопотання судового експерта ОСОБА_1 у цій справі задовольнити.
Надати дозвіл судовому експерту на застосування руйнівних методів дослідження, які призведуть до ушкодження, часткового знищення або заміни властивостей пломб, пломбувальних елементів та деталей лічильного механізму
ОСОБА_2 забезпечити оплату за проведення експертизи.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повної ухвали.
Повний текст ухвали складено 10 липня 2024 року.
Головуючий:
Судді:
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 12.07.2024 |
Номер документу | 120269009 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Запорізький апеляційний суд
Онищенко Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні