ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09.07.2024 р.Справа № 914/1725/24
Господарський суд Львівської області у складі судді У.І.Ділай, розглянувши матеріали
За позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Галпін», м.Жидачів, Стрийський район, Львівська область
до відповідача: Акціонерного товариства «ВТБ Банк», м.Київ
третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Національний банк України, м.Київ
третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Приватний нотаріус Стрийського районного нотаріального округу Львівської області Гивель Галина Миколаївна, м.Жидачів, Стрийський район, Львівська область
третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, м.Київ
третя особа-4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер-Пак», м.Жидачів, Стрийський район, Львівська область
про: визнання іпотеки такою, що припинена; визнання таким, що припинене обтяження нерухомого майна; зняття заборони відчуження нерухомого майна; виключення записів про державну реєстрацію обтяжень та державну реєстрацію іпотеки
Встановив:
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
По перше. 18.10.2023 введено в дію положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» №3200-IX від 29.06.2023. Вказаним законом внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України, згідно із якими осіб, визначених частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, в обов`язковому порядку зобов`язано зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до частини 6 статті 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як встановлено судом відповідно до відомостей Комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" та відповіді з Електронного суду №2141316 від 09.07.2024 у позивача (Товариства з обмеженою відповідальністю «Галпін») Електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі - відсутній.
Абзацом 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини 6 статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Зважаючи на викладене, суд залишає позовну заяву без руху та зазначає про обов`язок Товариства з обмеженою відповідальністю «Галпін» зареєструвати електронний кабінет.
Зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС можна за посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Слід наголосити на тому, що у разі невиконання учасником справи вимог Господарського процесуального кодексу України щодо обов`язкової реєстрації електронного кабінету, судом застосовуватимуться відповідні процесуальні наслідки.
По друге. До позовної заяви долучено платіжну інструкцію №3607 від 01.07.2024 на суму 3028,00грн.
Згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до прохальної частини позовної заяви позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру (про визнання іпотеки такою, що припинена; про визнання таким, що припинене обтяження нерухомого майна; про зняття заборони відчуження нерухомого майна; про виключення записів про державну реєстрацію обтяжень та державну реєстрацію іпотеки).
Відтак судовий збір має бути сплачений щодо кожної вимоги окремо.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений в сумі 3028,00грн.
Господарський суд звертає увагу, що за позовними вимогами у цій справі позивач зобов`язаний сплатити 12 112,00грн судового збору, однак до позову долучено платіжну інструкцію №3607 від 01.07.2024 на суму 3028,00грн (тобто за одну немайнову вимогу). Доказів сплати суми судового збору за решту 4 немайнових вимог суду не подано, що не відповідає вимогам чинного законодавства. Суд звертає увагу позивача про необхідність доплати суми судового збору в розмірі 9 084,00грн.
По третє. Позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п.5 ч.3 ст. 162 ГПК України).
За змістом позову зазначено, що ТзОВ «Галпін» повністю виконані кредитні зобов`язання та виплачено банку кредитні кошти та відсотки у повному обсязі. Натомість не долучено належних доказів припинення зобов`язань за кредитним договором.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відтак, суд приходить до висновку, що подану позовну заяву, відповідно до положень ст. 164, 174 ГПК України, слід залишити без руху, та надати позивачу час для виправлення недоліків, які вказані судом.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме:
-подати докази реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
-надати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі;
-подати належні докази припинення зобов`язань за кредитним договором.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Ділай У.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120304610 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Ділай У.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні