майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

Від "09" липня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1076/22

Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участі секретаря судового засідання Підгаєцької М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні звіт арбітражного керуючого Косякевича С.О. про нарахування та виплату грошової винагороди та здійснення відшкодування витрат арбітражного керуючого у справі №906/1076/22

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Нор-Ест Агро" (Київська область, м. Тетіїв), якого замінено на правонаступника ОСОБА_1 (Київська область, м.Ірпінь),

до Фермерського господарства "Агро Юніверс" (Житомирська область, Пулинський район, с. Видумка)

про банкрутство,

за участі представників:

- від боржника: Малахов М.В. - представник ФГ "Агро Юніверс", ордер серії АМ №1073083 від 14.12.2023, посвідчення адвоката України №001225 від 11.03.2021;

- арбітражний керуючий Косякевич С.О., розпорядник майна, свідоцтво арбітражного керуючого №40 від 31.01.2013 (у режимі відеоконферензв`язку);

- від кредитора: Якухно О.М. - представник ПП "Канон", ордер серії АМ №1046247 від 02.10.2023, посвідчення адвоката України №001118 від 31.10.2018;

- від кредитора: Феленко С.О. - представник ТОВ "Юрій Транс", ордер серії ВВ №1035982 від 05.12.2023, посвідчення адвоката України №001118 від 31.10.2018 (у режимі відеоконферензв`язку) ;

- від кредитора: Ткаченко В.М. - представник ПАТ Акціонерний банк" Укргазбанк", посвідчення адвоката України № 264 від 20.07.1999;

ВСТАНОВИВ:

21.11.2022 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Нор-Ест Агро" (Київська область, м. Тетіїв) до Фермерського господарства "Агро Юніверс" (Житомирська область, Пулинський район, с. Видумка) про відкриття провадження у справі про банкрутство, в порядку, передбаченому положеннями Кодексу України з процедур банкрутства.

02.07.2024 до суду від арбітражного керуючого надійшли клопотання №б/н від 02.07.2024 про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та про закриття провадження у справі №906/1076/22.

Ухвалою суду від 05.07.2024 судом прийнято та призначено до розгляду клопотання розпорядника майна Косякевича С.О. №б/н від 02.07.2024 про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та про закриття провадження у справі №906/1076/22.

Розглянувши поданий до суду звіт, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Статтею 30 КУзПБвстановлено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Розпорядник майна Косякевич С.О. подав звіт про грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна на суму 263 200 грн та понесені витрати у розмірі 2 522,56 грн, який просить затвердити. У судовому засіданні розпорядник майна повідомив, що у звіті про нарахування та виплату грошової винагороди та протоколї засідання комітету кредиторів №5 від 01.07.2024 ним допущено описку щодо періоду виконання обов`язків ліквідатора та зазначено: "за період з 21.06.2023 по 30.07.2024", замість: "по 30.06.2024", а правильним слід вважати зазначений період у звіті про нарахування та виплату грошової винагороди та протоколї від 01.07.2024 засідання комітету кредиторів №5: "за період з 21.06.2023 по 30.06.2024".

Присутні учасники провадження у справі повідомили про відсутність будь - яких заперечень до клопотання арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди та відшкодування понесених витрат та затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та здійснення відшкодування витрат арбітражного керуючого Косякевича С.О. у справі №906/1076/22 за період з 21.06.2023 по 30.06.2024 на загальну суму 263 200 грн основної грошової винагороди та 2 522,56 грн понесених витрат.

Матеріалами справи та доданими доказами підтверджується належне виконання арбітражним керуючим Косякевичем С.О. повноважень розпорядника майна за період з 21.06.2023 по 30.06.2024. Судом перевірено розрахунок та встановлено відповідність суми розрахованої розпорядником майна основної грошової винагороди 263 200 грн за період з 21.06.2023 по 30.06.2024 за виконання повноважень розпорядника майна Фермерського господарства «Агро Юніверс».

Також матеріалами справи та доданими доказами підтверджується заявлена сума 2 522,56 грн понесених витрат арбітражним керуючим Косякевичем С.О. в період виконання повноважень розпорядника майна Фермерського господарства «Агро Юніверс».

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів №5 від 01.07.2024 комітетом кредиторів Фермерського господарства «Агро Юніверс» вирішено схвалити звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди, а також відшкодування витрат. Виплата грошової винагороди здійснюється за рахунок боржника.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання арбітражного керуючого Косякевича С.О. про затвердження звіту про виплату основної грошової винагороди на суму 263 200 грн та відшкодування понесених витрат на суму 2 522,56 грн; затвердження звіту розпорядника майна Косякевича С.О. про виплату основної грошової винагороди на суму 263 200 грн та відшкодування понесених витрат на суму 2 522,56 грн та стягнути з боржника основну грошову винагороду у розмірі 263 200 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 9, 30, 44-48 Кодексу України з процедур банкрутства , ст.ст. 233 - 234 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди та відшкодування понесених витрат.

2. Затвердити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди та здійснення відшкодування витрат арбітражного керуючого Косякевича С.О. у справі №906/1076/22 за період з 21.06.2023 по 30.06.2024 на загальну суму 263 200 грн основної грошової винагороди та 2 522,56 грн понесених витрат.

3. Задовольнити клопотання арбітражного керуючого Косякевича С.О. про стягнення з боржника основної грошової винагороди в розмірі 263 200 грн за період з 21.06.2023 по 30.06.2024.

4. Стягнути з Фермерського господарства «Агро Юніверс»: адреса: вул. Коцюбинського, 14, с. Видумка, Пулинський район, Житомирська область, 12041, код ЄДРПОУ: 43357087 на користь арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича (Реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , 04211, м. Київ, а/с 5) - суму 263 200,00 грн основної грошової винагороди за період з 21.06.2023 по 30.06.2024.

Видати наказ.

Ухвала господарського суду набирає законної сили 09.07.2024 та може бути оскаржена у встановленому порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Північно - Західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.

СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи