ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 500/4068/24
08 липня 2024 рокум. Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мірінович У.А., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Товариства з обмеженою відповідальність "ВінкоМЕД" до Державної податкової служби України , Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
02 липня 2024 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальність "ВінкоМЕД" до Державної податкової служби України , Головного управління ДПС у Тернопільській області , у якій позивач просить суд (дослівно): «визнати протиправними та скасувати рішення Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161,172 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до вимог пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
За приписами частини сьомої статті 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк (пункт 19 частини першої статті 4 КАС).
Як підтверджується позовною заявою, позивач заявив позов, зокрема до двох відповідачів, а саме: Головного управління ДПС у Тернопільській області, Державної податкової служби України.
Позивач заявив наступні позовні вимоги (дослівно): «визнати протиправними та скасувати рішення Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
В порушення вимог пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України позивачем не зазначено ані номера ані дати оскарженого рішення, як і не зазначено змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В порушення вимог частини сьомої статті 161 КАС України, до позовної заяви не додано оригіналу або копії акту суб`єкта владних повноважень, який оскаржується, не надано клопотання про його витребування з доказами того, що відповідач відмовився його надати позивачу на його вимогу.
Окрім цього, відповідно до вимог пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Також частиною четвертою статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як слідує зі змісту позовної заяви, позивач обґрунтовує свої вимоги таким викладом обставин, а саме:
«Медичні вироби, які імпортовані товариством були реалізовані ТОВ «Софім» (код ЄДРПОУ 43221148) на підставі Договору №... від .... та виписаної накладної № .... від... згідно якої здійснено постачання експрес-тести для визначення антигену до вірусу COVID-19 №1 в кількості 5 штук на загальну суму 963,00 грн»;
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВінкоМЕД» у відповідності до свого виду діяльності, здійснює виробництво медичних виробів для діагностики in vitro: тести для визначення вагітності, тести на визначення овуляції, швидкі планшетні тест-касети для визначення антигену вірусу COVID-19. В підтвердження вище наведеного слугує отримання товариством СЕРТИФІКАТУ перевірки проекту, який свідчить про відповідність виготовленої продукції товариством Технічному регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого постановою КМУ від 02.10.2013 №754»;
в своїй виробничій діяльності, товариство використовує медичні вироби, які виготовляються під власною торговою маркою primadiagnostic на потужностях фабрики: Жейянг Орієнт Гене Біотех Ко., Лтд, яка знаходиться за адресою: 3787, Іст Яанггуанг Авеню, Діпу Стріт Анйі 313300 Хужоу Жейянг Китайська Народна Республіка»;
придбання даних медичних виробів здійснюється на підставі укладеного Договору на виготовлення продукції під приватною торговою маркою №1 від 14 листопада 2016р. та Договору купівлі продажу №14 від 01 вересня 2020р.. Упаковки для медичних виробів та інструкцій до них виготовляються на замовлення товариства поліграфічною компанією ТОВ «Лілея» м. Тернопіль;
щодо зупиненої накладної: на залишку в ТОВ «ВінкоМЕД» станом на 04 вересня 2023 року знаходиться 14000 (чотирнадцять тисяч) штук швидких планшетних тест-касет для визначення антигену вірусу COVID-19, які були імпортовані в Україну з КНР товариством 20.03.2022р. згідно Інвойсу від ... 2022р. та митної декларації. Оплата за імпортований товар була здійснена 10.01.2022р. на банківський рахунок виробника Жейянг Орієнт Гене Біотех Ко., Лтд. Підтвердженням того, що товариство придбало саме ті швидкі планшетні тест-касети для визначення антигену вірусу COVID-19, які і в подальшому реалізовує на території України, є оформлена митна декларація, яка при оформленні пройшла контроль та перевірку митницею України. В даній митній декларації містяться відомості; які ідентифікують товар, а саме: вказано назву, серію та термін придатності медичного виробу та код УКТЗЕД 3002150000;
04.09.2023р. були відвантажені експрес-тести для визначення антигену до вірусу COVID-19 №1 ТОВ «Софім» і того ж числа була оформлена податкова накладна від 04.09.2023р №111 на суму 963,00грн, реєстрацію якої було зупинено відповідно до п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, затверджених постановою КМУ від 11.12.2019 №1165».
В порушення приписів пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України та частини четвертої статті 161 КАС України, до позовної заяви не додано жодного доказу у підтвердження вказаних обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі й оскарженого рішення про що вже вказано судом вище.
Також, у відповідно до пункту 6, 8, 9 та 11 статті 160 КАС України у позовні заяві зазначаються, зокрема, відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (пункт 6), перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (пункт 8); у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача (пункт 9) та власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).
В порушення вказаних вимог статті 160 КАС України, позивачем у позовній заяві не зазначено:
відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
не наведено обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
не надано власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Водночас, частиною третьою статті 161 КАС визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як підтверджується матеріалами справи, позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, чим не дотримав вимоги частини третьої статті 161 КАС.
Суд зазначає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Однак, зважаючи на те що із заявлених позовних вимог неможливо встановити точні позовні вимоги (визначити кількість вимог та встановити чи вони майнових/немайнового характеру, тощо) суд не може вказати суму судового збору, яку позивачу слід сплатити за подання даної позовної заяви.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, процесуального законодавства, тому її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання на адресу суду:
- позовної заяви (у трьох примірниках, відповідно до кількості учасників справи) із зазначенням у ній:
змісту позовних вимог щодо кожного із відповідачів та із обов`язковою вказівкою на конкретне рішення, яке (які) є предметом оскарження;
наведенням обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- доказів у підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі й оскаржене рішення;
- наданням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- доказів про сплату судового збору у розмірі відповідно заявлених позовних вимог.
З урахуванням зазначеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 293 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальність "ВінкоМЕД" до Державної податкової служби України, про визнання протиправним та скасування рішення, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання необхідних документів на адресу суду:46021 м.Тернопіль, вул. Грушевського, 6.
Роз`яснити позивачу, що уразі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява буде повернута останньому.
Копію ухвали направити позивачу.
Роз`яснити учасникам справи, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяМірінович У.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120301547 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мірінович Уляна Анатоліївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мірінович Уляна Анатоліївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мірінович Уляна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні