ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"10" липня 2024 р. Справа № 911/1677/24
Суддя Бацуца В. М. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фітнес клуб «Галактика» (04214, вул. Північна, буд. 2/58, кв. 189, м. Київ, Оболонський р-н)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рууккі Україна» (08033, вул. Індустріальна, буд. 4, с. Копилів, Макарівський р-н, Київська обл.)
про визнання недійсним договору надання послуг
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ТОВ «Фітнес клуб «Галактика» звернулось в Господарський суд Київської області із позовом до ТОВ «Рууккі Україна» про визнання недійсним договору про надання послуг, який було укладено 23.07.2021 р. між Фізичною особою-підприємцем Снісаренко С. І. та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рууккі Україна».
Вказана позовна заява не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п.п. 2) п. 2. ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір ставки судового збору із позовних заяв немайнового характеру, що подаються до господарського суду, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
До вказаної позовної заяви не додано жодних належних та допустимих доказів, що підтверджували б сплату позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі (3 028, 00 грн). Таких доказів не зазначено і в переліку додатку до позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До вказаної позовної заяви не додано жодних належних та допустимих доказів, що підтверджували б обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, у тому числі сам оскаржуваний договір про надання послуг від 23.07.2021 р. Таких доказів не зазначено і в переліку додатку до позовної заяви.
Статтею 45 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
2. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
3. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 162 цього ж кодексу у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
3. Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як було зазначено вище, у своїй позовній заяві позивачем фактично заявлено вимогу до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рууккі Україна» та Фізичної особи-підприємця Снісаренко Семена Ілліча про визнання недійсним договору про надання послуг від 23.07.2021 р., укладеного між Фізичною особою-підприємцем Снісаренко Семеном Іллічем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рууккі Україна». Тобто, даний спір в частині вищевказаної вимоги виник між позивачем та Фізичною особою-підприємцем Снісаренко Семеном Іллічем і Товариством з обмеженою відповідальністю «Рууккі Україна», а Фізична особа-підприємець Снісаренко Семен Ілліч, до якого фактично пред`явлено таку позовну вимогу, визначений позивачем тільки третьою особою і не визначений відповідачем.
Тобто, в даному позові позивачем не вірно визначено процесуальний статус Фізичної особи-підприємця Снісаренко Семена Ілліча у спірних відносинах так, як вказані позовні вимоги заявлено до особи, що не є стороною за позовом, а є третьою особою, що не відповідає вимогам частин 1, 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з вказаних підстав.
При цьому, суд звертає увагу, що позивачу для дотримання вимог ч. 3 ст. 162, ч. 1 ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України при поданні даної позовної заяви необхідно привести у відповідність до вищезазначених вимог саму позовну заяву, надіслати учасникам справи копії позовної заяви (приведеної у відповідність) та додані до неї документи, сплатити судовий збір у встановленому порядку та у розмірі (3 028, 00 грн або 2 422, 40 грн у разі подання заяви в електронній формі) і надати суду відповідні докази, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 162-164, 171, 172, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Залишити позовну заяву б/н від 27.06.2024 р. (вх. № 3053 від 28.06.2024 р.) Товариства з обмеженою відповідальністю «Фітнес клуб «Галактика» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рууккі Україна» про визнання недійсним договору надання послуг без руху.
2.Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю «Фітнес клуб «Галактика» про виявлені зазначені в ухвалі недоліки при поданні даної позовної заяви та встановити йому строк для їх усунення, а саме приведення у відповідність до вимог ч. 3 ст. 162, ч. 1 ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України при поданні даної позовної заяви необхідно привести у відповідність до вищезазначених вимог саму позовну заяву, надіслати учасникам справи копії позовної заяви (приведеної у відповідність) та додані до неї документи, сплатити судовий збір у встановленому порядку та у розмірі 2 422, 40 грн і надати суду відповідні докази, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, сім днів з дня вручення даної ухвали суду.
3.Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю «Фітнес клуб «Галактика» про те, що згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Бацуца
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120320951 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бацуца В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні