ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
08 липня 2024 року
Черкаси справа №925/1240/21(925/854/24)
Господарський суд Черкаської області у складі судді Костянтина ДОВГАНЯ, розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» до Фермерського господарства «Мехагро-Плюс» про зобов`язання вчинити певні дії,
УСТАНОВИВ:
03 липня 2024 року ліквідатор ТОВ Седна-Агро подав до господарського суду Черкаської області позовну заяву від 03.07.2024 р. про:
- зобов`язання Фермерського господарства Мехагро-Плюс в особі ліквідатора Молочко Наталії Григорівни визнати кредиторські вимоги товариства з обмеженою відповідальністю Седна-Агро до Фермерського господарства Мехагро-Плюс, в розмір 216 900,00 грн. основного боргу, 11478,73 грн. пені, 4945,32 грн. курсової різниці, 11556,14 грн. 30% річних, 3904,20 грн. інфляційних збитків, 43380,00 грн. 20% штрафу, 10000 витрат на послуги адвоката та 4382,47 грн. витрат по сплаті судового збору;
- зобов`язання Фермерського господарства Мехагро-Плюс в особі ліквідатора Молочко Наталії Григорівни включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу та задовольнити їх з майна боржника, що залишилось після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.
Автоматизована система документообігу Господарського суду Черкаської області для розгляду справи за вказаною позовною заявою визначила суддю Костянтина ДОВГАНЯ, у провадженні якого перебуває справа №925/1240/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро».
Підстави для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» без руху, повернення її чи відмови у відкритті провадження у справі наразі відсутні, тому відповідно до ст. 176 Господарського процесуального кодексу України цю позовну заяву слід прийняти до розгляду і відкрити провадження у справі.
Абзацом першим частини другої статті 7 Кодекс України з процедур банкрутства встановлено, що господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Абзаци третій, четвертий, п`ятий частини другої статті 7 Кодекс України з процедур банкрутства містять такі норми:
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Отже, спір у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» до Фермерського господарства «Мехагро-Плюс» про збовязання вчинити певні дії підлягає вирішенню Господарським судом Черкаської області в межах справи №925/1240/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України.
Позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» не містить клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, а тому справа за вказаним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» відповідно до пункту 1 частини п`ятої статті 12, частини першої статті 247 Господарського процесуального кодексу України є малозначною і підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 252 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на викладене господарський суд дійшов висновку про розгляд справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» до Фермерського господарства «Мехагро-Плюс» про зобов`язання вчинити певні дії в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін в межах справи №925/1240/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро».
Керуючись статтями 121, 176, 234, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» до Фермерського господарства «Мехагро-Плюс» про зобов`язання вчинити певні дії до розгляду, відкрити провадження у справі №925/1240/21(925/854/24) і розглядати її в межах справи №925/1240/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Седна Агро» у порядку спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання у справі на 10:30 "22" серпня 2024р.
Засідання провести в приміщенні господарського суду, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань №217, тел. канцелярії суду: 31-21-49.
Роз`яснити відповідачу, що частиною першою статті 251 Господарського процесуального кодексу України встановлений строк для подання відзиву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня одержання відзиву.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення на відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня одержання такої відповіді.
Роз`яснити сторонам, що 18.10.2023 введено в дію Закон України №3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами і відповідно до вимог ст.6 ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, передбачається настання процесуальних наслідків, серед яких залишення позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги без руху, повернення окремих заяв, клопотань, заперечень, неврахування судом відзиву тощо.
Повідомити сторонам веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Костянтин ДОВГАНЬ
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120306717 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні