Справа № 420/4613/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2024 рокум. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіПотоцької Н.В.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард-Опт» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання здійснити реєстрацію податкових накладних,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард-Опт» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати Рішення №10530346/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №252 від 16.08.2023 року на суму 88257,26 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №252 від 16.08.2023 року на суму 88257,26 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію;
визнати протиправним та скасувати Рішення №10530350/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №258 від 16.08.2023 року на суму 111021,34 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №258 від 16.08.2023 року на суму 111021,34 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію;
визнати протиправним та скасувати Рішення №10530347/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №261 від 16.08.2023 року на суму 202073,74 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №261 від 16.08.2023 року на суму 202073,74 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію;
визнати протиправним та скасувати Рішення №10530348/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №262 від 16.08.2023 року на суму 88994,78 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №262 від 16.08.2023 року на суму 88994,78 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію;
визнати протиправним та скасувати Рішення №10530349/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №276 від 16.08.2023 року на суму 36604,21 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №276 від 16.08.2023 року на суму 36 604,21 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію.
В обґрунтування позовних вимог позивач, з покликанням на фактичні обставини справи, зазначає, що до регіональної комісії органу ДПС товариством з обмеженою відповідальністю «Авангард-Опт» надано повний та вичерпний перелік документів, який відображає всі аспекти господарської операції між Товариством та його контрагентом.
Як стверджує позивач, належної мотивації підстав та причин віднесення поданих податкових накладних до категорії ризиковості здійснення операцій Головним управлінням ДПС в Одеській області у спірному рішенні не зазначено. У квитанції зазначено лише посилання на відповідність Критеріїв, визначених в п. 8 та не зазначено документів, які необхідно надати для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Також у позові вказано, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної відсутня інформація, які саме документи слід було надати позивачем до контролюючого органу для реєстрації такої спірної податкової накладної, що фактично ставить платника податку у стан невизначеності у питанні документального спростування існуючих на думку відповідача ризиків.
На думку позивача, контролюючий орган повинен при зупиненні реєстрації податкових накладних не лише запропонувати надати документи, а навести їх конкретний перелік, оскільки в п.5 Порядку №520 наведений приблизний та не вичерпний («може включати») перелік документів необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі. В іншому випадку така підстава для прийняття рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі з підстави ненадання платником податку копій документів відповідно до п.5 цього Порядку не може бути застосована. В той же час, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарської операції між позивачем та контрагентом, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, контролюючий орган не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної.
Як стверджує позивач, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 19.02.2024 року позовну заяву залишено без руху.
23.02.2024 року до суду за вхід. №ЕС/7748/24 від позивача надійшла заява з доказами сплати судового збору.
Ухвалою суду від 26.02.2024 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
14.03.2024 року за вхід.№ЕС/10541/24 надійшов відзив на позов, в якому, зокрема, наголошено на необґрунтованості вимог позивача, оскільки Рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН про відмову в реєстрації податкових накладних були прийняті у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
На виконання п.п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України, 05 вересня 2023 року Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено:
Разом з повідомленням № 4 від 06.02.2024 до ПН № 252 від 16.08.2023 Позивачем було надано 21 документів довільного формату;
Разом з повідомленням № 2 від 06.02.2024 до ПН № 258 від 16.08.2023 Позивачем було надано 28 документів довільного формату;
Разом з повідомленням № 1 від 06.02.2024 до ПН № 261 від 16.08.2023 Позивачем було надано 43 документів довільного формату;
Разом з повідомленням № 3 від 06.02.2024 до ПН № 262 від 16.08.2023 Позивачем було надано 21 документів довільного формату;
Разом з повідомленням № 6 від 06.02.2024 до ПН № 276 від 16.08.2023 Позивачем було надано 17 документів довільного формату.
Серед наданих документів були виявлені такі недоліки:
Оборотно-сальдова відомість не завірена належним чином;
Товарно-транспортна накладна №16/08-4 від 18.08.2023 завірена неналежним чином;
Відсутні платіжні інструкції, які б підтверджували оплату за товар.
В оскаржуваних рішеннях Комісії було зазначено причину відмови в реєстрації податкових накладних ТОВ «АВНГАРД-ОПТ» а саме: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВАНГАРД-ОПТ» (код 43331493) зареєстроване 05.11.2019 року рішенням Херсонської міської ради Херсонської області.
Директор ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ»- ОСОБА_1 на посаді з 17.09.2020 року на підставі наказу про призначення від 17.09.2020 року №2-к та рішення єдиного засновника №4 від 17.09.2020 року. Посада головного бухгалтера не передбачена штатним розкладом ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ».
Місцезнаходження ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ»: вул. Велика Арнаутська, буд. 19 , оф. 807, м. Одеса, Одеська обл., 65482, Україна.
Індивідуальний податковий номер 433314921037, дата реєстрації платником ПДВ- 01.12.2019.
Номер взяття на облік платника податків 210319303402, на даний момент перебуває за основним місцем обліку у 1533 - ГУ ДПС в Одеській області (Южненська ДПІ).
ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» в межах господарської діяльності займається оптовою торгівлею (код 46.90 «Неспеціалізована оптова торгівля» згідно з ДК 016:2010) різних видів товарів (будівельні товари, господарчі товари, меблі, побутова техніка, електротовари та інше). Цей вид діяльності для підприємства є основним.
Виконання господарської діяльності забезпечено трудовими ресурсами такими як: директор, менеджер з постачання, менеджер з логістики, комірники, вантажник, експедитор, економіст. Середня чисельність працюючих за 2022 рік склала 20 (двадцять) осіб, у січні - серпні 2023 р. складає 16 (шістнадцять) осіб. Середня зарплата за штатним розкладом складає 6722.20 грн.
За період з 01.01.2022 по 31.08.2023 підприємство до бюджету сплатило податків із заробітної плати на загальну суму 348 700.65 грн., в т.ч.:
в 2022 р. податків на суму 82 154.74 грн., з них ЄСВ - 43395.07 грн., ПДФО - 36496.82 грн., ВЗ -2262.85 грн.;
в січні - серпні 2023 р. податків на суму 266 545.91 грн., з них ЄСВ - 158487.35 грн., ПДФО - 98 924.81 грн., ВЗ- 9 133.75 грн.
ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» не має філій, дочірніх підприємств тощо. Не здійснює ліцензійної діяльності.
Для здійснення фінансово - господарської діяльності підприємство використовує орендовані приміщення під офіси та склади загальною площею 25335.52 м2.
Приміщення надаються в оренду для здійснення торгівельної, виробничої та комерційної діяльності, на підставі договорів оренди нежитлових приміщень, що також підтверджується фактом подачі Форми 20-ОПП.
Одним з основних сторонніх перевізників є ТОВ «Строительний бум» згідно Договору на перевезення вантажів автомобільним транспортом №010621-1 від 01.06.2021р.
Щодо податкової накладної №258 від 16.08.2023
Підстави для зупинення реєстрації (квитанція від 18.09.2023 року): Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 16.08.2023 №258 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.6667%, "P"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з повідомленням №2 від 06.02.2024 до ПН №258 від 16.08.2023 Позивачем було надано 28 документів довільного формату:
1. Договір оренди № АП21/03-10 від 05.11.2019
2. Договір оренди № АП24/01-09 від 07.09.2020
3. Договір оренди № ОП16/Ю-21 від 01.10.2021
4. Договір оренди №ОП-01-06/21-9 від 01.06.2021
5. Договір оренди №ОП-01 -06/21-13 від 01.06.2021
6. Договір оренди № 16/05-2023 від 16.05.2023
7. Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №010623-1 від 01.06.2023
8. Договір поставки 3 від 28.01.21
9. Видаткова накладна 20220 від 02.02.2022
10. Видаткова накладна 115804 від 16.12.2022
11. Видаткова накладна 115808 від 16.12.2022
12. Видаткова накладна 5284 від 19.01.2023
13. Видаткова накладна 5292 від 19.01.2023
14. Видаткова накладна 5380 від 19.01.2023
15. Видаткова накладна 16611 від 27.02.2023
16. Видаткова накладна 16614 від 27.02.2023
17. Видаткова накладна 16615 від 27.02.2023
18. Видаткова накладна 16616 від 27.02.2023
19. Видаткова накладна 16617 від 27.02.2023
20. Видаткова накладна 16624 від 27.02.2023
21. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за Січень 2021 р. - Червень 2023 р.
22. Договір поставки АО - 08/20 від 07.09.2020
23.Замовлення покупця 17-07-23-3 від 17.07.2023
24.Видаткова накладна 212 від 16 серпня 2023 р.
25 .Товарно-транспортна накладна 16/08-4 від 16.08.2023
26. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р.
27. Акт звірки за період з 01.07.2023 по 31.12.2023
28. Пояснення 2 від 06.02.2024
Взаємовідносини TOB «АВАНГАРД-ОПТ» з Приватним підприємством «ХЕРСОНОПТОРГ» (код ЄДРПОУ34458003) регулюються умовами визначеними у Договорі постачання №АО-08/20 від 07.09.2020 року.
Згідно з замовленням покупця №17-07-23-3 від 17.07.2023 року ТОВ«АВАНГАРД-ОПТ» реалізувало товар на адресу ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» за видатковою накладною №212 від 16.08.2023 р. на загальну суму 111021,34 грн., в т.ч. ПДВ 18503,56 грн., у зв`язку з чим була складена податкова накладна №258 від 16.08.2023 (реєстраційний №9242202083 від 18.09.2023 р.) на загальну суму 111021,34 грн., в т.ч. ПДВ 18503,56 грн., реєстрація якої зупинена.
Доставка товару здійснювалася за рахунок покупця згідно товарно-транспортної накладної №16/08-4 від 16.08.2023 року.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р. та Акт звірки з 01.07.2023 по 31.12.2023 р.
Реалізований товар був придбаний у вітчизняних постачальників , а саме АЛЬЯНС УКРАЇНА КФ ТОВ (код ЄДРПОУ 41692188 ) згідно Договору поставки №3 від 28.01.2021 р., за видатковою накладною:
№20220 від 02,02,2022 р, на загальну суму 4 454,32 грн., в т.ч, ПДВ 742,39 грн.
№115804 від 16.12.2022 р. на загальну суму 14 416,08 грн., в т.ч. ПДВ 2 402,68 грн.
№115808 від 16.12.2022 р. на загальну суму 14808,30 грн., в т.ч. ПДВ 2 480,05 грн.
№5284 від 19.01.2023 р. на загальну суму 9 518,40 грн., в т.ч. ПДВ 1 586,40 грн.
№5292 від 19.01.2023 р. на загальну суму 4 184,82 грн., в т.ч. ПДВ 697,47 грн.
№5380 від 19.01.2023 р. на загальну суму 4 134,00 грн., в т.ч. ПДВ 689,00 грн.
№16611 від 27.02.2023 р. на загальну суму 16 349,76 гри., в т.ч. ПДВ 2 724,96грн.
№16614 від 27.02.2023 р. на загальну суму 15 129,36 грн., в т.ч. ПДВ 2 521,56 грн.
№16615 від 27.02,2023 р. на загальну суму 15 465,60 грн., в т.ч. ПДВ 2 577,60 грн.
№16616 від 27.02.2023 р. на загальну суму 18 596,88 грн., в т.ч. ПДВ 3 099,48 грн.
№16617 від 27.02.2023 р. на загальну суму 9 096,24 грн., в т.ч. ПДВ 1 516,04 грн.
№16624 від 27.02.2023 р. на загальну суму 19 603,68 грн., в т.ч. ПДВ 3 267,27 грн.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та АЛЬЯНС УКРАЇНА КФ ТОВ (код ЄДРПОУ 41692188 )відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості порахунку 631 за Червень 2021 р.-Червень 2023 р.
Рішенням №10530350/43331493 від 08.02.2024 р. відмовлено в реєстрації податкової накладної №258 від 16.08.2023 року на суму 111021,34 грн.
Щодо податкової накладної №276 від 16.08.2023
Підстави для зупинення реєстрації (квитанція від 18.09.2023 року): Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 16.08.2023 №276 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.6667%, "P"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з повідомленням №6 від 06.02.2024 до ПН №276 від 16.08.2023 Позивачем було надано 17 документів довільного формату:
1. Договір оренди № АП21/03-10 від 05.11.2019
2. Договір оренди № АП24/01-09 від 07.09.2020
3. Договір оренди № ОП16/Ю-21 від 01.10.2021
4. Договір оренди №ОП-01-06/21-9 від 01.06.2021
5. Договір оренди №ОП-01-06/21-13 від 01.06.2021
6. Договір оренди № 16/05-2023 від 16.05.2023
7. Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №010623-1 від 01.06.2023
8. Договір поставки 158 від 14.06.2021
9. Видаткова накладна 815 від 15.12.2021
10. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за Червень 2021 р. - Червень 2023 р.
11. Договір поставки АО - 08/20 від 07.09.2020 12.Замовлення покупця 17-07-23-3 від 17.07.2023 13 .Видаткова накладна 254 від 16 серпня 2023 р.
14. Товарно-транспортна накладна 16/08-4 від 16.08.2023
15. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р.
16. Акт звірки за період з 01.07.2023 по 31.12.2023
17. Пояснення №6 від 06.02.2024
Взаємовідносини ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» з ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» (код ЄДРПОУ34458003) регулюються умовами визначеними у Договорі постачання №АО-08/20 від 07.09.2020 року.
Згідно з замовленням покупця №17-07-23-3 від 17.07.2023 року ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» реалізувало товар на адресу ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» за видатковою накладною №254 від 16.08.2023 р. на загальну суму 36604,21 грн., в т.ч. ПДВ 6100,70 грн., у зв`язку з чим була складена податкова накладна №276 від 16.08.2023 (реєстраційний №9242227433 від 18.09.2023 р.) на загальну суму 36604,21 грн., в т.ч. ПДВ 6100,70 грн., реєстрація якої зупинена.
Доставка товару здійснювалася за рахунок покупця згідно товарно-транспортної накладної №16/08-4 від 16.08.2023 року.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - грудень 2023 р. та Акт звірки з 01.07.2023 по 31.12.2023 р.
Реалізований товар був придбаний у вітчизняних постачальників, а саме, СФЕРАПЛАСТ ТОВ (код ЄДРПОУ 40186724) згідно Договору поставки №158 від 14.06.2021 р., за видатковою накладною №815 від 15.12.2021 р. на загальну суму 190 666,80 грн., в т.ч. ПДВ 31 777,80 грн.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та СФЕРАПЛАСТ ТОВ (код ЄДРПОУ 40186724) відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 за Червень 2021 р. - Червень 2023 р.
Рішенням №10530349/43331493 від 08.02.2024 р. відмовлено в реєстрації податкової накладної №276 від 16.08.2023 року на суму 36604,21 грн.
Щодо податкової накладної №262 від 16.08.2024
Підстави для зупинення реєстрації (квитанція від 18.09.2023 року): Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 16.08.2023 №262 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.6667%, "P"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з повідомленням №3 від 06.02.2024 до ПН №262 від 16.08.2023 Позивачем було надано 21 документів довільного формату:
1. Договір оренди №АП21/03-10 від 05.11.2019
2. Договір оренди № АП24/01-09 від 07.09.2020
3. Договір оренди № ОП16/Ю-21 від 01.10.2021
4. Договір оренди №ОП-01-06/21-9 від 01.06.2021
5. Договір оренди №ОП-01 -06/21-13 від 01.06.2021
6. Договір оренди №16/05-2023 від 16.05.2023
7. Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №010623-1 від 01.06.2023
8. Договір поставки 251 від 15.06.2021
9. Видаткова накладна SI0000497145 від 29.04.2022
10. Видаткова накладна SI0000507206 від 09.08.2022
11 Видаткова накладна SI0000511828 від 27.09.2022
12. Видаткова накладна SI0000523698 від 20.01.2023
13. Видаткова накладна SI0000528897 від 17.03.2023
14. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за Червень 2021 р. - Грудень 2023 р.
15. Договір поставки АО - 08/20 від 07.09.2020
16.Замовлення покупця 17-07-23-3 від 17.07.2023
17. Видаткова накладна 222 від 16 серпня 2023 р.
18. Товарно-транспортна накладна 16/08-4 від 16.08.2023
19. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р.
20. Акт звірки за період з 01.07.2023 по 31.12.2023
21. Пояснення №3 від 06.02.2024
Взаємовідносини TOB «АВАНГАРД-ОПТ» з ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» (код ЄДРПОУ 34458003) регулюються умовами визначеними у Договорі постачання №АО-08/20 від 07.09.2020 року.
Згідно з замовленням покупця №17-07-23-3 від 17.07.2023 року ТОВ«АВАНГАРД-ОПТ» реалізувало товар на адресу ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» за видатковою накладною №222 від 16.08.2023 р. на загальну суму 88994,78 грн., в т.ч. ПДВ 14832,46 грн., у зв`язку з чим була складена податкова накладна №262 від 16.08.2023 (реєстраційний №9242220573 від 18.09.2023 р.) на загальну суму 88994,78 грн., в т.ч. ПДВ 14832,46 грн., реєстрація якої зупинена.
Доставка товару здійснювалася за рахунок покупця згідно товарно-транспортної накладної №16/08-4 від 16.08.2023 року.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р. та Акт звірки з 01.07.2023 по 31.12.2023 р.
Реалізований товар був придбаний у вітчизняних постачальників , а саме, АТ-ІНЖИНІРІНГ ТОВ (код ЄДРПОУ 31776232 ) згідно Договору поставки №251 від 15.06.2021 р., за видатковою накладною:
№SI0000497145 від 29.04.2022 р. на загальну суму 10720,56 грн., в т.ч. ПДВ 1786,76грн.
№SI0000507206 від 09.08.2022 р. на загальну суму 83745,90 грн., в т.ч. 13 957,65 грн.
№SI0000511828 від 27.09.2022 р. на загальну суму 31491,36 грн., в т.ч. 5248,56 грн.
№SI0000523698 від 20.01.2023 р. на загальну суму 21 151,86 грн., в т.ч. 3 525,31 грн.
№SI0000528897 від 17,03.2023 р. на загальну суму 38 431,08 грн., в т.ч. 6 405,18 грн.
Стан розрахунків між TOB «ABАНГАРД-ОПТ» та АТ-ІНЖИНІРІНГ ТОВ (код ЄДРПОУ 31776232 ) відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 за Червень 2021 р. - Грудень 2023 р.
Рішенням №10530348/43331493 від 08.02.2024 р. відмовлено в реєстрації податкової накладної №262 від 16.08.2023 року на суму 88994,78 грн.
Щодо податкової накладної №261 від 16.08.2023
Підстави для зупинення реєстрації (квитанція від 18.09.2023 року): Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 16.08.2023 №261 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.6667%, "P"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з повідомленням №1 від 06.02.2024 до ПН №261 від 16.08.2023 Позивачем було надано 43 документів довільного формату:
Додатки в електронному вигляді:
1. Договір оренди № АП21/03-10 від 05.11.2019
2. Договір оренди № АП24/01-09 від 07.09.2020
3. Договір оренди № ОП16/Ю-21 від 01.10.2021
4. Договір оренди №ОП-01-06/21-9 від 01.06.2021
5. Договір оренди №ОП-О1-06/21-13 від 01.06.2021
6. Договір оренди № 16/05-2023 від 16.05.2023
7. Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №010623-1 від 01.06.2023
8. Договір поставки № 108 від 14.06.2021
9. Видаткова накладна № 2156050 від 02.07.2022
10. Видаткова накладна № 2172449 від 19.07.2022
11. Видаткова накладна № 2172459 від 27.07.2022
12. Видаткова накладна № 2172462 від 27.07.2022
13. Видаткова накладна № 2172463 від 27.07.2022
14. Видаткова накладна № 2176750 від 27.07.2022
15. Видаткова накладна № 2202877 від 22.08.2022
16. Видаткова накладна № 2202879 від 22.08.2022
17. Видаткова накладна № 2222453 від 16.09.2022
18. Видаткова накладна № 2233095 від 30.09.2022
19. Видаткова накладна № 2241344 від 14.10.2022
20. Видаткова накладна № 2251280 від 26.10.2022
21 Видаткова накладна № 2259080 від 10.11.2022
22. Видаткова накладна № 2275666 від 16.12.2022
23. Видаткова накладна № 2281719 від 27.01.2023
24. Видаткова накладна № 2281720 від 27.01.2023
25. Видаткова накладна № 2292965 від 17.02.2023
26. Видаткова накладна № 2304235 від 10.03.2023
27. Видаткова накладна № 2314805 від 24.03.2023
28. Видаткова накладна № 2330498 від 07.04.2023
29. Видаткова накладна № 2330499 від 07.04.2023
30. Видаткова накладна № 2330500 від 07.04.2023
31 Видаткова накладна № 2344073 від 21.04.2023
32. Видаткова накладна № 2372444 від 22.05.2023
33. Видаткова накладна № 2372445 від 22.05.2023
34. Видаткова накладна № 2389343 від 02.06.2023
35. Видаткова накладна № 2390929 від 02.06.2023
36. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за Червень 2021 р. - Червень 2023 р.
37. Договір поставки №АО - 08/20 від 07.09.2020
38 Замовлення покупця № 17-07-23-3 від 17.07.2023
39. Видаткова накладна № 219 від 16 серпня 2023 р.
40. Товарно-транспортна накладна № 16/08-4 від 16.08.2023
41. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р.
42. Акт звірки за період з 01.07.2023 по 31.12.2023
43. Пояснення №1 від 06.02.2024
Взаємовідносини TOB «АВАНГАРД-ОПТ» з ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» (код ЄДРПОУ34458003) регулюються умовами визначеними у Договорі постачання №АО-08/20 від 07.09.2020 року.
Згідно з замовленням покупця №17-07-23-3 від 17.07.2023 року ТОВ«АВАНГАРД-ОПТ» реалізувало товар на адресу ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» за видатковою накладною №219 від 16.08.2023 р. на загальну суму 202073,74 грн., в т.ч. ПДВ 33678,96 грн., у зв`язку з чим була складена податкова накладна №261 від 16.08.2023 (реєстраційний №9242226201 від 18.09.2023 р.) на загальну суму 202073,74 грн., в т.ч. ПДВ 33678,96 гри., реєстрація якої зупинена.
Доставка товару здійснювалася за рахунок покупця згідно товарно-транспортної накладної №16/08-4 від 16.08.2023 року.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р. та Акт звірки з 01.07.2023 по 31.12.2023 р.
Реалізований товар був придбаний у вітчизняних постачальників , а саме, ПОЛІСАН ВП ТОВ (код ЄДРПОУ 32318370) за видатковими накладними:
№2156050 від 02.07.2022 р. на загальну суму 23217,60 грн., в т.ч. ПДВ 3869,60 грн.
№2172449 від 19.07.2022 р. на загальну суму 113055,84 грн., в т.ч. ПДВ 18842,64 грн.
№2172459 від 27.07.2022 р. на загальну суму 179618,54 грн., в т.ч. ПДВ 29936,42 грн.
№2172462 від 27.07.2022 р. на загальну суму 105387,86 грн., в т.ч. ПДВ 17564,64 грн.
№2172463 від 27 07.2022 р. на загальну суму 66 119,40 грн., в т.ч. ПДВ 11 019,90грн.
№2176750 від 27.07.2022 р. на загальну суму 134491,20 грн., в т.ч. ПДВ 22415,20 грн.
№2202877 від 22.08.2022 р. на загальну суму 27 106,80 грн., в т.ч. ПДВ 4 517,80 грн.
№2202879 від 22.08.2022 р. на загальну суму 52970,40 грн., в т.ч. ПДВ 8828,40 грн.
№2222453 від 16.09.2022 р. на загальну суму 23 394,00 грн., в т.ч. ПДВ 3 899,00 грн.
№2233095 від 30.09.2022 р. на загальну суму 9 345,60 грн., в т.ч. ПДВ 1 557,60грн.
№2241344 від 14.10.2022 р. на загальну суму 9 399,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 566,50грн.
№2251280 від 26.10.2022 р, на загальну суму 25 428,00 грн,, в т.ч, ПДВ 4 238,00 грн.
№2259080 від 26.10.2022 р. на загальну суму 4 816,20 грн., в т.ч. ПДВ 802,70 грн.
№2275666 від 16.12.2022 р. на загальну суму 13 273,20 грн., в т.ч. ПДВ 2 212,20 грн.
№2281719 від 27.01.2023 р. на загальну суму 8 437,20 грн,, в т.ч, ПДВ 1406,20 грн.
№2281720 від 27.01.2023 р. на загальну суму 13 146,00 грн., в т.ч. ПДВ 2191,00 грн.
№2292965 від 17.02.2023 р. на загальну суму 6 932,40 грн,, в т.ч, ПДВ 1155,40 грн
№2304235 від 10.03.2023 р. на загальну суму 21 063,60 грн,, в т.ч, ПДВ 3510,60 грн.
№2314805 від 24.03.2023 р. на загальну суму 9 197,40 грн., в т.ч. ПДВ 1532,90 грн.
№2330498 від 07.04.2023 р. на загальну суму 18 216,60 грн., в т.ч. ПДВ 3036,10 грн.
№2330499 від 07.04.2023 р. на загальну суму 17 885,40 грн., в т.ч. ПДВ 2980,90 грн.
№2330500 від 07.04.2023 р. на загальну суму 5 718,00 грн,, в т.ч, 953,00грн.
№2344073 від 21.04.2023 р. на загальну суму 31 928,60 грн,, в т.ч, 5321,43 грн.
№2372444 від 22.05.2023 р. на загальну суму 13 767,00 грн,, в т.ч, 2294,50 грн.
№2372445 від 22.05.2023 р. на загальну суму 9 570,00 грн., в т.ч. 1 595,00 грн.
№2389343 від 02.06.2023 р. на загальну 29 812,80 грн., в т.ч. 4 968,80 грн.
№2390929 від 02.06.2023 р. на загальну 25 267,80 грн., в т.ч. 4211,30 грн.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та ПОЛІСАН ВП ТОВ (код ЄДРПОУ 32318370) відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 за Червень 2021 р. - Червень 2023 р.
Рішенням №10530347/43331493 від 08.02.2024 р. відмовлено в реєстрації податкової накладної №261 від 16.08.2023 року на суму 202073,74 грн.
Щодо податкової накладної №252 від 16.08.2023
Підстави для зупинення реєстрації (квитанція від 18.09.2023 року): Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 16.08.2023 №252 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.6667%, "P"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з повідомленням №4 від 06.02.2024 до ПН №252 від 16.08.2023 Позивачем було надано 21 документів довільного формату:
1. Договір оренди № АП21/03-10 від 05.11.2019
2. Договір оренди № АП24/01-09 від 07.09.2020
3. Договір оренди № ОП16/Ю-21 від 01.10.2021
4. Договір оренди №ОП-01-06/21-9 від 01.06.2021
5. Договір оренди №ОП-01-06/21-13 від 01.06.2021
6. Договір оренди № 16/05-2023 від 16.05.2023
7. Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №010623-1 від 01.06.2023
8. Договір поставки № 16 від 15.04.2021
9. Видаткова накладна № 10804 від 03.08.2021
10. Видаткова накладна № 13044 від 10.09.2021
11 .Видаткова накладна № 9033 від 16.09.2022
12. Видаткова накладна № 1941 від 03.03.2023
13. Видаткова накладна № 2834 від 15.03.2023
14. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 за Квітень 2021 р. - Червень 2023 р.
15. Договір поставки АО - 08/20 від 07.09.2020
16.Замовлення покупця 17-07-23-3 від 17.07.2023
17. Видаткова накладна 205 від 16 серпня 2023 р.
18. Товарно-транспортна накладна 16/08-4 від 16.08.2023
19. Витяг з Оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р.
20. Акт звірки за період з 01.07.2023 по 31.12.2023
21. Пояснення №4 від 06.02.2024
Взаємовідносини TOB «АВАНГАРД-ОПТ» з ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» (код ЄДРПОУ34458003) регулюються умовами визначеними у Договорі постачання №АО-08/20 від 07.09.2020 року.
Згідно з замовленням покупця №17-07-23-3 від 17.07.2023 року ТОВ«АВАНГАРД-ОПТ» реалізувало товар на адресу ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» за видатковою накладною №205 від 16.08.2023 р. на загальну суму 88257,26 грн., в т.ч. ПДВ 14709,54 грн., у зв`язку з чим була складена податкова накладна №252 від 16.08.2023 (реєстраційний №9242227481 від 18.09.2023 р.) на загальну суму 88257,26 грн., в т.ч. ПДВ 14709,54 грн., реєстрація якої зупинена.
Доставка товару здійснювалася за рахунок покупця згідно товарно-транспортної накладної №16/08-4 від 16.08.2023 року.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та ПП «ХЕРСОНОПТОРГ» відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 361 за Серпень 2023 р. - Грудень 2023 р. та Акт звірки з 01.07.2023 по 31.12.2023 р.
Реалізований товар був придбаний у вітчизняних постачальників , а саме, АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС ТОВ (код ЄДРПОУ 42444456 ) згідно Договору поставки №16 від 15.04.2021р. за видатковими накладними:
№10804 від 03.08.2021 р. на загальну суму 100 048,77 грн., в т.ч. ПДВ 16 674,80 грн.
№13044 від 10.09.2021 р. на загальну суму 12 148,86 грн., в т.ч. ПДВ 2 024,81 грн.
№9033 від 16.09.2022р. на загальну суму 12541,20 грн., в т.ч. ПДВ 2090,20 грн.
№1941 від 03.03.2023 р. на загальну суму 29 978,64 грн., в т.ч. ПДВ 4 996,44 грн.
№2834 від 15.03.2023 р. на загальну суму 12 523,88 грн., в т.ч. ПДВ 2 087,32 грн.
Стан розрахунків між ТОВ «АВАНГАРД-ОПТ» та АВТО-КОМФОРТ ПЛЮС ТОВ (код ЄДРПОУ 42444456 ) відображено у Витягу з Оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 за Квітень 2021 р. - Червень 2023 р.
Рішенням №10530346/43331493 від 08.02.2024 р. відмовлено в реєстрації податкової накладної №252 від 16.08.2023 року на суму 88257,26 грн.
РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України; у чинній на момент виникнення спірних правовідносин редакції).
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII, внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.
Положеннями п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
На виконання вказаних вище норм законодавства позивачем сформовано податкові накладні №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023 та надіслано їх до Єдиного реєстру податкових накладних.
Проте, реєстрація вказаних податкових накладних була зупинена контролюючим органом, оскільки податкова накладна складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений в Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №341), (далі - Порядок №1246).
Відповідно до п.2 Порядку №1246, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно п.12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України Про електронні довірчі послуги, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п.13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Пунктом 15 Порядку №1246 визначено, що у зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Згідно п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 №1165 (набрала чинності 01.02.2020), якою, зокрема, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - Порядок №1165).
Цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.
Відповідно до п.2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.
Критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.
Ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту а або б пункту 185.1 статті 185, підпункту а або б пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за наявності об`єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов`язку.
Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Відповідно до вимог п.6 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (п.7 Порядку №1165).
Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (п.11 Порядку №1165).
Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (п.25 Порядку № 1165).
На момент формування квитанції, якою зупинено реєстрацію податкових накладних, Критерії ризиковості платника податку визначені додатком 1 до Порядку №1165.
У додатку № 1 до Порядку № 1165 визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, зокрема п. 8 «У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС».
Водночас, в порушення норм 10-11 Порядку № 1165, в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено належної мотивації підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість.
Розглядаючи дану адміністративну справу суд враховує, що протягом усього строку розгляду даної адміністративної справи чинного рішення про відповідність позивача критеріям ризиковості станом на дату зупинення реєстрації податкових накладних №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023 до суду не надано.
Критерій, зазначений у п.8 додатку 1 до Порядку № 1165 свідчить про те, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Однак відповідач покликається лише на номер пункту та не конкретизує, про який саме ризик платника податку йдеться.
Окрім цього, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної відсутня інформація, які саме документи необхідно було надати позивачем до контролюючого органу для реєстрації спірної податкової накладної, що фактично ставить платника податку у стан невизначеності у питанні документального спростування існуючих на думку відповідача ризиків.
Відповідачем до суду не надано доказів, що у позивача була відсутня можливість поставити товар на який і складено податкові накладні №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023, а також, що такий товар був у нього відсутній.
Суд зазначає, що подією, з якою пов`язує позивач обов`язок по складенню податкової накладної є надання товару на підтвердження чого до суду надано копію видаткових накладних зазначених вище.
Суд враховує, що принцип прийняття рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України є орієнтиром при реалізації повноважень владного суб`єкта, який вимагає від останнього діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним, з дотриманням встановленої законом процедури. Критерій прийняття рішення, вчинення (невчинення) дії обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення або вчинення дії, відображає принцип обґрунтованості рішення або дії. Він вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями, а не конкретними обставинами. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Вказані висновки узгоджуються з висновками, викладеними Верховним Судом у постанові від 16.02.2021 року по справі №324/580/17.
Крім того, суд підкреслює, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Така правова позиція вже неодноразово викладалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 23 жовтня 2018 року по справі №822/1817/18, від 21 травня 2019 року по справі №0940/1240/18.
Попри це, позивач намагався виконати вимоги щодо подання документів.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520 (далі - Порядок №520).
Пунктом 2 вказаного порядку встановлено, що рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги» (пункт 3).
Пунктами 4,5 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Платник податку, який склав податкову накладну/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації таких податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
У разі, коли у квитанції до податкової накладної/розрахунку коригування зазначено код товару/послуги згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності/умовним кодом товару/Державним класифікатором продукції та послуг, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.
Подання письмових пояснень та копій документів до розрахунків коригування, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець), для чого:
отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису;
постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису до контролюючого органу;
отримувачу (покупцю) надходить в електронний кабінет інформація щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду комісією регіонального рівня таких пояснень та копій документів.
Відповідно до п.6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Згідно з пунктами 9,10,11 Порядку №520 визначено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.
В той же час, у рішенні не зазначено, які саме документи, що подані позивачем складено з порушенням законодавства, в чому таке порушення полягає.
Поряд з цим, суд звертає увагу, що у контролюючого органу станом на час розгляду комісією документів були письмові пояснення позивача з доданими первинними документами, які платником долучено на власний розсуд з метою підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023.
Однак, контролюючий орган будь-якої оцінки вказаним у поясненнях обставинам не надав, жодних перевірок позивача з метою підтвердження чи спростування інформації, зазначеної позивачем, не проводив, оспорюване рішення не містить мотивів не врахування наданих позивачем пояснень та долучених документів, тому суд вважає необ`єктивним та необґрунтованим твердження щодо правомірності оспорюваного рішення про відмову у реєстрації податкових накладних №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023.
Суд наголошує, що у цій справі не надається оцінка реальності здійснення господарської операції, на підставі якої позивачем складено податкові накладні №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023 року, оскільки це питання має досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постановах від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 (адміністративне провадження №К/9901/62472/18), від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18 (адміністративне провадження №К/9901/7590/19), від 02.07.2019 у справі №140/2160/18 (адміністративне провадження №К/9901/13662/19).
При юридичній оцінці рішень про відмову в реєстрації податкової накладної суд враховує, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не було зазначено перелік документів, необхідних для її реєстрації. З врахуванням цієї обставини невідповідність вимог контролюючого органу в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної щодо надання документів правовій визначеності виключала для контролюючого органу можливість прийняття негативного для позивача рішення з підстав невиконання ним вимог.
Можливість виконання платником податків обов`язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів.
Загальними вимогами, яким повинен відповідати акт індивідуальної дії, як акт правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість. В разі не зазначення в індивідуальному акті підстав його прийняття (фактичних і юридичних), чітких та зрозумілих мотивів його прийняття такий акт не може вважатися правомірним.
З огляду на неконкретність вимог контролюючого органу про надання документів, рішення №10530346/43331493 від 08.02.2024, №10530350/43331493 від 08.02.2024, №10530347/43331493 від 08.02.2024, №10530348/43331493 від 08.02.2024, №10530349/43331493 від 08.02.2024 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023 року не відповідає критерію обґрунтованості.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10530346/43331493 від 08.02.2024, №10530350/43331493 від 08.02.2024, №10530347/43331493 від 08.02.2024, №10530348/43331493 від 08.02.2024, №10530349/43331493 від 08.02.2024, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023 року є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Статтею 242 КАС України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з положеннями частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення зокрема про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Частина третя статті 245 КАС України встановлює, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Щодо доводів відповідача про наявність дискреційних повноважень ДПС України в частині вирішення питання щодо реєстрації податкових накладних.
Дискреційні повноваження - це комплекс прав і зобов`язань представників влади як на державному, так і на регіональному рівнях, у тому числі представників суспільства, яких уповноважили діяти від імені держави чи будь-якого органу місцевого самоврядування, що мають можливість надати повного або часткового визначення і змісту, і виду прийнятого управлінського рішення.
Тобто дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб`єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають в застосуванні суб`єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень.
Отже, у разі відсутності у суб`єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов`язання судом суб`єкта прийняти рішення конкретного змісту не можна вважати втручанням у дискреційні повноваження, адже саме такий спосіб захисту порушеного права є найбільш ефективним та направлений на недопущення свавілля в органах влади.
Відповідно до Рекомендацій Ради Європи № R(80)2 щодо здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятих Кабінетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він уважає найкращим за конкретних обставин, та яке захистить або відновить порушене право.
Водночас, адміністративний суд під час розгляду та вирішення публічно-правових спорів перевіряє, чи рішення суб`єкта владних повноважень прийняте у межах законної дискреції.
Відповідно до правил правозастосування практики Європейського суду з прав людини, суд не може своїм рішенням підмінити рішення суб`єкта владних повноважень.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Податковим кодексом України визначено правові наслідки відсутності факту реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Така податкова накладна не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період.
Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних, у свою чергу, є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
Відтак, відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних впливає на правовий стан платників податків. Покупець товарів позбавляється права на формування податкового кредиту за рахунок відповідних сум, а продавець може зазнати небажаних для нього наслідків у вигляді проведення його позапланової перевірки.
Законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права у спірних правовідносинах, відмінний від зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в строки, визначені нормами діючого законодавства, в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №252, №258, №261, №262, №276 від 16.08.2023 датою їх подання.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
При розв`язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Так, з урахуванням вказаної норми КАС України на користь позивача належить стягнути 15140,00 грн. судових витрат, сплачених згідно платіжної інструкції №ПН2216 від 22.02.2024 року.
Керуючись ст.ст.2-9, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 293-297 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард-Опт» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання здійснити реєстрацію податкових накладних задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати Рішення №10530346/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №252 від 16.08.2023 року на суму 88257,26 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №252 від 16.08.2023 року на суму 88257,26 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати Рішення №10530350/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №258 від 16.08.2023 року на суму 111021,34 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №258 від 16.08.2023 року на суму 111021,34 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати Рішення №10530347/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №261 від 16.08.2023 року на суму 202073,74 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №261 від 16.08.2023 року на суму 202073,74 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати Рішення №10530348/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №262 від 16.08.2023 року на суму 88994,78 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №262 від 16.08.2023 року на суму 88994,78 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію.
Визнати протиправним та скасувати Рішення №10530349/43331493 від 08.02.2024 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №276 від 16.08.2023 року на суму 36604,21 грн. та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №276 від 16.08.2023 року на суму 36 604,21 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем подання такої накладної на реєстрацію.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард-Опт» (адреса: Україна, 65000, м. Одеси, вул. Велика Арнаутська, 19, оф. 807, ЄДРПОУ 43331493) судові витрати за сплату судового збору у розмірі 15140 (п`ятнадцять тисяч сто сорок гривень) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ ВП 44069166), сплачений згідно платіжної інструкції №ПН2216 від 22.02.2024 року.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Авангард-Опт» (адреса: 65000, м. Одеси, вул. Велика Арнаутська, 19, оф. 807, ЄДРПОУ 43331493)
Державна податкова служба України (адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393, електронна пошта: post@tax.gov.ua)
Головне управління ДПС в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ ВП:44069166, електронна пошта: od.official@tax.gov.ua)
Головуючий суддяНінель ПОТОЦЬКА
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120325209 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Потоцька Н.В.